Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Księżna Kate opublikowała zdjęcie. Fala komentarzy w sieci
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 15.06.2024 09:45

Księżna Kate opublikowała zdjęcie. Fala komentarzy w sieci

Kate Middleton
Fot. Eastnews/Rex Features

Wiadomość o tym, że księżna Kate zmaga się z nowotworem, wywołała wśród wszystkich fanów rodziny królewskiej na całym świecie mnóstwo emocji. Żona księcia Williama jest osobą, która cieszy się największą popularnością wśród wszystkich royalsów, dlatego wszyscy bardzo martwią się o jej zdrowie. Przez ostatni czas próżno było szukać jakichkolwiek wiadomości dotyczących tego, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami pałacu Kensington. Jednak Kate zaskoczyła wszystkich internautów i sama poinformowała o tym, jak się czuje. Reakcja jej fanów przeszła najśmielsze oczekiwania.

Księżna Kate poddała się chemioterapii

Na początku roku Kate Middleton zaczęła borykać się z problemami ze zdrowiem. Przeszła zaplanowaną operację jamy brzusznej, po czym całkowicie wycofała się z przestrzeni publicznej. Jej przedłużająca się nieobecność wywołała ogromny niepokój wśród poddanych oraz fanów rodziny królewskiej na całym świecie, jednak informacje, które podano do wiadomości publicznej niedługo potem, dogłębnie wstrząsnęły Wielką Brytanią.

Tuż przed świętami wielkanocnymi księżna Walii opublikowała szokujące nagranie, na którym wyznała, co spowodowało jej zniknięcie. Wyjaśniła, że podczas operacji wykryto w jej organizmie komórki nowotworowe. Dzięki szybkiej reakcji lekarzy mogła podjąć się leczenia niemal od razu.

Wykryto u mnie chorobę nowotworową. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej i jestem teraz na wczesnym etapie tego leczenia – tłumaczyła Kate.

Kate osobiście zdradziła, jak przebiega jej leczenie. “Są złe i dobre dni” Zdumiewające doniesienia ws. księżnej Kate. Nawet nie ma jej w Wielkiej Brytanii?

Księżna Kate poinformowała o swoim aktualnym stanie zdrowia

Po tym, jak Kate przekazała informacje o swoim zdrowiu, pałac Kensington przekazał, że była to ostatnia wiadomość od monarchini, która w najbliższym czasie ujrzy światło dzienne. Kolejne wzmianki o księżnej rzeczywiście pojawiały się bardzo rzadko i nie dotyczyły istotnych tematów. Przedstawicielom rodziny królewskiej zależało na tym, by żona księcia Williama mogła w spokoju podjąć się leczenia, które w przypadku nowotworów jest bardzo obciążające fizycznie, jak również psychicznie.

Po ponad 2 miesiącach milczenia niespodziewanie w sieci pojawił się komunikat dotyczący Kate na oficjalnym profilu pary królewskiej w mediach społecznościowych. Księżna Walii opublikowała zdjęcia, na którym pozuje przy drzewie, w otoczeniu przyrody. Nie wiadomo, jak aktualna jest ta fotografia, jednak według opisu została wykonana w 2024 roku. Żona Williama podziękowała fanom za wsparcie, a także wyznała, jak przebiega jej leczenie. Szczerze opowiedziała również o tym, jak się czuje i jak znosi chemioterapię.

Byłam pod wrażeniem wszystkich miłych wiadomości ze wsparciem, które otrzymywałam przez ostatnie kilka miesięcy. To naprawdę pomogło Williamowi i mnie i przetrwać trudniejsze chwile. Robię duże postępy, ale każdy przechodzący chemioterapię wie, że są złe i dobre dni. W te złe dni czujesz się słaby, zmęczony i musisz dać ciału wypocząć. Ale w dobre dni, kiedy czujesz się silniejszy, chcesz jak najlepiej wykorzystać to dobre samopoczucie. Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy. W dni, w których czuję się wystarczająco dobrze, z radością angażuję się w życie szkolne, spędzam czas na rzeczach, które dodają mi energii i pozytywnego nastawienia, a także zaczynam pracować w domu – mogliśmy przeczytać.

Na koniec Kate potwierdził swoją obecność na paradzie urodzinowej króla Karola III, która obędzie się 15 czerwca.

ZOBACZ TEŻ: Kryzys za kryzysem w rodzinie królewskiej. Książę wdał się w romans?

Poruszająca reakcja internatów na wiadomość od księżnej Kate

Już po tym, jak księżna Kate opublikowała swoje pierwsze oświadczenie o rozpoczęciu leczenia i chorobie, w sieci pojawiło się mnóstwo wpisów od jej poddanych, a także fanów rodziny królewskiej na całym świecie. Mnóstwo osób życzyło monarchini szybkiego powrotu do zdrowia i wyraziło ogromne wsparcie. 

Są niezwykle poruszeni [brytyjska rodzina królewska przyp. red.] ciepłem i wsparciem opinii publicznej, a także wyrażają wdzięczność za zrozumienie ich prośby o zachowanie prywatności w tym czasie – informował wówczas rzecznik prasowy.

Tym razem reakcja była jeszcze bardziej poruszająca. W setkach komentarzy, które pojawiły się pod postem, internauci okazali mnóstwo wsparcia i radości. Wszyscy gorąco zapewnili, że wierzą w szybki powrót Kate do pełni zdrowia.

  • Nie spiesz się! Wszyscy o Tobie myślimy!
  • Chyba się popłaczę. Z radości i tylu wzruszeń.
  • Kochamy Cię i doceniamy Księżniczko Katarzyno! – czytamy.
Księżna Kate (1).jpg
Fot. Eastnews/Rex Features