Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wszyscy patrzyli nie tylko na Kate, ale również na jej syna. Co ten Louis wyprawiał?
Julia Bogucka
Julia Bogucka 15.06.2024 20:04

Wszyscy patrzyli nie tylko na Kate, ale również na jej syna. Co ten Louis wyprawiał?

Brytyjska rodzina królewska
Fot. Rex Features/East News

Dziś Brytyjczycy świętowali urodziny króla Karola III. Było to pierwsze oficjalnie wydarzenie tego roku, na którym zjawiła się chora na nowotwór księżna Kate. Choć początkowo cała uwaga skupiła się na niej, to później skradł ją jej najmłodszy syn. Louis wie, jak okazać swoje emocje.

Dziś odbyła się parada urodzinowa króla Karola III

Trooping the Colour to brytyjskie święto obchodzone każdego roku w czerwcu. To formalna data, w której świętuje się urodziny obecnie urzędującego króla lub królowej. Niezależnie od tego, kiedy przyszedł na świat władca, parada zawsze wyrusza w tym letnim miesiącu. Ta tradycja powstała jeszcze w XVII wieku, kiedy król Jerzy II nie był zadowolony z pogody w trakcie swoich urodzin — datowane były one na październik.

To wtedy monarcha postanowił przenieść swoje święto na cieplejszy miesiąc, aby zachować większe prawdopodobieństwo ładnej, słonecznej pogody. Na Placu Defilad gromadzą się wówczas jednostki wojskowe — żołnierze, konie, orkiestra i muzycy. W procesji po Londynie biorą udział członkowie rodziny królewskiej, na sam koniec rozbrzmiewają salwy armat. W tym roku uroczystość odbyła się 15 czerwca i rozpoczęła się około godziny 10:00 czasu brytyjskiego.

TVP wprawiło kibiców w osłupienie. To czeka Polaków podczas Euro 2024 Tam mieszkała Violetta Villas. Jej sąsiadką była Małgorzata Walewska

Księżna Kate po raz pierwszy w tym roku pojawiła się na publicznym wydarzeniu

Uroczysta parada była okazją dla żony księcia Williama na pierwszy udział w formalnych wydarzeniach rodziny królewskiej po tym, jak otrzymała diagnozę raka. Przypomnijmy, że księżna Kate przeszła w styczniu planowaną operację jamy brzusznej. W wyniku badań wyszło na jaw, że w jej organizmie znajdują się komórki nowotworowe. Kobieta poddała się potrzebnemu leczeniu, które trwa już od kilku miesięcy.

Wczoraj żona księcia Williama zabrała głos i pokazała swoje najnowsze zdjęcie w mediach społecznościowych. Napisała, że chemioterapia powoduje, że ma lepsze i gorsze dni. To wtedy zapowiedziała swoją obecność na dzisiejszej paradzie. Jej słowa się potwierdziły.

Byłam pod wrażeniem wszystkich miłych wiadomości ze wsparciem, które otrzymywałam przez ostatnie kilka miesięcy. To naprawdę pomogło Williamowi i mnie i przetrwać trudniejsze chwile.

Robię duże postępy, ale każdy przechodzący chemioterapię wie, że są złe i dobre dni. W te złe dni czujesz się słaby, zmęczony i musisz dać ciału wypocząć. Ale w dobre dni, kiedy czujesz się silniejszy, chcesz jak najlepiej wykorzystać to dobre samopoczucie.

Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy. W dni, w których czuję się wystarczająco dobrze, z radością angażuję się w życie szkolne, spędzam czas na rzeczach, które dodają mi energii i pozytywnego nastawienia, a także zaczynam pracować w domu.

ZOBACZ TEŻ: "Już nie jadł, umierał". Katarzyna Dowbor nie mogła powstrzymać łez w programie

Książę Louis ponownie odwrócił uwagę od całej brytyjskiej rodziny królewskiej

W kulminacyjnym momencie, jak zazwyczaj, członkowie rodziny królewskiej wyjrzeli przez okno i wyszli na balkon Pałacu Buckingham, aby podziwiać poszczególne elementy parady. Oprócz księżnej Kate i księcia Williama zobaczyliśmy trójkę ich pociech — George'a, Charlotte i Louisa. Nie jest tajemnicą, że dla brytyjskich posiadaczy błękitnej krwi niezwykle istotna jest etykieta. Trzeba jednak pamiętać, że dzieci są tylko dziećmi.

Książę Louis już niejednokrotnie pokazał, jaki ma stosunek do poszczególnych oficjalnych wydarzeń. Trudno jest mu skupić uwagę i pohamować emocje, takie jak znudzenie czy niezadowolenie. Tak było i tym razem. W jednym momencie wszyscy przestali zwracać uwagę na zjawiskowy wygląd księżnej Kate, a całe show skradł sześciolatek.

louis.jpg
Fot. BBC News