Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tak książę William dowiedział się o nowotworze księżnej Kate
Martyna Pałka
Martyna Pałka 22.03.2024 21:20

Tak książę William dowiedział się o nowotworze księżnej Kate

Księżna Kate, książę William
fot. ANDREW MATTHEWS/AFP/East News; YouTube

Informacja o chorobie nowotworowej księżnej Kate wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi w sieci. Kate Middleton opublikowała wzruszająca nagranie, podczas którego opowiedziała o prawdziwych powodach swojej nieobecności. Teraz wyszło na jaw, kiedy o diagnozie ukochanej dowiedział się książę William.

Księżna Kate opublikowała szokujące nagranie

Wiele osób poważnie zaniepokoiło się nagłym i niespodziewanym zniknięciem księżnej Kate. Żona księcia Williama od początku 2024 roku nie pojawiała się publicznie i nie udzielała medialnie. To wszystko sprawiło, że w sieci można było znaleźć mnóstwo teorii spiskowych, według których Kate Middleton miała być zdradzana przez męża lub nawet wyprowadzić się z kraju.

Teraz jednak głos w sprawie zabrała sama księżna Walii, która za pomocą krótkiego nagrania wyjaśniła wszystkim powody swojej nieobecności. O godzinie 18:00 czasu brytyjskiego telewizja BBC wyemitowała krótki materiał wideo, w którym księżna Kate opowiedziała wszystkich o swoich problemach zdrowotnych.

Aleksandra Kwaśniewska odpowiada na zarzuty Kasi Cichopek ws. wywiadu Adrian ze "ŚOPW" cierpiał przez długie miesiące. Diagnoza wprawiła go w osłupienie

Księżna Kate choruje na nowotwór

Okazało się, że w styczniu 2024 roku, krótko po operacji brzucha, Kate Middleton usłyszała od lekarzy przerażającą diagnozę. Do wszystkich dotarły wieści, że księżna Walii choruje na nowotwór. Z tego też powodu niemal natychmiast poddała się specjalistycznemu leczeniu.

Wykryto u mnie chorobę nowotworową. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej i jestem teraz na wczesnym etapie tego leczenia - powiedział Kate na nagraniu BBC.

Księżna zaapelowała również o chwilę spokoju i prywatności dla całej rodziny królewskiej. Zdradziła również, że wiadomość o chorobie nie była łatwa do przyswojenia nie tylko dla niej samej, ale również dla jej najbliższych. Z powodu niebezpiecznej choroby księżna Kate oraz książę William, nie pojawią się również podczas uroczystych obchodów Niedzieli Wielkanocnej.

To oczywiście był ogromny szok, a William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przetworzyć informację i poradzić sobie z tym prywatnie dla dobra naszej młodej rodziny 

ZOBACZ TEŻ: Wiśniewski cały czas brał pożyczki? Nowe fakty w aferze finansowej.

Jak książę William dowiedział się o chorobie księżnej Kate?

Wstrząsające wyznanie Kate odbiło się szerokim echem w sieci. Wiele osób zastanawiało się, jak na tę przerażającą informację zareagował ukochany księżnej Walii — książę William. Okazało się, że syn króla Karola III dowiedział o diagnozie żony w dniu wyjazdu na pogrzeb swojego ojca chrzestnego króla Konstantyna z Grecji.

Jak informuje US Weekly, 27 lutego książę William nie pojawił się na uroczystości żałobnej swojego wuja. Wówczas też Pałac Kensington wydał specjalne oświadczenie, z którego wynikało, że 41-letni William nie będzie obecny “z powodu spraw osobistych”.

Wiadomo również, że rodzina królewska chciała chwilę odczekać, zanim informację na temat stanu zdrowia Kate Middleton przekażą mediom. Chcieli wykorzystać ten czas na oswojenie się z tą trudną sytuacją.