Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Koło fortuny: Ten finalista przejdzie do historii. Brzozowski nie wytrzymał
Julia Bogucka
Julia Bogucka 06.06.2024 17:01

Koło fortuny: Ten finalista przejdzie do historii. Brzozowski nie wytrzymał

Rafał Brzozowski, Koło Fortuny
Fot. AKPA

“Koło fortuny” to jeden z najczęściej oglądanych teleturniejów przez Polaków. Jak w każdej tego typu produkcji, tutaj również uczestnikom zdarza się ponieść sromotną porażkę. Temu graczowi udało się wywołać w Rafale Brzozowskim wybuch śmiechu.

"Koło fortuny" zakończyło sezon

Początkowo teleturniej był emitowany w latach 90. ubiegłego wieku, następnie od 2007 do 2009 roku. Po niezwykle długiej przerwie został przywrócony do Telewizji Polskiej i ponownie zebrał rzesze fanów. W najnowszej odsłonie “Koło fortuny” rolę gospodarza pełnił najpierw Rafał Brzozowski, później zastąpiony przez Norbiego. Hostessą została Izabella Krzan. Wszystko wskazuje na to, że jesienią poznamy nowe twarze popularnego teleturnieju.

Na początku maja tego roku został wyemitowany ostatni odcinek wiosennej serii, a w mediach społecznościowych programu pojawił się stosowny komunikat na ten temat.

Drodzy Widzowie
Wczoraj, efektowną wygraną zakończyliśmy emisję cyklu nowych odcinków Koła Fortuny W oczekiwaniu na najnowsze, tradycyjnie będziemy sięgać do naszego archiwum zdjęć i relacji.  Zostańcie z nami. A po wakacjach damy znać, kiedy wracamy z nowościami
Trzymajcie się ciepło!

Postaw na milion z nowym prowadzącym? To zdjęcie zdradza wszystko “Paranoja”. Iza Krzan dopiero teraz wyjawiła, czego zabraniali jej w TVP

To oni będą prowadzić "Koło fortuny"?

Zmiany w Telewizji Polskiej wynikają z przegłosowanej w grudniu ubiegłego roku uchwały dotyczącej bezstronności i rzetelności mediów publicznych. Z tego powodu wiele osób, które do tej pory współpracowały ze stacją, musiały pożegnać się z pracą. Dotyczyło to zarówno dziennikarzy, jak i publicystów oraz prezenterów. Zwolniona została również Izabella Krzan, która oprócz bycia hostessą w programie “Koło fortuny” pełniła również rolę prowadzącej “Pytanie na Śniadanie”.

akpa20190814_kolo_mb_8441.jpg
Fot. AKPA

Wszystko wskazuje na to, że również Norbi rozstanie się z TVP, co oznacza, że będzie trzeba zaangażować do pracy nowych prowadzących. Redakcja “Faktu” dotarła do informacji, kogo zobaczymy w najnowszej odsłonie teleturnieju. Ma to być prezenterka prognozy pogody Agnieszka Dziekan oraz aktor Błażej Stencel. Wybór swojego następcy skomentował Norbi.

Ja zawsze życzę wszystkim powodzenia... Zobaczymy, niech się toczy, niech się wiedzie jak najlepiej. Nie wiem, jak wygląda, nie wiem, co robi - to wszystko wychodzi w praniu (…) Nowym prowadzącym życzę jak najlepiej i co najmniej takiej oglądalności, jak nasza – mówił “Plejadzie”.

ZOBACZ TEŻ: "Koło fortuny": To będzie następca Norbiego, a za Krzan? To koleżanki!

Takiej wpadki w teleturnieju "Koło fortuny" nikt się nie spodziewał

Program cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony widzów, co wynika między innymi z faktu, że uczestnicy w stresie potrafią doświadczyć wielkich wpadek. Nie da się ukryć, że tempo, w jakim rozgrywa się teleturniej oraz chęć zwycięstwa mogą doprowadzić graczy na skraj wytrzymałości. Tak też stało się podczas finału jednego z odcinków, kiedy prowadzącym programu był jeszcze Rafał Brzozowski.

Uczestnik wylosował kategorię “Serial” i musiał odgadnąć hasło z zaledwie jedenastoma odkrytymi literami. Produkcją, o którą został zapytany, była “Klinika samotnych serc”. Interpretacja gracza była jednak bardzo daleka. Jego odpowiedź bowiem brzmiała: “Klinika samotnego… sera”. Rafał Brzozowski natychmiast wybuchł śmiechem i przez dłuższy czas nie mógł się uspokoić. Niestety, temu uczestnikowi teleturnieju “Koło fortuny” ewidentnie się nie poszczęściło!