Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Filip Lato wygrał 20. edycję TTBZ. “Cóż, to decyzja widzów”
Julia Bogucka
Julia Bogucka 18.05.2024 07:05

Filip Lato wygrał 20. edycję TTBZ. “Cóż, to decyzja widzów”

Uczestnicy Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Fot. AKPA

Za nami finał programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Wiemy już, że zwycięzcą został Filip Lato i to on dzierży w dłoni Brylantową Twarz. Dla niektórych jego wygrana była spełnieniem marzeń, ale nie każdy jest nią zachwycony. Są tacy, którzy mieli innych faworytów.

Zakończył się finał programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Za nami niezwykle wyjątkowa, jubileuszowa edycja hitowego programu Polsatu. Już po raz dwudziesty obejrzeliśmy metamorfozy polskich gwiazd, które przemieniały się w największych światowych artystów. Z okazji okrągłej rocznicy do udziału zaproszono najlepszych z najlepszych, czyli tych, którzy zachwycili jurorów w poprzednich odsłonach formatu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Do grona finalistów dostali się Maria Tyszkiewicz, Filip Lato, Stefano Terrazzino i Mateusz Ziółko.

Ich występy oceniało grono sędziów w składzie: Robert Janowski, Małgorzata Walewska oraz Piotr Gąsowski. Jednak w finałowym odcinku to widzowie przejęli rolę decydentów. Ich głosy przesyłane drogą SMS-ową miały największe znaczenie i określiły ostateczny wynik programu. Każdy mógł postawić na swojego faworyta i zagwarantować mu stabilne miejsce na podium.

Ziółko otworzył program i wszyscy zbierali szczęki z podłogi. Co za wykon! Maria Tyszkiewicz zaśpiewała hit z TikToka. Gąsowskiemu łamał się głos

To on wygrał program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"!

W końcu nadszedł czas decyzji. Przed widzami stało niezwykłe wyzwanie, któremu nie każdy byłby w stanie sprostać. W końcu jak zdecydować, który z wokalistów wykazał się największym talentem? Cała czwórka zaprezentowała wybrane przez siebie utwory, a każdy z nich był niezwykle trudny technicznie. Mateusz Ziółko postawił na piosenkę Stana Borysa “Jaskółka uwięziona”. Osiągnięcie poziomu legendy nie było łatwe.

Jako druga wystąpiła Maria Tyszkiewicz, która wcieliła się w brytyjską wokalistkę Palomę Faith i zaprezentowała na scenie jeden z jej najsłynniejszych utworów “Only Love Can Hurt Like This”. Jej wykon poruszył najwrażliwsze struny w jurorach. Podobnie było w momencie, kiedy na scenie pojawił się Filip Lato. Doprowadził do łez nie tylko Piotra Gąsowskiego i Roberta Janowskiego, ale nawet własną mamę. Jako ostatni na scenę wyszedł Stefano Terrazzino, który pokazał, jak dobrze umie język polski. Wybrał piosenkę z repertuaru Kabaretu Starszych Panów “Jeżeli kochać to nie indywidualnie”.

W końcu dowiedzieliśmy się, kto po raz pierwszy w historii otrzymał Brylantową Twarz. Niekwestionowanym zwycięzcą jubileuszowej edycji programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” został Filip Lato! Wielkie gratulacje!

filip lato2.png
Fot. Twoja twarz brzmi znajomo;/Facebook

ZOBACZ TEŻ:

Taka jest reakcja widzów na wyniki programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Nie każdy jest zadowolony z tego, jak ukształtowało się podium formatu. Drugie miejsce zajął Stefano Terrazzino, trzecie Mateusz Ziółko, a na czwartym miejscu uplasowała się Maria Tyszkiewicz. Jak podkreślił Filip Lato w swojej końcowej mowie, w ostatnich dniach czytał w mediach społecznościowych wiele opinii internautów o tym, kto ich zdaniem powinien otrzymać Brylantową Twarz. Po ogłoszeniu wyników również opinie były skrajne.

  • Strasznie się cieszę że moi ulubieńcy Filip Lato i Stefano Terrazzino zajęli pierwsze i drugie miejsce. Dla mnie byli najlepsi, pokazali cały swój talent i emocje bez żadnych dodatkowych efektów
  • Gdybym miała wybierać spośród tej czwórki musiałabym rzucić monetą. Powinny być nagrodzeni exequo wszyscy finaliści
  • Stawiałem na Marysię, ale cóż to decyzja widzów. Filip też jest super ☺️ Zdobył największe uznanie widzów.
  • Kacper by pozamiatał w finale gdyby miał możliwość występu solo

A jak wy uważacie? Czy Filip Lato zasłużenie zwyciężył?