Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jest problem z pogrzebem Barbary Sienkiewicz. Wszystko się skomplikowało
Julia Bogucka
Julia Bogucka 12.06.2024 09:06

Jest problem z pogrzebem Barbary Sienkiewicz. Wszystko się skomplikowało

Barbara Sienkiewicz pogrzeb
Fot. AGENCJA SE/East News, Jan BIELECKI/East News

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o śmierci Barbary Sienkiewicz. Aktorka miała spocząć w tym samym grobowcu, co jej zmarła przed rokiem matka. Okazuje się jednak, że wokół pogrzebu pojawił się szereg problemów. Nie wiadomo, kiedy dojdzie on do skutku.

Barbara Sienkiewicz zmarła

Kilka dni temu media obiegła informacja o śmierci najstarszej matki w Polsce. Barbara Sienkiewicz była aktorką, znaną przede wszystkim z produkcji “Klan”, przy której pracowała przez niemal trzy dekady. Wystąpiła również w “Daleko od noszy”, “Ranczu” czy “Pitbullu”. Zasłynęła w kraju z jeszcze jednego powodu — w wieku 60 lat została mamą. To wtedy na świat przyszły bliźniaki, Piotr i Anna.

Barbara Sienkiewicz zmarła w nocy z 6 na 7 czerwca około godziny 3:00 w nocy. Do jej mieszkania wezwano policję oraz ratowników medycznych, którzy stwierdzili zgon. Dzieci aktorki mają obecnie 9 lat.

Ona chorowała, chyba miała żółtaczkę, coś tam po drodze też wyszło. Niedawno wyszła ze szpitala, niby w stanie dobrym, a tu takie smutne wieści. Nasze dzieci razem chodziły do szkoły, lubiły się. Straszna tragedia. Co dalej z jej maluchami? Zawsze im pomagaliśmy, byliśmy bardzo zgrani. Miałam łzy w oczach, gdy wynosili ją na noszach – opowiadała sąsiadka artystki “Super Expressowi”.

Największa wpadka w historii polskiej telewizji?! Kammel po latach zdradził kulisy Milionerzy: To pytanie trafiło do sądu! Uczestnik nie chciał odpuścić producentom

Dzieci Barbary Sienkiewicz zostaną otoczone opieką?

Sama aktorka mówiła w przeszłości w wywiadach, że w przypadku jej śmierci opiekę nad pociechami przejmie posłanka Lewicy Wanda Nowicka. Wynika to z faktu, że dzieci nie mają żadnej innej rodziny. Sama polityczka odcinała się od tych słów, twierdząc, że o tym pomyśle dowiedziała się z mediów. Obecnie jednak angażuje się w sprawę bliźniąt, które pozostały bez matki.

Tam jest akcja, można powiedzieć, społecznej pomocy. Nie jestem jednak upoważniona do tego, by wyjawić, kto się tym zajmuje. Wierzę jednak, że akcja będzie skuteczna. Mam nadzieję, że te dzieci dostaną pomoc, na jaką zasługują, taką, żeby mogły żyć w możliwie najlepszych warunkach i cieszyć się opieką, wsparciem, miłością. Na pewno to jest dla nich osobista tragedia, ale wierzę, że będą szczęśliwe. Mają prawo do szczęścia i do dzieciństwa - mówiła “Faktowi”.

EN_01188086_0017.jpg
Fot. Jan BIELECKI/East News

Losem pociech Barbary Sienkiewicz zainteresował się również prezes Związku Artystów Scen Polskich Krzysztof Szuster. Mężczyzna wyjaśnił w rozmowie z “Faktem”, jakie jest jego stanowisko w sprawie Piotra i Anny.

I jedno, co mogę powiedzieć, na pewno nie pozostawimy naszej koleżanki i jej dzieci, zwłaszcza w tej sytuacji, która spotkała tę dwójkę, bez pomocy. Z moich informacji wynika, że nie będzie im się działa krzywda, że dobrze trafiły bądź trafią.

ZOBACZ TEŻ: Bliscy komentują śmierć Barbary Sienkiewicz. Nic nie wskazywało na tragedię

Problemy z pogrzebem Barbary Sienkiewicz

Według wstępnych ustaleń ciało zmarłej aktorki miało spocząć w tym samym grobowcu, w którym rok wcześniej została pochowana jej matka. Okazuje się jednak, że z pogrzebem mogą być spore problemy. Wynika to z faktu, że Barbara Sienkiewicz nie wskazała nikogo jako swojego spadkobiercę, nie wiadomo w takim razie, kto powinien pobrać zasiłek pogrzebowy i zorganizować całą ceremonię. Tu również swoją pomoc chce zaangażować ZASP, jednak musiał zainterweniować sąd.

Tutaj sytuacja jednak jest dużo trudniejsza, ze względu właśnie na brak spadkobiercy. ZASP chętnie zajmie się wszystkim, ale musimy czekać na decyzję sądu. Bez tego nic nie możemy zrobić - mówi w rozmowie z portalem “Świat Gwiazd” Beata Bauer z sekretariatu Biura ZASP.

EN_01565412_0004 (1).jpg
Fot. AGENCJA SE/East News