Lifestyle.Lelum.pl > Programy > TTBZ ledwo się skończyło, a produkcja już ma problem? Chodzi o nowego jurora
Julia Bogucka
Julia Bogucka 18.05.2024 14:22

TTBZ ledwo się skończyło, a produkcja już ma problem? Chodzi o nowego jurora

Maciej Rock, Robert Janowski
Fot. KAPiF, Pawel Wodzynski/East News

Za nami finał programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Fani czekają na zapowiedziany sezon jesienny, ale okazuje się, że nie wszystko idzie zgodnie z planem. Chodzi o grono jurorów. W formacie szykują się duże zmiany, a podobno nie każdy jest w nim mile widziany.

20. edycję programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" wygrał Filip Lato

Za nami jubileuszowa odsłona słynnej produkcji, w której mieliśmy szansę obejrzeć polskie gwiazdy wcielające się w artystów światowego formatu. To był dwudziesty raz, kiedy na scenie zaprezentowali się wokaliści, aktorzy i celebryci po oszałamiających metamorfozach. Ze względu na rocznicę, do udziału zaproszono tych uczestników, którzy pokazali się z najlepszej strony w poprzednich odsłonach.

Do finału dostało się czworo występujących: Maria Tyszkiewicz, Stefano Terrazzino, Mateusz Ziółko oraz Filip Lato. Po raz pierwszy w historii programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to widzowie decydowali o tym, kto otrzyma główną nagrodę. Po pewnym czasie stało się jasne, że to ostatni z wymienionych uczestników, Filip Lato, zdobywa Brylantową Twarz oraz 100 tysięcy złotych, które przeznaczył na cele charytatywne.

TTBZ: Chyba nie tak miały brzmieć podziękowania Filipa Lato Finał TTBZ: Terrazzino niemal pomylił programy! Przyzwyczajenia z "Tańca z Gwiazdami" zostały

Tak Piotr Gąsowski odnalazł się w nowej roli w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Przez siedemnaście edycji pełnił rolę prowadzącego, w której towarzyszył mu Maciej Dowbor. W styczniu 2023 roku poinformował jednak o rezygnacji z udziału w programie “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W emocjonalnym wpisie na Instagramie zasugerował, że dokonał tego w geście solidarności ze zwolnioną wówczas Katarzyną Skrzynecką.

Podziękowano Kasi… To ja też Kasiu najserdeczniej, jak umiem Tobie dziękuję… za wszystko, za Twoje serce i talent, autoironię, kreatywność i wrażliwość… obawiam się, iż bez Ciebie … ten program będzie miał już inną, przynajmniej dla mnie, Twojego serdecznego Kumpla , „nieznajomą twarz”! Odchodzę wraz z Tobą i też jak najgoręcej, dziękuję wszystkim Twórcom i Współtwórcom tego przepięknego programu, wszystkim uczestnikom i tym wspaniałym osobom, których na ekranie nie widać! - napisał Piotr Gąsowski.

Po roku oboje zdecydowali się jednak na powrót do formatu. Piotr Gąsowski w roli jurora, a Katarzyna Skrzynecka jako uczestniczka. W dwudziestej odsłonie programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, zdaje się, że ta dwójka odnalazła się jak ryby w wodzie.

Myślę, że Piotrowi się spodobała rola jurora i bardzo dobrze sobie w niej radzi. Jest naprawdę charyzmatyczny. Uważam, że pierwszy sezon jest trochę na przetarcie, a w kolejnych sezonach mógłby pokazać jeszcze więcej swojego pazura, którego niewątpliwie Piotr ma. Jest niezwykle inteligentną postacią, z nieszablonowym poczuciem humoru i myślę, że może nam jeszcze wiele zaoferować jako juror - mówił dla “ShowNews” Maciej Dowbor.

ZOBACZ TEŻ: Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi: WYNIKI. Kto wygrał program?

Co z jurorami programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?

Choć pod koniec finałowego odcinka formatu wszystko wskazywało na to, że powróci on najbliższej jesieni, nie wszystko zdaje się być uporządkowane. Chodzi o grono jurorów, które będzie oceniało uczestników w kolejnej odsłonie. Informator portalu “ShowNews” zdradził, że w składzie może dojść do poważnych zmian.

Walewska jest trochę zmęczona programem i zastanawia się co dalej, bo 20. edycji, to akurat piękna liczba. Kocha ten program, ale zabiera jej dużo czasu. A to oznacza, że sypie się jury. Janowski odchodzi na pewno. Walewska się zastanawia. Rock może być pewny swego, Gąsowski tak samo - zostaje. Dowbor wcale nie jest takim pewniakiem. Tyle mówiło się, że szuka pracy w TVP, że musi się jasno opowiedzieć, gdzie chce być.

Jeśli chodzi o zastępców dla poprzednich sędziów, wcale nie jest tak kolorowo. Podobno chciano zaprosić do udziału Kacpra Kuszewskiego, tegorocznego uczestnika, jednak miał on odmówić. Mówiło się też o Katarzynie Skrzyneckiej jednak według informatora… nikt nie patrzy na ten pomysł przychylnie.

Mówiło się, że Skrzynecka wskoczy do programu, ale nie ma szans. Nikt jej tam za bardzo nie chce. Nie to, że jest za słaba, po prostu nie była brana pod uwagę. Zresztą ona sama chciała wrócić jako uczestniczka i mówiła, że do jury wcale by nie chciała. Może trochę z przekąsem, bo nie dostała takiej propozycji. Podobnie na to patrzy stacja. Chcą do jury raczej młodszą osobę pokolenia 30-latków.

KAPIF_oryginal_K1173083F.jpg
Fot. KAPiF