Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Reakcja Białego Domu na chorobę księżnej Kate. Poruszające słowa
Martyna Pałka
Martyna Pałka 22.03.2024 20:41

Reakcja Białego Domu na chorobę księżnej Kate. Poruszające słowa

Kate Middleton
fot Canva; YouTube

Informacja o złym stanie zdrowia Kate Middleton wywołała niemałe zamieszanie w sieci. Księżna Kate nagrała krótki filmik, za pomocą którego poinformowała wszystkich o powodach swojej nieobecności. Teraz na wiadomość o ciężkiej chorobie żony księcia Williama zareagował Biały Dom.

Kate Middleton choruje na raka

Żona księcia Williama od kilku miesięcy nie pojawia się publicznie, ani nie udzielała w mediach społecznościowych. Ta nietypowa sytuacja bardzo zmartwiła wszystkich internautów, którzy rozpoczęli nawet własne śledztwo. W końcu jednak głos zabrała sama zainteresowana.

O godzinie 18:00 czasu brytyjskiego telewizja BBC wyemitowała krótki materiał wideo, w którym Kate Middleton wyznała prawdę na temat powodów  swojej nieobecności. Okazało się, że księżna Walii choruje na nowotwór, o czym dowiedziała się w styczniu 2024 roku, krótko po operacji brzucha.

Wykryto u mnie chorobę nowotworową. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej i jestem teraz na wczesnym etapie tego leczenia

Kayah wciąż pamięta. Smutny powrót do wspomnień o odejściu bliskiej osoby Aleksandra Kwaśniewska odpowiada na zarzuty Kasi Cichopek ws. wywiadu

Księżna Kate szczerze o swoim stanie zdrowia

W krótkim i wzruszającym nagraniu księżna Kate zwróciła się do wszystkich z podziękowaniami za masę wiadomości i wsparcia, jakie od nich otrzymała. Żona księcia Williama wyznała, że informacja o jej stanie zdrowia była ogromnym zaskoczeniem nie tylko dla niej samej, ale również jej bliskich.

Jednocześnie księżna Walii poprosiła wszystkich oglądających o chwilę prywatności dla całej rodziny królewskiej, która z pewnością przyda im się w tym trudnym dla nich okresie.

To oczywiście był ogromny szok, a William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przetworzyć informację i poradzić sobie z tym prywatnie dla dobra naszej młodej rodziny - powiedziała Kate Middleton w nagraniu BBC.

ZOBACZ TEŻ: Smaszcz wpadnie w szał. Kurzajewski całkowicie odciął się od przeszłości.

Biały Dom reaguje na informację o chorobie Kate Middleton

Wiadomość o chorobie nowotworowej księżnej Kate wywołała niemałe zamieszanie w sieci. Niemal natychmiast głos zabrali również rządzący innych krajów, w tym przedstawiciel Białego Domu w Stanach Zjednoczonych. Wiadomość tę przekazał rzecznik prasowa Karine Jean-Pierre, a za pomocą oficjalnego konta na Twitterze rozprzestrzenił ją korespondent Danny Kemp. Biały Dom życzył Kate Middleton szybkiego powrotu do pełni sił.

Głos zabrał również premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak, który za pomocą krótkiego postu na portalu X (dawny Twitter) wyznał, że “Księżna Walii może liczyć na naszą miłość i wsparcie całego kraju”.