Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kammel ostro o TVN. Nie gryzł się w język
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 18.06.2024 06:00

Kammel ostro o TVN. Nie gryzł się w język

Tomasz Kammel, TVN
Fot. KAPiF, EastNews/Pawel Wodzynski

Rywalizacja polskiej reprezentacji na Euro 2024 wywołuje mnóstwo emocji, nie tylko wśród zapalonych fanów piłki nożnej. Sytuację na boisku śledzą na bieżąco media oraz celebryci. Niedługo po tym, jak Polska przegrała z Holandią 1:2, program TVN24 skomentował tę sytuację w mocnych słowach za pośrednictwem paska z informacjami. Zwrot, który się na nim znalazł, nie przypadł do gustu Tomaszowi Kammelowi.

Mecz Polski z Holandią wywołał wiele emocji

Euro 2024 rozpoczęło się w piątek 14 czerwca. Po ceremonii inauguracyjnej w pierwszym meczu zmierzyły się Niemcy i Szkocja (5:1). Już dwa dni później to Polacy mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności w rozgrywce z Holandią. Sam początek spotkania zapowiadał się bardzo obiecująco, ponieważ Adam buksa zdobył pierwszego gola dla biało-czerwonych już w 19 minucie. Niestety jeszcze w 1 połowie Holandia doprowadziła do remisu, a pod koniec 2 połowy przewagę kolejną bramką.

Ostatecznie nasza reprezentacja przegrała 1:2. Spotkanie, choć z pewnością nie potoczyło się po myśli Michała Probierza, wywołało mnóstwo emocji wśród kibiców. Widzowie byli zdania, że mimo przegranej, Polacy zaprezentowali się naprawdę dobrze. Warto podkreślić, że grali w osłabionym składzie, a mimo to zdobyli honorową bramkę. Ich starania natychmiast doceniły takie gwiazdy jak Marina czy Anna Lewandowska. Media również nie przemilczały gry naszej reprezentacji, choć TVN podsumowało ją w zaskakujących słowach.

Największa wpadka w historii polskiej telewizji?! Kammel po latach zdradził kulisy The Voice Kids: Cleo nagle popłynęły łzy, ledwo mówiła. Interweniował Kammel

Tak TVN skomentowało przegraną Polski. Tomasz Kammel zareagował

Tomasz Kammel był związany z “Pytaniem na Śniadanie” przez łącznie 15 lat. Po rewolucji, która dotknęła Telewizję Publiczną pod koniec ubiegłego roku, straciło pracę mnóstwo dziennikarzy zasilających szeregi stacji. Wiele programów przeszło metamorfozę, w tym słynne “Wiadomości”, które zastąpił serwis “19:30”. Po zmianie władzy zniknęły tzw. “paski grozy”, które za rządów PiS nieustannie pojawiały się w programach informacyjnych. Komunikaty na nich zawarte bardzo często były nacechowane emocjonalnie i budziły ogromne kontrowersje.

Tymczasem tuż po przegranej Polski w meczu z Holandią, TVN24 zdecydowało się opublikować pasek z krótkim komentarzem:

O, Holender! Przegraliśmy.

Ta krótka gra słów nie spodobała się zwolnionemu z TVP Kammelowi. Dziennikarz w mocnych słowach porównał TVN do publicznego nadawcy.

Tomasz Kammel.jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Lata temu zmienił nazwisko. Wywoływało tylko jedno skojarzenie

Kammel dosadnie skomentował TVN. Takiej riposty się nie spodziewaliśmy

Tomasz Kammel jest zdania, że słynne “paski grozy” powróciły, jednak w nowej odsłonie. Po tym, jak TVN24 skomentowało przegraną polskiej reprezentacji, w sieci zawrzało. Były prezenter TVP udostępnił na swojej relacji na Instagramie zdjęcie, na którym widać rzeczony kadr z programu TVN. Zaraz pod nim opublikował cięty komentarz:

Jako trener występów publicznych i komunikacji międzyludzkich zacząłem zastanawiać się, czy słynny gość od pasków z TVP Info nie szkoli teraz u kolegów w TVN-ie – napisał dziennikarz.

Też tak myślicie?

Projekt bez nazwy (15).jpg
Fot. instagram.com/tomaszkammel