Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Marzena Kipiel-Sztuka bała się śmierci. Nie chodziła do kościoła, tego unikała
Julia Bogucka
Julia Bogucka 09.06.2024 14:10

Marzena Kipiel-Sztuka bała się śmierci. Nie chodziła do kościoła, tego unikała

Marzena Kipiel-Sztuka
Fot. AKPA

Aktorka znana z serialu “Świat według Kiepskich” zmarła dzisiejszego poranka. Marzena Kipiel-Sztuka cierpiała na szereg chorób, między innymi depresję i POChP. Okazuje się, że od lat to właśnie śmierci bała się najbardziej.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Renata Pałys, która w serialu “Świat według Kiepskich” kreowała postać Heleny Paździochowej, poinformowała dziś o śmierci swojej koleżanki z planu — Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka zmarła po długich zmaganiach z chorobą. Informację po krótkim czasie potwierdziła “Plejada”, to wtedy dowiedzieliśmy się, że do zgonu odtwórczyni roli Halinki Kiepskiej doszło około godziny 9:00 rano.

Udział w kultowej produkcji telewizyjnej to działanie, z którego najszerzej rozpoznawalna była aktorka. W sieci kolejne osoby składają stosowne kondolencje i wspominają zmarłą Marzenę Kipiel-Sztukę. Na słowa pożegnania zdecydowała się również jej siostra Dorota, pomimo że kobiety nie miały ze sobą dobrych relacji.

Zmarła dzis moja siostra....
Marzena Kipiel Sztuka serialowa Halinka Kiepska
Nie miałyśmy dobrych relacji, nie będę tego ukrywać bo większość to wie.
Moja jedyna siostra i zawsze siostra.
Jak byłam mała zawsze mnie broniła i manto spuszczała każdemu kto mi krzywdę zrobił.
Zawsze mówiła że mnie nienawidzi, ale kocha i nigdy nie pozwoli żeby ktoś mnie skrzywdził.
Mądra, inteligentna, uparta...
Kocham Ciebie Marzis

Jak potoczyły się losy Pałys i Kipiel-Sztuki? Jedna zniknęła, druga żyje pełnią życia To on, a nie Grabowski miał być Ferdkiem w “Świecie według Kiepskich”!

Marzena Kipiel-Sztuka cierpiała na szereg chorób

Na ten moment nie wiadomo, jaka była bezpośrednia przyczyna śmierci aktorki. Z informacji przekazanych przez jej koleżankę z planu, Renatę Pałys, dowiadujemy się jedynie, że powodem była ciężka choroba. Okazuje się, że Marzena Kipiel-Sztuka cierpiała na szereg dolegliwości. W ostatnich latach media obiegły przykre wieści, że aktorka zmaga się z przewlekłą chorobą płuc.

Odtwórczyni roli Halinki Kiepskiej cierpiała również na depresję. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jej przyczyną był fakt, że Marzena Kipiel-Sztuka pochowała w przeszłości trzech mężów. Każdy z nich zmarł jeszcze przed pięćdziesiątką, jeden z nich odszedł na jej oczach. Z powodu silnej żałoby aktorka musiała spędzić pewien czas w szpitalu psychiatrycznym.

Nie obeszło się bez terapii, psychiatry, pobytu w ośrodku… Bez ludzi z mojego otoczenia, którzy cały czas byli przy mnie i wspierali mnie, nigdy nie wyszłabym z dołka - mówiła dla “Na żywo”.

ZOBACZ TEŻ: Marzena Kipiel-Sztuka ma problemy zdrowotne. Przekazała przykre informacje

Marzena Kipiel-Sztuka bała się śmierci

Aktorka zmarła w wieku 58 lat, czyli niezwykle młodo. Warto zaznaczyć, że od dawna śmierć była jednym z jej największych lęków. Zdradziła to w wywiadzie sprzed czterech lat, który dotyczył w dużym stopniu rozwijającej się wówczas pandemii COVID-19.

Jestem osobą zdyscyplinowaną i przestraszoną sytuacją pandemiczną. Nie było imprezy, bo jestem w grupie ryzyka, gdyż niestety palę papierochy okropne i wolę nie kusić losu - przyznała wówczas “Faktowi”.

akpa20160301_polsat_pp_16005.jpg
Fot. AKPA

W dalszej części rozmowy Marzena Kipiel-Sztuka opowiedziała, jak dba o to, aby się nie zarazić. Wymieniła między innymi regularne wietrzenie mieszkania, zdrowe odżywianie oraz korzystanie z maseczki.

Ludzie boją się tego, czego nie znają. Ja boję się śmierci. Może dlatego, że nie chodzę do kościoła. Staram się nie kusić losu. Jak przechodzę przez ulicę, to patrzę w lewo, potem w prawo, żeby nie przejechał mnie samochód - wyjaśniła aktorka.