Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Skąd biorą pytania do "Familiady"? Zagadka rozwiązana, kto by pomyślał
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 04.06.2024 06:03

Skąd biorą pytania do "Familiady"? Zagadka rozwiązana, kto by pomyślał

Familiada, Karol Strasburger
Fot. kadr z programu "Familiada", vod.tvp.pl

“Familiada” jest jednym z najdłużej emitowanych, a zarazem cieszących się ogromną popularnością polskich teleturniejów. W tym roku program świętuje swoje 30-lecie istnienia na antenie TVP. Każdy kolejny odcinek gromadzi przed telewizorami mnóstwo osób, które marzą o tym, by kiedyś wystąpić na szklanym ekranie i popisać się wiedzą i kreatywnością na pytania zadawane przez prowadzącego, Karola Strasburgera. Jak dostać się do teleturnieju? Rozwiewamy wątpliwości.

Czy "Familiada" zniknie z anteny?

Telewizja Polska wciąż przechodzi intensywne zmiany. Rewolucja, która rozpoczęła się w stacji pod koniec ubiegłego roku, dotknęła zarówno programy informacyjne, jak i rozrywkowe. Według krążących w mediach plotek zagrożone zmianami miały być nawet te produkcje, które od lat cieszą się niemalejącym zainteresowaniem widzów. Naturalnym pytaniem, które samo ciśnie się na usta, jest to, czy “Familiada” zniknie z anteny?

Do tej pory najpopularniejsze programy rozrywkowe takie jak “Pytanie na Śniadanie” czy “Koło Fortuny” zmieniły prowadzących. A jak będzie z ulubionym, rodzinnym show TVP? Karol Strasburger już od niemal 3 dekad pełni funkcję gospodarza teleturnieju. Jak wypowiedział się na temat krążących w mediach plotek?

Jestem spokojny. Program realizowany jest poza TVP. Podpisałem umowę z moim producentem, firmą Astro, na kolejny rok, 90 odcinków, co oznacza, że TVP wyraziła chęć zakupu kolejnych odcinków, a zarazem kontynuacji emisji – zapewnił w rozmowie z “Plejadą”.

Familiada: Kilka odpowiedzi, wszystkie niewiarygodne. Chodziło o państwa "Familiada": Przekazano oficjalny komunikat dotyczący pracy Karola Strasburgera

Skąd biorą pytania do "Familiady"?

“Familiada”, czyli jeden z najpopularniejszych i cenionych teleturniejów w telewizji, kryje przed widzami wiele tajemnic. Nowe odcinki programu ukazują się w każdą sobotę, niedzielę oraz święta o godz. 14 na antenie TVP2. To właśnie wtedy Polacy zbierają się przed telewizorami wraz z całą rodziną, by móc obserwować zmagania uczestników, a także sprawdzić swoją własną kreatywność i refleks.

W teleturnieju biorą udział dwie drużyny, których celem jest jak najszybsze i najdokładniejsze udzielenie odpowiedzi na pytania z wiedzy ogólnej. Muszą jednak postarać się zrobić to tak, by podane przez nich opcje pokrywały się z tym, co wcześniej powiedzieli anonimowi ankietowani. Jednak skąd właściwie biorą się pytania do teleturnieju? Okazuje się, że sporą część z nich wymyślają widzowie.

Kochani, gorąco zachęcamy do stałego przesyłania pytań za pośrednictwem tego profilu! Z pewnością zauważacie, że wiele z nich pojawia się w programie! Możecie to zrobić, dodając komentarz pod postem lub przesłać do nas wiadomość prywatną! Im większa niejednoznaczność i oryginalność pytania, tym bardziej zdecydowane prawdopodobieństwo na jego kwalifikację do Familiady – zdradziła produkcja show na Facebooku.

ZOBACZ TEŻ: Familiada: Ptak na talerzu? Prowadzący nie wytrzymał

Jak dostać się do "Familiady"?

Najwierniejsi fani kultowego teleturnieju z pewnością nie raz zadawali sobie to pytanie: jak dostać się do “Familiady”? Odpowiedź znajdziemy na stronie TVP, gdzie przedstawiono regulamin dotyczący udziału w teleturnieju. Pierwszym krokiem jest zebranie 5-osobowej drużyny, wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go wraz ze zdjęciem na adres:

Familiada, ul. Inżynierska 4, 03-422 Warszawa

Na kopercie należy zaznaczyć, że jest to “ZGŁOSZENIE”. Po miesiącu od przesłania formularza należy zadzwonić po numer (022) 412-45-45 lub (022) 619-24-71, by dowiedzieć się, czy drużyna przeszła do dalszego etapu. Jeśli okaże się, że tak, wybrane osoby spotykają się z osobami prowadzącymi eliminacje. To właśnie od nich zależy, czy zgłoszenie zostanie ostatecznie zaakceptowane. Zwycięzcy dostaną niepowtarzalną szansę, by wystąpić przed kamerami w show prowadzonym przez samego Karola Strasburgera.

Ważne, by pamiętać, że wszystkie osoby zgłaszane do programu muszą mieć ukończone 18 lat. Co więcej, producent zastrzega sobie prawo do ostatecznego wyboru drużyn, które wystąpią w teleturnieju.

Familiada, Karol Strasburger (1).jpg
Fot. AKPA