Lifestyle.Lelum.pl > Szwecja

Szwecja

Prowadzące 68. Konkurs Piosenki Eurowizji
12.05.2024 00:54 Eurowizja 2024: komentarze po finale. Internauci nie zostawili suchej nitki na EBU

Eurowizja 2024 to już przeszłość, teraz okazuje się, że w sieci pojawiły się informacje dotyczące wygranego artysty, ale także całej organizacji festiwalu i tego co wydarzyło się w sobotę, 11 maja 2024 roku. Zebraliśmy te najciekawsze i najważniejsze komentarze specjalnie dla Was.

Malin Aakerman i Petra Mede
12.05.2024 00:45 Eurowizja 2024: WYNIKI. Kto wygrał Eurowizję?

Niewiarygodne wyniki Eurowizji 2024, przekazali prowadzący prosto ze sceny Malmo. Podawanie punktacji z całej Europy trwało tradycyjnie około półtorej godziny. Każdy z krajów miał możliwość przyznania największej liczby głosów widzów, która wynosi 12 punktów. Kto wygrał Eurowizję 2024?

Eden Golan
11.05.2024 21:41 Eurowizja 2024: publiczności puściły nerwy po raz drugi!

Eurowizja 2024 to emocjonujący konkurs, który przed telewizorami zbiera pokaźną widownię. Od 100 do 600 milionów osób ogląda poczynania artystów, którzy postanowili obejrzeć kto wygra tym razem 

Joost Klein
11.05.2024 19:30 Eurowizja: Za to wyrzucili Holendra? Jest oficjalne oświadczenie. To on ma być ofiarą

Wielki finał Eurowizji 2024 to wydarzenie, którym żyją wszyscy fani europejskiej sceny muzycznej. To idealny przegląd muzyki z państw biorących udział w trakcie 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wiadomo także, że zdarzają się wpadki i skandale w trakcie występów na żywo. Jednak po zdyskwalifikowano holendra, nadawca tego państwa postanowił ostro zareagować.

Bambie Thug
11.05.2024 17:13 Finał Eurowizji 2024 odwołany? Bardzo mocny bunt zespołów

Wielki finał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji w szwedzki Malmo, to ogromne emocje. Wszyscy wyczekują ogłoszenia wyników. Nic w tym dziwnego, w końcu właśnie wtedy dowiemy się, gdzie zostanie zorganizowana kolejna Eurowizja. Na chwilę obecną, faworytem jest reprezentacja Chorwacji.

Eden Golan
10.05.2024 14:52 Eurowizja 2024: Polski dziennikarz zwrócił się bezpośrednio do niej

Drugi półfinał Eurowizji 2024 już za nami. Teraz wszyscy fani tego wydarzenia wyczekują z niecierpliwością soboty. To właśnie wtedy ma być transmitowany finał i dowiemy się, kto jest zwycięzcą 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. W trakcie konferencji prasowej jeden z dziennikarzy zwrócił się do jednej z wykonawczyń. Wszystkich zamroziło.

Nemo
09.05.2024 23:14 Eurowizja 2024: wyniki drugiego półfinału. Kto w finale?

To był bardzo emocjonujący półfinał Eurowizji. Drugi dzień przyniósł kolejnych dziesięciu artystów, którzy wejdą do wielkiego finału. Już 11 maja dowiemy się, kto wygra 68. Konkurs Piosenki Eurowizji 2024 i gdzie będzie organizowany kolejny festiwal. Jednak wcześniej dowiedzmy się, kto zaśpiewa w najbliższą sobotę w szwedzkim Malmo po raz drugi.

Eden Golan
09.05.2024 22:22 Tak zareagowała publiczność na reprezentantkę Izraela. Długo tego nie zapomni

Drugi finał Eurowizji 2024, to kolejne emocje. Artyści przygotowali show, które zaprezentują przed całą Europą. Jednak w szwedzkim Malmo ważna jest nie tylko muzyka, ale także skandaliczne stroje i zachowanie na scenie.

Aleksandra "Luna" WIelgomas
07.05.2024 21:42 Eurowizja 2024: komentarze po występie Luny

Tym wydarzeniem żyje nie tylko cała Polska, ale również Europa. We wtorek, 7 maja 2024 roku w Malmo byliśmy świadkami występu naszej reprezentantki w półfinale Eurowizji. Czy artystka ma szansę na to, aby wejść do głównego finału, który będzie wyemitowany w sobotę 11 maja 2024?

Luna
29.04.2024 10:56 Eurowizja 2024: wiadomo już, kto wygra Eurowizję? Luna nie ma łatwo

Eurowizja 2024 zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo będziemy mogli obejrzeć występy najlepszych wykonawców, którzy wystąpią na specjalnie przygotowanej scenie w szwedzkim Malmö. Czy Luna ma szansę, aby wygrać Eurowizję? Sprawdziliśmy to specjalnie dla Was.

gwałt
20.11.2021 20:39 Odnaleziono ciało Beaty Ratzman? Porażające informacje trafiły do mediów

Beata Ratzman zaginęła w okolicach Malmö w Szwecji. Według nieoficjalnych informacji, pochodzących od matki kobiety, dziś odnaleziono jej ciało. Zwłoki znajdowały się w gminie Svedala. Svedala leży około 150 kilometrów od Malmö. Wczoraj policja otoczyła kordonem bardzo duży obszar w okolicach jeziora Yddingesjön. Podano informacje o znalezieniu zwłok, jednak policja na razie nie ujawniła, czy chodzi o Beatę Ratzman. Matka zaginionej potwierdziła jednak podejrzenia prasy. Beata Ratzman odnaleziona martwa? Kobieta zaginęła 24 września 2021 roku. Ostatni raz widziano ją z mężem w pobliżu miejscowości Oxie niedaleko Malmö. Szwedzka policja prowadziła na tym terenie intensywne poszukiwania, jednak na próżno. Funkcjonariusze znaleźli wtedy jej samochód, telefon i zakrwawione rzeczy. 32-latka urodziła się w Gdańsku, a w Szwecji mieszkała od ośmiu lat. To tam poznała męża, Cezarego R. Mężczyzna został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzut porwania. „Fakt” rozmawiał z matką zaginionej gdańszczanki, która opowiedziała o przemocy, do jakiej miało dochodzić ze strony Cezarego R. – Od pewnego czasu córcia mi się żaliła na Cezarego. Była przemoc, on ją bił. Miał też jakąś obsesję na jej punkcie, był zaborczy. – wyznała kobieta. Okazało się też, że Beata i Cezary byli w trakcie rozwodu i przed zaginięciem 32-latki od 4 tygodni nie mieszkali razem. Matka zaginionej wyznała, że według relacji córki Cezary nie chciał się z tym pogodzić. Według ustaleń szwedzkiej policji, feralnego 24 września para wysiadła z auta, a po jakimś czasie wrócił do niego tylko Cezary R. Mężczyzna twierdził najpierw, że żona miała wrócić do domu z koleżanką, później – że się pokłócili, więc odjechał bez niej. Fakt: to mąż Beaty Ratzman wskazał miejsce znalezienia ciała „Fakt” dotarł do informatora, który wyznał, że miejsce znalezienia zwłok miał wskazać obecny mąż Beaty, Cezary R. Nie jest to jednak jeszcze oficjalna informacja. Rzecznik szwedzkiej policji Rickard Lundqvist nie chciał wyjaśnić, czemu funkcjonariusze przeczesywali okolicę w pobliżu jeziora Yddingesjön. Dodał jednak: – Prowadzimy czynności w toczącym się śledztwie. Dotyczy ono poważnego przestępstwa. Źródło: se.pl, wp.pl, onet.pl, fakt.pl Artykuły polecane przez redakcję Lelum: Internautka wspomina przypadkowe spotkanie z Kamilem Durczokiem Oświadczenie szpitala po śmierci Kamila Durczoka. Podano przyczynę śmierci Na co chorował Kamil Durczok? Dziennikarz lata temu poznał przykrą diagnozę

ministerstwo edukacji
29.10.2020 21:21 Szwedki chcą bezpłatnej aborcji dla kobiet z Polski. W latach 60. to one przyjeżdżały na zabieg do Polski

Strajk Kobiet w Polsce odbił się szerokim echem w Europie. O trwających demonstracjach i decyzji Trybunału Konstytucyjnego dowiedziały się także Szwedki, które okazały solidarność z polskimi kobietami. Chcą, by kobiety z naszego kraju miały dostęp do bezpłatnej aborcji.Kobiety od kilku dni masowo wychodzą na ulice polskich miast, by wyrażać swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego zakazującej aborcji z przyczyn embriopatologicznych. Okazuje się, że w Szwecji kobiety solidaryzują się z Polkami i chcą dla nich bezpłatnej aborcji. Ma być to swojego rodzaju gest wdzięczności za pomoc w latach 60.