Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zdumiewające konsekwencje choroby Kate. Są też powody do radości
Julia Bogucka
Julia Bogucka 11.04.2024 19:17

Zdumiewające konsekwencje choroby Kate. Są też powody do radości

księżna Kate, książę William, dzieci
Fot. Rex Features/East News

Księżna Kate kilka tygodni temu poinformowała, że choruje na nowotwór. W wyniku poruszenia tą wieścią dziesiątki osób wysłały do Pałacu Kensington listy z życzeniami do zdrowia, które doczekały się odpowiedzi. Okazało się to jednak dopiero zwiastunek tego, co wykazały ostatnie sondaże. Kate Middleton ma powody do radości.

Księżna Kate choruje na nowotwór

W styczniu tego roku Księżna Walii przeszła zaplanowaną operację jamy brzusznej, a później zniknęła z życia publicznego na dwa miesiące. Oczy całego świata skierowały się w stronę Wielkiej Brytanii, a plotki i spekulacje na temat stanu Kate Middleton urosły do olbrzymich rozmiarów. Całe społeczeństwo stało się ofiarami dezinformacji, a panika zataczała coraz szersze kręgi. Z tego też względu sama księżna postanowiła zabrać głos i zdradzić powody swojego zniknięcia.

Okazało się, że za wszystkim stoi choroba nowotworowa. Kate Middleton opowiedziała w nagraniu wyemitowanym na antenie BBC, że badanie pooperacyjne wykazało w jej organizmie obecność komórek rakowych. W związku z tym zespół medyczny zalecił księżnej Walii rozpoczęcie leczenia obejmującego chemioterapię prewencyjną. Jej pierwsze dawki przyjęła już pod koniec lutego. Był to ostatni komunikat na temat stanu zdrowia Kate Middleton, co potwierdził Pałac Kensington.

To, co mówili o Kate, przelało czarę goryczy. Brytyjczycy wściekli na BBC Informacja o długach rodziców księżnej Kate zaskoczyła

Księżna Walii podziękowała obywatelom

Wyznanie Kate Middleton wywołało olbrzymie poruszenie w obywatelach Wielkiej Brytanii oraz mieszkańcach całego świata. Nic więc dziwnego, że społeczeństwo postanowiło przesłać księżnej Walii życzenia powrotu do zdrowia. Wybierali zarówno drogę internetową, jak i tradycyjną, przy pomocy listów. Ten bezinteresowny gest nie umknął uwadze żony księcia Williama oraz Pałacu Kensington. Kartki z życzeniami doczekały się odpowiedzi, a ich autorzy podzielili się nimi w mediach społecznościowych.

Dziękujemy za uprzejme życzenia powrotu do zdrowia dla Jej Wysokości Księżnej Walii. Bardzo doceniamy ten troskliwy gest - głosiła kartka.

Okazuje się, że zainteresowanie stanem zdrowia Kate tylko zwiastowało to, co wykazała niedługo później sonda oceniająca stosunek społeczeństwa do członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Nie każdy może się cieszyć pozytywną opinią. 86 procent respondentów badania udostępnionego przez portal YouGov negatywnie ocenili Meghan Markle.

ZOBACZ TEŻ: Księżna Kate wyjedzie do Afryki? Tak donoszą brytyjskie media

Tak urosła popularność księżnej Kate

Wspomniana sonda wykazała również, którzy członkowie rodziny królewskiej cieszą się największą popularnością. Na samym szczycie listy znajduje się Kate Middleton. Aż 75 procent odpowiadających oceniło ją pozytywnie. Tuż po niej uplasował się książę William oraz księżniczka Anna, siostra króla Karola III. Ten ostatni znalazł się na czwartym miejscu tego rankingu. Tym samym księżna Kate odnotowała sześcioprocentowy wzrost względem sondażu przeprowadzonego na początku roku.

EN_01578871_0023.jpg
Fot. Rex Features/East News

Trudno stwierdzić jednoznacznie, co spowodowało taki wynik, choć można podejrzewać, że jest to pokłosie otwartości i szczerości ze strony konkretnych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Przypomnijmy, że oprócz Kate Middleton, diagnozę nowotworu otrzymał również niedawno król Karol III. Monarcha opowiedział wcześniej również o swoich problemach z powiększoną prostatą, czym spowodował jedenastokrotny wzrost zainteresowania profilaktyką tego organu.