Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Tomasz Boruch nie otrzyma pełnego miliona! Wiemy, ile dostanie
Jakub Adamiak
Jakub Adamiak 04.04.2024 11:33

Tomasz Boruch nie otrzyma pełnego miliona! Wiemy, ile dostanie

Milionerzy
Fot. Screen z programu "Milionerzy"

Tomasz Boruch dołączył do grona zwycięzców programu “Milionerzy” w telewizji TVN. Musi liczyć się jednak z tym, że nie otrzyma pełnej kwoty. Jakiego przelewu na swoje konto może spodziewać się uczestnik teleturnieju?

Konrad Boruch kolejnym milionerem

“Milionerzy” od lat bawią widzów TVN. W najnowszej edycji, która jest emitowana wiosną 2024 roku, milion złotych zdobył już Mateusz Żaboklicki. Niecały miesiąc później kolejny uczestnik rozbił bank. Tomasz Boruch ma 30 lat, pochodzi z Warszawy i już zapisał się w historii “Milionerów”. 

Boruch jest siódmą osobą, która wygrała w polskiej wersji “Milionerów”. Co ciekawe w momencie gdy usłyszał ostatnie pytanie, miał jeszcze dwa koła ratunkowe. Wykorzystał jedno z nich — pytanie do publiczności. 65 procent osób, które zasiadły na widowni wskazały poprawną odpowiedź. 

KAPIF_1000pix_K844866F.jpeg
FOT. KAPIF, Hubert Urbański
Zaledwie wczoraj wygrał w "Milionerach". Już wyjawił, na co przeznaczy pieniądze! Zmarła absolutna legenda TVP, Stanisława Ryster. Była twarzą kultowego teleturnieju

Pytanie za milion złotych

Tomasz Boruch usłyszał w środę, 3 kwietnia 2024 roku, pytanie za milion złotych z ust Huberta Urbańskiego. Brzmiało ono następująco:

W jakiej cieśninie znajdują się dwie wyspy zwane wczorajszą i jutrzejszą, które dzielą niespełna cztery kilometry, ale aż 21 godzin różnicy czasu?

A. w cieśninie Bosfor

B. w Cieśninie Magellana

C. w Cieśninie Kaletańskiej

D. w Cieśninie Beringa

30-latek postanowił skorzystać z pomocy publiczności, która w większości wskazała odpowiedź D. Po tym jak Boruch zdecydował się zaznaczyć Cieśninę Beringa, Urbański rozpoczął podpisywanie czeku na milion złotych. 

Milionerzy
FOT. Screen z programu TVN "Milionerzy", Tomasz Boruch

ZOBACZ TEŻ: Rozgrywka geniuszy z "Jeden z dziesięciu"! Widzowie pragną wielkiego finału

O wygraną upomni się skarbówka

Mimo że program TVN nazywa się “Milionerzy” i główna wygrana to milion złotych, to takiej kwoty na konto Tomasz Boruch nie otrzyma. Zwycięzca będzie musiał zapłacić podatek dochodowy, który pobierany jest w formie ryczałtu. 

Wysokość wynosi 10 procent wygranej. 30-latek realnie otrzyma 900 tysięcy złotych. Nie będzie musiał jednak odprowadzić podatku od wygranej do urzędu skarbowego. Zrobi to za niego organizator konkursu

Milionerzy
FOT. Screen z programu TVN "Milionerzy",Tomasz Boruch z przyjaciółmi i Hubert Urbański