Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Gwiazda "M jak miłość" zaczęła matury wcześniej. Już dostała się na studia
Julia Bogucka
Julia Bogucka 07.05.2024 14:06

Gwiazda "M jak miłość" zaczęła matury wcześniej. Już dostała się na studia

Aktorzy M jak Miłość
Fot. AKPA

Dziś rozpoczęły się matury. Setki tysięcy osób pochyliło się nad arkuszem z języka polskiego. Również dla gwiazd telewizyjnych seriali nadszedł czas na egzamin dojrzałości. Okazuje się, że jedna z aktorek może być spokojna o miejsce na uniwersytecie.

Dziś rozpoczęły się egzaminy maturalne

To pierwszy dzień egzaminów dojrzałości, do którego przystępują tegoroczni absolwenci szkół średnich. O godzinie 9:00 tysiące uczniów rozpoczęło zmagania z ojczystym językiem. Wiemy już, jakie tematy pracy pisemnej mieli do wyboru maturzyści. Część z nich poruszyła temat buntu w życiu człowieka, inni postanowili rozpatrzyć temat relacji międzyludzkich. To dopiero początek, ponieważ czeka ich jeszcze matematyka, język obcy oraz wybrane rozszerzenia.

Wiele osób uważa, że matura to najważniejszy egzamin, do jakiego ma okazję przystąpić nowy człowiek. Nie bez powodu jest przecież nazywany sprawdzianem dojrzałości. Wszystkie jego obowiązkowe elementy zdaje średnio trzech na czterech absolwentów, a najniższe wyniki od lat notuje matematyka.

Ci znani Polacy nie przeszli egzaminu dojrzałości Adam Małysz zobaczył arkusz maturalny, zdębieliśmy na widok tego, co pokazał. "No tego to się nie spodziewałem"

Młode gwiazdy rozpoczęły egzaminy

Dzisiejszego poranka, jeszcze przed rozpoczęciem egzaminów, na kanapie programu “Pytanie na Śniadanie” zasiadły dwie tegoroczne maturzystki — gwiazdy seriali telewizyjnych. Emilia Dankwa znana z produkcji “Rodzinka.pl” opowiedziała, że ma wrażenie, że kwiecień był dla niej najobfitszym w naukę miesiącem. Dodała również, że z jakiegoś powodu nie odczuwa większego stresu. 

KAPIF_oryginal_K1198777F.jpg
Fot. KAPiF

Od dłuższego czasu uczy się w szkole w chmurze, co wiąże się z tym, że nie spotyka się z rówieśnikami w budynku szkoły. Matury również nie pisze w warunkach znanych dla większości uczniów. Nie jest to bowiem sala gimnastyczna czy szkolna klasa, a stadion. Wszystkie formalności są jednak takie same, jak w przypadku nauczania stacjonarnego.

ZOBACZ TEŻ: Zapytali Idę Nowakowską o maturę z religii. Zdumiewające, do czego ją porównała, jasno wyraziła, co o tym sądzi

Gabriela Świerczyńska już dostała się na studia?

Młoda gwiazda, którą oglądamy na ekranie telewizora w serialu “M jak miłość”, ma nieco inną sytuację niż Emilia Dankwa. Gabriela Świerczyńska zdaje bowiem maturę międzynarodową, a przyszłości edukacyjnej nie wiąże z Polską.

Pięć z 15 egzaminów za mną. Mam nadzieję, że poszło mi dobrze. Stres był przed samym wejściem, później to minęło - relacjonowała w programie “Pytanie na Śniadanie”.

akpa20231116_m_milosc_mp_7636.jpg
Fot. AKPA

Okazuje się, że aktorka może być spokojna o swoje miejsce na . Choć nie wybrała jeszcze kierunku, jeśli tylko się zdecyduje, indeks wyląduje w jej dłoni. To zresztą nie byle jaka uczelnia!

Dostałam się na Uniwersytet Maastricht w Holandii, więc jest presja, że muszę zdobyć konkretne wyniki. (...) Nie wiem jeszcze, jaki wybiorę kierunek. To zależy od przedmiotu, który mi pójdzie najlepiej - kontynuowała.