Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Już nigdy go nie usłyszymy. Nie żyje wybitny człowiek. Był ikoną i mentorem
Martyna Pałka
Martyna Pałka 18.03.2024 11:16

Już nigdy go nie usłyszymy. Nie żyje wybitny człowiek. Był ikoną i mentorem

nie żyje
fot. Canva; Twitter

Media właśnie przekazały smutną wiadomość na temat jednego z najwybitniejszych polskich dziennikarzy. Najbarwniejsza postać krakowskiego radia odeszła niespodziewanie w wieku 78 lat. Był również cenionym muzykiem i kompozytorem.

Nie żyje Antoni Krupa

W sieci właśnie pojawiła się wstrząsająca informacja o śmierci wybitnego dziennikarza i cenionego muzyka. Antoni Krupa zmarł niespodziewanie, a wiadomość ta została opublikowana w poniedziałek 18 marca 2024 roku. 

Gwiazdor odszedł w wieku 78 lat. Do tej pory nie poinformowano nas o powodach i okolicznościach jego nagłej śmierci. Smutne wieści przekazało na swojej antenie Radio Kraków, z którym dziennikarz związany był przez blisko 50 lat.

Widzowie TzG są wściekli na Czarną Mambę! "Uwzięła się na nich" Węgiel rozpaliła parkiet. A komentarze widzów? Nie ma złudzeń, co o niej sądzą

Antoni Krupa od lat współpracował z Radiem Kraków

Dziennikarz od lat związany był z Radiem Kraków, gdzie tworzył dla nas audycję muzyczną. Dodatkowo cechował się ogromnym talentem pisarskim, którego dowodem jest napisana przez niego książka “Miasto błękitnych nut”, opowiadająca o historii krakowskiego jazzu. Dodatkowo właśnie jako dziennikarz wystartował w programie BBC na temat sesji nagraniowej Milesa Davisa “Kind of Blue”.

To właśnie muzyka była największą pasją Antoniego Krupy. Mężczyzna miał na swoim koncie współpracę z takimi artystami, jak Marek Grechuta, czy Jazz Band Ball Orchestra. Co więcej, w 2012 roku światło dzienne ujrzała jego pierwsza autorska płyta “Amela — blues o rozwianych włosach na wietrze". 

ZOBACZ TEŻ: "Sanatorium miłości": Andrzej wyznał, gdzie mieszka. Poruszające.

Antoni Krupa przez lata promował polski jazz

Na debiutanckiej płycie dziennikarza znalazły się utwory skomponowane przez jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów — Jarka Śmietany. Antoni Krupa zaprosił do współpracy wielu niesamowitych twórców, w tym między innymi Jorgosa Skoliasa, Karolinę Cygonek, Harriet Levis oraz Magdę Piskorczyk. 

Celem dziennikarza Radia Kraków była promocja i rozpowszechnienie polskiego jazzu, który od najmłodszych lat był jego największą życiową pasją. 

Antoni Krupa promował i pomagał zaistnieć na antenie i w muzycznym świecie młodym uzdolniony zespołom i wykonawcom. Był skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie - w ten sposób pożegnano dziennikarza na stronie Radia Kraków.