Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Znacie ją z TVN, właśnie wzięła ślub z kobietą. Te suknie odebrały nam mowę
Julia Bogucka
Julia Bogucka 23.06.2024 08:00

Znacie ją z TVN, właśnie wzięła ślub z kobietą. Te suknie odebrały nam mowę

Marta Warchoł i Iwona Widomska
Fot. marta.warhol/Instagram

O tym, że Marta Warchoł jest w wieloletnim związku z Iwoną Widomską, wiemy już od kilku lat. Teraz partnerki postanowiły przenieść swoją relację na zupełnie inny poziom. Kobiety wyznały sobie miłość i powiedziały “tak” w urokliwej scenerii. Dziś mogą już do siebie mówić “żono”.

Marta Warchoł i Iwona Widomska zdecydowały się na coming out

Był 2021 rok, kiedy pracownice TVN zdecydowały się powiedzieć światu o wyjątkowym uczuciu, które je łączy. Marta Warchoł z okazji swoich urodzin umieściła w sieci urocze zdjęcie z Iwoną Widomską, swoją partnerką. Coming out, czyli tak zwane wyjście z szafy, to dla większości osób ze społeczności LGBT+ emocjonujący moment. Obawa przed odbiorem miesza się z ekscytacją, że wreszcie decyduje się być tym, kim się jest.

Okazuje się, że dla prezenterek był to dzień jak każdy inny. Wokół związku Marty Warchoł i Iwony Widomskiej zrobiło się nieco szumu, a tydzień po publikacji fotografii pierwsza z dziennikarek postanowiła się do tego odnieść w sieci.

Przyszedł czas, żeby napisać kilka słów o zdjęciu jakie wrzuciłam i tym co ono wywołało - napisała Marta. Drodzy, przede wszystkim dziękujemy za morze wspaniałych, ciepłych słów! Każdy komentarz, każda emotka dużo dla nas znaczą. Wiadomości jakie od Was dostałyśmy uskrzydlają, niestety, zdarzały się też takie, które przykro było czytać - o życiu w ukryciu czy strachu.

To, co zostało nazwane w przestrzeni publicznej "coming outem", dla nas jest na szczęście, po prostu, codziennością - bo od lat mamy wsparcie rodziny, przyjaciół i znajomych z pracy.

Do teraz nie potrafimy zrozumieć, co się stało, że zdjęcie dotarło do każdego zakątka internetu. Nie planowałyśmy tego, ale skoro już tak się wydarzyło to mamy nadzieję, że przyniesie to coś dobrego i doda sił tym, którzy ich potrzebują. Wierzę, że się uda - napisała prezenterka w mediach społecznościowych.

Zostali ojcami w późnym wieku. Nie tylko Strasburger, lista zaskakuje Czarnek dostał ogromną podobiznę za “Dzbana roku”. Pokazał, co z nią zrobił

Dwa lata temu Marta Warchoł i Iwona Widomska się zaręczyły

Rok później dziennikarki TVN24 postanowiły przenieść swój związek na kolejny poziom. To wtedy doszło do zaręczyn, o których również świat dowiedział się z mediów społecznościowych. Na palcu Marty Warchoł pojawił się pierścionek, który prezenterka z przyjemnością pokazała swoim odbiorcom. Nie zabrakło również dużego bukietu kwiatów. Okazuje się, że kobiety są ze sobą w związku już wiele lat, o czym świadczy opis umieszczony pod zdjęciem.

7 lat i 364 dni byłam jej dziewczyną, od teraz jestem jej narzeczoną 

To było magiczne popołudnie 

P.S. Czekamy na zmianę prawa

Warto zauważyć, że większość przełomowych wydarzeń w życiu Marty Warchoł i Iwony Widomskiej dzieje się w czerwcu, czyli tak zwanym miesiącu dumy. Choć wiąże się to również z urodzinami pierwszej z dziennikarek, to jest to na swój sposób symboliczne i z pewnością dodatkowo ekscytujące.

ZOBACZ TEŻ: Tego zdjęcia rodziny królewskiej nikt nie mógł się spodziewać. Krąży po sieci

Marta Warchoł i Iwona Widomska wzięły ślub

Na zaręczynach się nie skończyło, a pracownice TVN24 postanowiły ponownie wejść na kolejny poziom w swojej relacji. Choć ślub nie mógł być formalny ze względu na brak odpowiednich regulacji prawnych w Polsce, Marta Warchoł i Iwona Widomska zdołały powiedzieć sobie “tak” i przypieczętować związek. Na uroczystości byli obecni inni dziennikarze, których kojarzymy z “Faktów” TVN.

W czasie kiedy rządzący zawodzą w sprawie związków partnerskich, moje dwie wspaniałe koleżanki Marta Warchoł i Iwona Widomska wyznają sobie miłość i oddanie w czasie pięknej, choć nieformalnej ceremonii, co siłą rzeczy staje się dziegciem w miodzie. Polskie prawo jest pod tym względem okrutne, a blokujący zmianę politycy pozostawiają pary homoseksualne na marginesie - bez pełni obywatelskich praw.
Iwonko, Marcik, raz jeszcze życzę Wam spełnienia we wspólnym życiu, a w demokratycznym państwie prawa , polityków rozumiejących więcej… - napisała na Instagramie Anna Jędrzowska.

Panny młode miały na sobie zjawiskowe, białe suknie w bardzo różnych stylach. Obie trzymały w dłoniach bukiety piwonii, a ślub w uroczym ogrodzie dodał wspaniałego uroku. Młodej parze życzymy wszystkiego, co najlepsze na nowej drodze życia.

marta warchoł insta.png
Fot. marta.warhol/Instagram