Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Marzena Sztuka była gwiazdą, ale miała pod górkę. Zmagała się nie tylko z chorobą
Julia Bogucka
Julia Bogucka 09.06.2024 13:37

Marzena Sztuka była gwiazdą, ale miała pod górkę. Zmagała się nie tylko z chorobą

Marzena Kipiel-Sztuka
Fot. AKPA

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła dziś rano po długiej chorobie. Okazuje się, że życie jej nie oszczędzało. Oprócz tego, że cierpiała na wiele dolegliwości i pochowała trzech mężów, zmagała się również z problemami finansowymi. Okres pandemii nie był dla niej łatwy.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Dzisiejszego przedpołudnia w mediach pojawiła się informacja, że zmarła odtwórczyni roli Halinki Kiepskiej. Doniesienia dotarły do mediów poprzez wieloletnią koleżankę z planu i życia prywatnego, Renatę Pałys. Później zostały również potwierdzone przez “Plejadę”. W krótkiej rozmowie aktorka zdradziła, że do śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki doszło około godziny 9:00.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka - napisała Renata Pałys.

Aktorkę pożegnała również Gabriela Oberbek, która działała wraz z Marzeną Kipiel-Sztuką przy produkcji “Wydział kryminalny”.

Niezapomniana Halinka Kiepska, ale przede wszystkim dobry, kochany człowiek. Kobieta dynamit, kochająca swoją pracę. Realizowała ostatnio z pasją swój autorski projekt sceniczny "Życie nie musi być Kiepskie". Uwielbiała śpiewać, była skarbnicą zawodowych anegdot.

Jak potoczyły się losy Pałys i Kipiel-Sztuki? Jedna zniknęła, druga żyje pełnią życia To on, a nie Grabowski miał być Ferdkiem w “Świecie według Kiepskich”!

Marzena Kipiel-Sztuka zmagała się z chorobami

Od lat wiadomo, że aktorka cierpiała na szereg dolegliwości. Była to między innymi depresja, którą spowodowała najprawdopodobniej śmierć wszystkich trzech mężów Marzeny Kipiel-Sztuki. Pierwszy z nich odszedł z powodu nowotworu, drugi wylewu, a trzeci niewydolności krążeniowo-oddechowej. Stracił przytomność pod blokiem aktorki.

Oprócz tego kobieta cierpiała również z powodu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Jest to obecnie czwarta na świecie przyczyna zgonu, jeśli chodzi o częstość. W Polsce obecnie cierpi na nią około dwóch milionów osób, podczas gdy na świecie jest to 250 milionów. W ostatnich latach media obiegła również informacja, że Marzena Kipiel-Sztuka ma poważne problemy z biodrem i grozi jej nawet wózek inwalidzki. Sama aktorka zdementowała tę plotkę.

hotel21.jpg
Fot. AKPA

ZOBACZ TEŻ: Marzena Kipiel-Sztuka ma problemy zdrowotne. Przekazała przykre informacje

Marzena Kipiel-Sztuka miała problemy finansowe

Choroby nie były jedynym zmartwieniem aktorki. Pandemia koronawirusa spowodowała, że zaczęła mieć poważne problemy finansowe. W rozmowie z “Twoim Imperium” zdradziła, jak wyglądało jej rozporządzanie pieniędzmi.

Opłaciłam czynsz, prąd i gaz tylko do końca miesiąca. Kupiłam też więcej karmy niż zwykle dla mojego psa, Gienka, bo wszystko wskazuje na to, że w grudniu nie będę już miała z czego żyć.

Jak podkreśliła, głównymi uczuciami, które nią wówczas targały, był strach, samotność i bezradność. W okresie pandemicznym popsuł się jej wzrok, a wizyty lekarskie były drogie. Dzięki uprzejmości okulistki miała szanse przeprowadzić badania za darmo.

Powiedziała, że zdaje sobie sprawę z tego, w jakiej kondycji jest teraz środowisko aktorskie, a w związku z tym porada będzie darmowa. Jestem jej za to niezmiernie wdzięczna, bo teraz naprawdę liczę się z każdą złotówką - wyznała w tej samej rozmowie.