Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Interwencja medyków na pogrzebie Kipiel-Sztuki
Julia Bogucka
Julia Bogucka 13.06.2024 16:16

Interwencja medyków na pogrzebie Kipiel-Sztuki

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki
Fot. AKPA

Trwa pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Odwtórczyni roli Halinki Kiepskiej zmarła 9 czerwca. Żałobnicy tłumnie przybyli na jej ostatnie pożegnanie, chcąc po raz ostatni oddać hołd talentowi aktorskiemu i niezwykłej osobowości. W pewnym momencie była konieczna interwencja medyków.

Na pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki przybyły tłumy

O śmierci aktorki dowiedzieliśmy się 9 czerwca. Informację na ten temat przekazała Renata Pałys, która wraz z Marzeną Kipiel-Sztuką grała w serialu “Świat według Kiepskich”. Były też bliskimi przyjaciółkami w życiu prywatnym. Ostatnie tygodnie zmarła kobieta spędziła w wałbrzyskim hospicjum i to tam odeszła. Doszło do tego w wyniku ciężkiej i długiej choroby.

Dziś o 13:15 w rodzinnej Legnicy rozpoczął się pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Ceremonia ma charakter świecki, a wiele szczegółów zaplanowała sama aktorka. Prosiła o to, aby przybywający włożyli kolorowe ubrania, zamiast klasycznej żałobnej czerni, a zamiast wieńców przynieśli bukiety różnobarwnych kwiatów. Na uroczystości pojawiły się też liczne balony. W kulminacyjnym momencie zostały one wypuszczone w powietrze. Fani i bliscy odtwórczyni roli Halinki Kiepskiej przybyli tak tłumnie, że nie zmieścili się w Kaplicy Cmentarnej.

akpa20240613_pogrzeb_mksz_3628.jpg
Fot. AKPA
akpa20240613_pogrzeb_mksz_3818.jpg
Fot. AKPA
Takiego pogrzebu nikt nie widział. Zamiast kwiatów Marzena Sztuka ma to Trwa pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Łzy stają w oczach na widok malowidła na urnie

Renata Pałys zabrała głos na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki

Na uroczystości pojawiło się wiele osób publicznych, między innymi te, z którymi aktorka współpracowała na planie. Przybył między innymi Patrick Yoka, który wyreżyserował i przygotował scenariusze do wielu odcinków serialu “Świat według Kiepskich”. Za zorganizowanie ceremonii odpowiadała między innymi Renata Pałys, która w pewnym momencie wygłosiła poruszające przemówienie o swojej współpracy z Marzeną Kipiel-Sztuką.

Znałam Marzenę najdłużej z ekipy całego "Świata według Kiepskich". Poznałam ją tu w teatrze w Legnicy. Zadziwiona byłam jej umiejętnościami i techniką, bo była początkującą aktorką. Gdy w 1999 roku spotkałam ją na planie, to się bardzo ucieszyłam. Rozumiałyśmy się bez słów, nie trzeba było nas reżyserować. […] W ostatnim czasie byłam z Marzeną bardzo mentalnie związana. Widziałyśmy się w przeddzień jej odejścia. Całą noc nie spałam, bo myślałam o Marzenie. Kiedy rano dostałam wiadomość, to byłam z tym właściwie pogodzona - mówiła aktorka łamiącym się głosem.

akpa20240613_pogrzeb_mksz_3667.jpg
Fot. AKPA

ZOBACZ TEŻ: Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka sama zaplanowała ostatnie pożegnanie

Podczas pogrzebu Marzeny Kipiel-Sztuki była konieczna interwencja medyków

W celu ostatniego pożegnania aktorki do Legnicy przybyło wiele osób. Tłum zgromadził się przy Kaplicy Cmentarnej i uczestniczył w uroczystości. W zachodniej Polsce temperatura jest dziś dość wysoka, a nie każdy dobrze znosi upały. Tak było też tym razem. Jedna z kobiet, która przybyła na pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki w pewnym momencie osunęła się na ziemię.

Do akcji wkroczyli ratownicy medyczni, którzy zostali wezwani na miejsce przez innych żałobników. Okazało się, że kobieta zemdlała ze względu na upał, którego dziś doświadczają mieszkańcy Legnicy.

Upał podczas uroczystości sprawił, że doszło do omdlenia. Jedna z kobiet nie wytrzymała gorąca. Osoby obecne na uroczystości wzywają pomoc medyczną - podaje Super Express.