Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Trwa pogrzeb Jacka Zielińskiego ze Skaldów. Poruszajace sceny
Martyna Pałka
Martyna Pałka 20.05.2024 11:21

Trwa pogrzeb Jacka Zielińskiego ze Skaldów. Poruszajace sceny

Pogrzeb Jacka Zielińskiego
fot. AKPA

Już dzisiaj odbywa się pogrzeb jednego z najwybitniejszych polskich artystów. Jacek Zieliński z zespołu Skaldowie odszedł nagle 6 maja 2024 roku. Jego brat ogłosił szczegółowy harmonogram uroczystości. Ostatnie pożegnanie ma potrwać cały dzień.

Nie żyje Jacek Zieliński ze Skaldów

Informacja o nagłej i niespodziewanej śmierci lidera i założyciela grupy muzycznej Skaldowie była ogromnym ciosem dla wszystkich fanów ich twórczości. Legendarny zespół był obecny na polskiej scenie muzycznej nieprzerwanie od 1965 roku.

Jacek Zieliński odszedł nagle 6 maja 2024 roku. Muzyk miał 77 lat. Przez długi czas nie było wiadome, jaka była przyczyna śmierci muzyka. W końcu głos zabrał jego brat Andrzej Zieliński, który zdradził, że lider Skaldów przez długi czas walczył z groźną chorobą - nowotworem prostaty.

Brat miał raka złośliwego. Z raka prostaty przerzuciło mu się na raka kości. Przeszedł wiele chemioterapii, sześć lat walczył z tym rakiem - powiedział po jego śmierci współzałożyciel zespołu.

Skaldowie
Nie żyje Jacek Zieliński ze Skaldów, fot. KAPIF
Jacek Zieliński, Skaldowie, przyczyna śmierci, na co chorował, wywiad z Andrzejem Zielińskim
Nie żyje Jacek Zieliński ze Skaldów, fot. KAPIF
Tak Joanna Opozda ubrała się na komunię. Podzieliła internautów Do sieci trafiły nagrania ze ślubu Mroczka. Po słowach brata rozległy się okrzyki

Co z twórczością Skaldów po śmierci Jacka Zielińskiego?

Smutne wieści o śmierci gwiazdora przekazał również jego bliski przyjaciel Marek Piekarczyk, podczas prowadzonej przez siebie audycji na antenie RMF FM. Przyznał wtedy, że odejście muzyka będzie ogromnym ciosem dla całej polskiej estrady. Niedługo później głos zabrał brat zmarłego muzyka — Andrzej Zieliński, który postanowił uspokoić wszystkich zmartwionych fanów.

Współzałożyciel Skaldów wyznał, że nie zamierza przerywać działalności swojego zespołu, a także chce godnie pożegnać swojego ukochanego brata, właśnie za pomocą ich muzyki, która towarzyszyła im całe życie. Właśnie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Jacka Zielińskiego, po których odbędzie się niezapomniany koncert ku pamięci muzyka.

ZOBACZ TEŻ: Po pogrzebie Zielińskiego coś takiego. Słodko-gorzki czas dla fanów “Skaldów”.

Już dzisiaj pogrzeb Jacka Zielińskiego

Uroczystości pogrzebowe lidera i założyciela grupy Skaldowie odbywają się dzisiaj 20 maja 2024 roku w Krakowie. Jak powiedział Andrzej Zieliński, ostatnie pożegnanie artysty zaplanowane jest na cały dzień i ma potrwać aż do godziny 20. W oficjalnym oświadczeniu miasta Krakowa czytamy, że po części oficjalnej zorganizowany zostanie specjalny koncert ku pamięci Jacka Zielińskiego.

Dziś, 20 maja, odbędzie się pogrzeb Jacka Zielińskiego. Wybitny muzyk i kompozytor, współtwórca legendarnej grupy Skaldowie, spocznie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim. Zaś wieczorem na scenie plenerowej przed Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się muzycznie pożegnanie artysty w koncercie "Skaldowie i przyjaciele – koncert pamięci Jacka Zielińskiego

Wiadomo, że zarówno w kościele, jak i na cmentarzu będzie można usłyszeć dźwięki utworów Skaldów. O szczegółach uroczystości opowiedział Andrzej Zieliński podczas rozmowy z mediami.

W trakcie mszy żałobnej wykonamy ze Skaldami trzy skomponowane przeze mnie piosenki: "Jutro odnajdę ciebie", "W żółtych płomieniach liści" i "20 minut po północy". Tę drugą – w trakcie komunii świętej – zaśpiewa razem z nami Gaba Kulka - przyznał muzyk w wywiadzie dla Plejady.

Wiadomo, że podczas uroczystości nie zabrakło plejady polskich gwiazd, która miała okazję poznać lub współpracować z wybitnym artystą. Wśród wieńców pogrzebowych znalazł się również ten od prezydenta Rzeczypospolitej Polski — Andrzeja Dudy.

pogrzeb 1.jpg
Już dzisiaj odbędzie się pogrzeb Jacka Zielińskiego, fot. AKPA
pogrzeb 2.jpg
Już dzisiaj odbędzie się pogrzeb Jacka Zielińskiego, fot. AKPA