Lifestyle.Lelum.pl > Programy > TVP wprawiło kibiców w osłupienie. To czeka Polaków podczas Euro 2024
Julia Bogucka
Julia Bogucka 15.06.2024 19:02

TVP wprawiło kibiców w osłupienie. To czeka Polaków podczas Euro 2024

TVP Euro 2024
Fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wczoraj rozpoczęło się Euro 2024. W najbliższych dniach Polacy rozegrają swoje trzy pierwsze spotkania. Z tej okazji TVP przygotowała kilka niespodzianek. Jedną z nich jest wyjątkowy program. Poprowadzi go znany komentator sportowy.

Rozpoczęło się Euro 2024

Wczorajszego wieczoru odbyło się oficjalne otwarcie bieżących Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Tym razem turniej odbywa się w Niemczech i to tam obejrzeliśmy ceremonię oraz pierwszy mecz. Nie zabrakło pokazów tańca oraz uroczystego wprowadzenia flag poszczególnych reprezentacji na murawę. Zorganizowano również pokaz pirotechniczny, który obejmował uruchomienie sześćdziesięciu sztucznych ogni.

EN_01622831_1715.jpg
Fot. THOMAS KIENZLE/AFP/East News

Jako pierwsze o punkty zawalczyły drużyny z Niemiec i Szkocji. Została wręczona pierwsza czerwona kartka, ostatecznie gospodarze wygrali 5:1. Przed nami trzy spotkania reprezentacji Polski. Zawodnicy z orzełkiem na piersi zagrają jutro o godzinie 15:00 przeciwko Holandii, 21 czerwca o godzinie 18:00 z Austrią, a ostatni mecz rozpocznie się 25 czerwca, również o godzinie 18:00. Przeciwnikami Polaków będą Francuzi.

Księżna Kate widziana publicznie pierwszy raz w tym roku Tam mieszkała Violetta Villas. Jej sąsiadką była Małgorzata Walewska

Telewizja Polska przygotowała niespodziankę dla kibiców

Wszystkie spotkania w ramach Euro 2024 możemy obejrzeć na kanałach Telewizji Polskiej. Okazuje się, że stacja pomyślała również o młodych kibicach, którzy często nie posiadają odbiornika w swoich domach. Z tej okazji uruchomiono specjalne rozwiązanie, dzięki któremu widzowie będą mogli włączyć sportowe emocje na każdym urządzeniu z podłączonym Internetem. Obejmuje to również wdrożenie najnowszych technologii i zaaranżowanie oddzielnego studia.

Najbardziej kompleksowe EURO od TVP Sport. Wszystko za darmo – w TV, Internecie, aplikacji, smart tv, a teraz z myślą o młodym widzu nawet na YT, gdzie pokażemy transmisję http://m.in. meczu otwarcia w technologii Hawk-eye - napisał na Twitterze Jakub Kwiatkowski, obecny szef TVP Sport.

ZOBACZ TEŻ: "Już nie jadł, umierał". Katarzyna Dowbor nie mogła powstrzymać łez w programie

To nie koniec propozycji od Telewizji Polskiej na Euro 2024

Jakiś czas temu media obiegła informacja o produkcji nowego teleturnieju TVP. Chodzi o program “Mecz — teleturniej piłkarski”, który poprowadzą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz komentator sportowy Dariusz Szpakowski. O główną nagrodę w postaci 40 tysięcy złotych oraz biletów na mecz Ligi Narodów Polska-Portugalia zawalczy osiem drużyn, które będą odpowiadać na pytania związane z historią dyscypliny, aktualnymi wydarzeniami, widowiskowymi golami czy piłkarzami.

Podczas teleturnieju funkcjonować będzie również ławka rezerwowych, na której zasiądą liczni goście specjalni. Dziś już wiadomo, że będą to między innymi Radosław Majdan, Jerzy Engel, Andrzej Strejlau czy Grzegorz Mielcarski. Będą oni wspierać uczestników programu w zmaganiach, komentować obraną przez daną drużynę taktyki oraz wspominać swoje własne sportowe przygody. Pierwszy odcinek nowego formatu zostanie wyemitowany 28 czerwca o godzinie 20:35 na antenie TVP1.