Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Księżna Kate w taki sposób przekazała dzieciom, że choruje
Martyna Pałka
Martyna Pałka 22.03.2024 21:46

Księżna Kate w taki sposób przekazała dzieciom, że choruje

Księżna Kate
fot. YouTube/@The Prince and Princess of Wales

Informacja o ciężkiej chorobie księżnej Kate odbiła się szerokim echem w sieci. Żona księcia Williama opublikowała krótkie nagranie wideo, w którym opowiedziała o prawdziwych powodach swojej nieobecności od początku 2024. Teraz media dowiedziały się, jak wiadomość o przerażającej diagnozie księżna Walii przekazała swoim ukochanym dzieciom.

Kate Middleton choruje na nowotwór

Księżna Kate od początku 2024 roku unikała życia publicznego oraz aktywności w mediach. Wiele osób nie kryło zaskoczenia takim obrotem spraw i zastanawiało się, dlaczego żona księcia Williama ukrywa się przed światem. W końcu głos zabrała sama Kate Middleton, a jej tłumaczenia okazały się gorsza od najczarniejszych scenariuszy internautów.

Okazało się, że księżna choruje na nowotwór, który wykryto u niej w styczniu tego roku, niedługo po operacji brzucha. Kate Middleton nie ukrywa, że długi czas ukrywała to przed światem, aby oswoić się z tą informacją. Obecnie poddała się specjalistycznemu leczeniu.

Wykryto u mnie chorobę nowotworową. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej i jestem teraz na wczesnym etapie tego leczenia

Aleksandra Kwaśniewska odpowiada na zarzuty Kasi Cichopek ws. wywiadu Adrian ze "ŚOPW" cierpiał przez długie miesiące. Diagnoza wprawiła go w osłupienie

Kiedy bliscy Kate Middleton dowiedzieli się o jej chorobie?

Już na wstępie swojej wypowiedzi księżna Kate podziękowała wszystkim za wsparcie i troskę. Zaznaczyła jednak, że prosi o prywatność i chwilę czasu, które są obecnie niezbędne dla całej jej rodziny. Zdradziła również, jak jej ukochany zareagował na wieść o jej diagnozie.

To oczywiście był ogromny szok, a William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przetworzyć informację i poradzić sobie z tym prywatnie dla dobra naszej młodej rodziny 

Wiadomo również, że książę William dowiedział się o przerażającej diagnozie żony w dniu, w którym wybierał się na pogrzeb swojego ojca chrzestnego — króla Konstantyna z Grecji. Tego samego dnia Pałac Kensington opublikował informację o tym, że 41-letni William nie będzie obecny na uroczystości “z powodu spraw osobistych"

ZOBACZ TEŻ: Reakcja Białego Domu na chorobę księżnej Kate. Poruszające słowa.

Jak księżna Kate powiedziała dzieciom o swojej chorobie?

Księżna Kate przyznała w nagraniu opublikowanym w social mediach brytyjskiego rodziny królewskiej, że ciężko było przekazać straszną diagnozę dzieciom. Kate Middleton i książę William doczekali się trójki pociech: 11-letniego George'a, 8-letniej Charlotte oraz 6-letniego Louisa.

Zajęło nam trochę czasu, aby wyjaśnić wszystko George’owi, Charlotte i Louisowi w odpowiedni dla nich sposób i zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze - wyznała księżna Walii.

Okazało się, że Kate Middleton sama powiedziała pociechom o swoim stanie zdrowia. Całe szczęście w tym trudnym zadaniu mogła liczyć na pomoc i wsparcie ukochanego męża — księcia Williama.

Ja im powiedziałam, że czuję się dobrze i z każdym dniem staję się silniejsza. Koncentruje się na rzeczach, które pomogą mi uzdrowić umysł, ciało i ducha. Posiadanie Williama u mojego boku jest także wielkim źródłem pocieszenia i otuchy, podobnie jak miłość, wsparcie i życzliwość okazana przez tak wielu z Was. To wiele dla nas obojga znaczy - przyznała księżna.