Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Księżna Kate przerwała milczenie, ludzie są wzruszeni
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 10.04.2024 19:06

Księżna Kate przerwała milczenie, ludzie są wzruszeni

Księżna Kate
Fot. East News

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o poważnej chorobie księżnej Kate. Teraz żona księcia Williama ponownie przerwała milczenie. Jej komunikat wywołał wzruszenie wielu Brytyjczyków. 

Księżna Kate walczy z nowotworem

Początkowo księżna Kate chciała zachować tę trudną informację dla swojego bliskiego otoczenia. Jednak ciekawość wielu ludzi oraz okoliczności całej sytuacji w końcu zmusiły ją do podzielenia się wiadomością o chorobie. Dowiedzieliśmy się wówczas, że po przeprowadzonej w styczniu operacji u księżnej Kate zdiagnozowano nowotwór. 22 marca zdecydowała się ogłosić to publicznie i poprosiła o uszanowanie prywatności.

Brytyjczycy pisali do księżnej listy z życzeniami powrotu do zdrowia. Teraz wielu z nich dostało odpowiedź, a jej treść obiegła sieć. 

Dopiero teraz księżna Kate wyjawiła, jak jej dzieci radzą sobie po stracie prababci Jak księżna Kate radzi sobie z wychowaniem dzieci? Ekspertka zabrała głos

Książę William i księżna Kate nie chcą objąć władzy?

Król Karol III także zmaga się z nowotworem. Część jego obowiązków przejęła teraz królowa Camilla. Jednak w sytuacji śmierci monarchy, to jego syn, książę William przejmie brytyjski tron. Eksperci twierdzą jednak, że w rodzinie królewskiej panuje obecnie atmosfera chaosu i niepokoju. 

Wiadomość o raku Karola postawiła Williama i Kate w przerażającej perspektywie wstąpienia na tron… Powiedziano mi, że te plany powodują u nich intensywny niepokój - przekazała była redaktorka "Vanity Fair", Tina Brown. 
 

Król Karol III
Król Karol III Fot. EastNews

Księżna Kate ponownie zwróciła się do Brytyjczyków

“Daily Mail” podaje, że Pałac Kensington wysłał dziesiątki listów do obywateli z podziękowaniami za życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla księżnej Kate. Wiele osób, które dostały taką korespondencję, podzieliły się jej treścią na Facebook'u. 

Dziękujemy za miłe życzenia dla Jej Królewskiej Wysokości Księżnej Walii. Niezwykle doceniamy twój przemyślany gest - napisano w liście. 

Ten gest księżnej Kate wzruszył Brytyjczyków, którzy jeszcze liczniej zaczęli kierować do niej dobre słowa. Póki co Kate Middleton musi skupić się na własnym zdrowiu, taka forma kontaktu z księżną będzie musiała więc wystarczyć obywatelom Wielkiej Brytanii na najbliższy czas. 

Księżna Kate
Księżna Kate Fot. East News