Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wypłynęły nieznane informacje o Barbarze Sienkiewicz
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 15.06.2024 08:19

Wypłynęły nieznane informacje o Barbarze Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz
Fot. EastNews/Jan Bielecki

Barbarze Sienkiewicz największą popularność przyniósł fakt, że została matką bliźniaków w wieku 60 lat. Wiadomość o jej śmierci gruchnęła nagle 7 czerwca. Nikt z bliskich nie spodziewał się jej odejścia, co spowodowało szereg problemów związanych z opieką nad jej dziećmi czy choćby organizacją pochówku. Niespodziewanie na temat aktorki pojawiły się w sieci nowe informacje. Wyszło na jaw, jaką informację ukrywała przed światłem dziennym.

Barbara Sienkiewicz zmarła niespodziewanie

Artystka zasłynęła grą w takich produkcjach jak “Klan”, “Ranczo” czy “M jak miłość”, jednak prawdziwą popularność przyniósł jej fakt, że urodziła swoje dzieci — bliźniaki, mając 60 lat. Odtąd aktorkę zaczęto nazywać “najstarszą matką w Polsce”. Spekulowano, że do tak późnych narodzin przyczyniła się procedura in-vitro, jednak Sienkiewicz nie chciała zdradzić swojej tajemnicy. Nigdy nie wyjawiła również, kto jest ojcem jej dzieci.

7 czerwca poinformowano, że Barbara Sienkiewicz nie żyje. Dziennikarzom “Super Expressu” udało się dotrzeć do jednej z sąsiadek kobiety, która potwierdziła, że w nocy to właśnie jej ciało zabrała karetka. I choć powszechnie wiadomo było, że aktorka boryka się z różnymi problemami zdrowotnymi, nie były one tak poważne, by ktokolwiek z jej bliskich czy ona sama mieli obawiać się o jej życie. To właśnie dlatego wiadomość o jej śmierci wywołała tak wielki szok i niedowierzanie.

Nie wiemy, co się stało, byliśmy niedawno z nią w kontakcie, bo miała dość poważny zabieg w szpitalu kilka tygodni temu. Byliśmy umówieni, że gdyby coś się pogorszyło, to da znać. Nie dawała znać, więc byliśmy przekonani, że wszystko jest w porządku, nic tej śmierci nie zapowiadało. Gdyby to działo się w sposób mniej gwałtowny, na pewno odezwałaby się do kogokolwiek nas – skomentowali przedstawiciele agencji Skene.

Bliscy komentują śmierć Barbary Sienkiewicz. Nic nie wskazywało na tragedię W tym miejscu zostanie pochowana Barbara Sienkiewicz. Spocznie z bliską osobą

Problemy z organizacją pochówku Barbary Sienkiewicz

Według nieoficjalnych informacji aktorka ma spocząć w tym samym, rodzinnym grobowcu, w którym rok wcześniej została pochowana jej matka. Jednak ze względu na fakt, że Sienkiewicz zmarła niespodziewanie, wystąpił szereg problemów związanych z organizacją jej ostatniego pożegnania. Okazuje się, że nie wyznaczyła ona nikogo na swojego spadkobiercę. Co za tym idzie, nie wiadomo, kto powinien pobrać zasiłek pogrzebowy i zorganizować ceremonię. Nad tą skomplikowaną sytuacją stara się zapanować Związek Artystów Scen Polskich. Nie obyło się bez interwencji sądu.

Mamy problem, bo pani Barbara nie wyznaczyła nikogo na spadkobiercę. Nie ma zatem żadnej osoby, która mogłaby pobrać zasiłek pogrzebowy i zorganizować pogrzeb. Bez tego nic nie możemy zrobić – informowały osoby związane z ZASP w rozmowie ze Światem Gwiazd. 

Niedługo potem pojawiły się kolejne informacje w tej sprawie.

Dziś na Zarządzie Głównym podjęliśmy decyzję, że oddział warszawski włącza się w sprawy pochówku. Również kasa pogrzebowa wypłaci stosowne fundusze. I jedno, co mogę powiedzieć: na pewno nie pozostawimy naszej koleżanki i jej dzieci, zwłaszcza w tej sytuacji, która spotkała tę dwójkę, bez pomocy. Z moich informacji wynika, że nie będzie im siedziała krzywda, że dobrze trafiły bądź trafią – przekazał Krzysztof Szuster, prezes ZASP, w wywiadzie z “Faktem”.

ZOBACZ TEŻ: Posłanka o dzieciach śp. Barbary Sienkiewicz. Zdradza, co się dzieje z bliźniakami

Zaskakujące informacje o Barbarze Sienkiewicz

Śmierć Barbary Sienkiewicz nagle dotknęła wszystkich jej bliskich. Dwójka jej dzieci, bliźniaki Anna i Piotr, mają obecnie po 9 lat. Jakiś czas temu przystąpiły do pierwszej komunii świętej. Fakt, że straciły matkę, jest tym bardziej poruszający, bo oprócz niej, nie miały nikogo bliskiego.

Za życia aktorka chroniła szczegóły swojego życia prywatnego i niechętnie opowiadała o swojej codzienności czy bliskich. Niespodziewanie nieco ponad tydzień po jej śmierci, w sieci pojawiły się nowe, nieznane dotąd informacje na temat artystki. Udostępnił je serwis Wikipedia w krótkiej notatce na swojej stronie:

Była aktorką warszawskiego Teatru Lalka (1978), prowadziła również objazdowy teatr lalek "Gong". W latach 2005-2022 występowała w epizodycznych rolach w serialach telewizyjnych. Barbara Sienkiewicz uzyskała medialny rozgłos w 2015 roku, kiedy to w wieku 60 urodziła bliźnięta; okrzyknięto ją wówczas "najstarszą matką w Polsce". Do chwili śmierci nie wyjawiła tożsamości ojca dzieci. Jako ich opiekuna prawnego wskazała w testamencie Wandę Nowicką — polityczkę i działaczkę społeczną – czytamy.

Barbara Sienkiewicz.jpg
Fot. EastNews/Jan Bielecki