Lifestyle.Lelum.pl > Straż Pożarna

Straż Pożarna

Nekrolog
03.12.2021 21:54 Rodzina zmarłej 29-letniej Eweliny wydała poruszający komunikat przed pogrzebem. Trudno powstrzymać łzy

Komenda Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu wydała ważny komunikat, dotyczący zmarłej w wypadku w Czernikowie Eweliny Marchlewskiej. Nekrolog, opublikowany przez rodzinę strażaczki, porusza do łez. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu opublikowała informacje dotyczące pogrzebu tragicznie zmarłej Eweliny Marchlewskiej, która zginęła w wypadku, kiedy wóz strażacki, jadący do pożaru, zderzył się z TIR-em.

Andrzej Duda
02.12.2021 17:28 Andrzej Duda przekazał przykrą wiadomość. „Pęka serce kiedy giną Ci, którzy swoją pracą i służbą nieśli pomoc”

W miejscowości Czernikowo doszło dziś do tragicznego i smutnego wypadku, w wyniku którego zginęła dwójka strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Okoliczności są na tyle dramatyczne, że sam prezydent Andrzej Duda złożył kondolencje rodzinom ofiar. Duda napisał na Twitterze poruszającą wiadomość: – Pęka serce, kiedy giną ci, którzy swoją pracą i służbą nieśli pomoc i poświęcali się dla innych. Składam najszczersze kondolencje Rodzinom i Bliskim Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Czernikowo, którzy dziś rano pełniąc służbę zginęli w tragicznym wypadku drogowym. RIP

Jacek Jaworek
07.10.2021 11:10 Dowiedzieliśmy się, kim był tata Jacka Jaworka. Miał niezwykły zawód

10 lipca Jacek Jaworek ze wsi Borowce zabił swoją rodzinę. Od tego czasu jest poszukiwany przez policję. Przy okazji doniesień o tajemniczej przesyłce z Francji, jaka przyszła na jego adres, wyszło na jaw, kim był tata mężczyzny. Jaworek jest obecnie poszukiwany listem gończym, europejskim nakazem aresztowania i czerwoną notą Interpolu. Policja sprawdza wszystkie tropy, jakie pojawiają się w jego sprawie. Być może nową poszlaką może być paczka z Francji, która przyszła na adres Jaworka w Borowcach. Szczególnie dziwny jest sposób zaadresowania przesyłki.

policja
02.08.2021 19:14 Tragiczny wypadek w Toruniu. Nie żyje młody strażak

W weekend w Toruniu doszło do koszmarnego wypadku. Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Grudziądzkiej, 31 lipca, o godzinie 0:45. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe – jeden uczestnik nie przeżył. Był to młody strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzejewicach. Audi S3, jadące od strony Łysomic, podczas wykonywania manewru wyprzedzania zderzyło się czołowo z jadącym z przeciwka Oplem Zafirą – opisuje fatalny wypadek rzecznik prasowy KMP w Toruniu, Wojciech Chrostowski.

Zdjęcie
15.02.2021 09:04 Planowałaś wypad w góry? Strażacy ostrzegają, zanim to zrobisz, dobrze się przygotuj

W górach coraz częściej dochodzi do interwencji służb ratunkowych. Ratownicy Grupy Bieszczadzkiej Górskiej Ochotniczej Pomocy Ratunkowej w przeciągu tylko kilku ostatnich dni udzielali pomocy osobom, które w trakcie pobytu odmroziły sobie dłonie oraz stopy. W związku z tym udostępniono zdjęcie kończyn mężczyzny, które ma być przestrogą dla osób wybierających się w górskie wycieczki. Zima w dalszym ciągu nas nie oszczędza, a sezon w górach trwa w najlepsze. Niestety, także z tego powodu GOPR ma ręce pełne pracy, co najlepiej obrazuje opublikowane na Facebooku zdjęcie.

cmentarze
03.11.2020 09:46 Ujawnili, co naprawdę działo się na cmentarzu, gdy bramy zostały zamknięte. Włos jeży się na głowie

30 października podczas konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki przekazał, że w związku z ryzykiem transmisji koronawirusa, nekropolie w całej Polsce zostają zamknięte od soboty 31 października do poniedziałku 1 listopada. To, co wydarzyło się w jednym z polskich miast, przechodzi najśmielsze oczekiwania. Kiedy służby przyjechały na cmentarz, za jego bramą zastali niecodzienny widok.Cmentarz w jednym z polskich miast, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, miał zostać zamknięty od 31 października do 2 listopada. Kiedy po zmroku, pod nekropolią zjawiły się pracownicy służb, trudno było uwierzyć w to, co zobaczyli za jego bramami.

pożar
24.10.2020 15:17 Zgadzasz się, że strażakom należy się jak największy szacunek?

Osoby decydujące się na zawód strażaka, zgadzają się na całe mnóstwo konsekwencji, jakie niesie za sobą ta służba. Niejednokrotnie strażacy narażają swoje życie i zdrowie, by uratować innych. Straż pożarna zdecydowanie zasługuje na szacunek.Straż pożarna to służba, bez której nie moglibyśmy bezpiecznie i normalnie funkcjonować. Mało z nas zdaje sobie sprawę, ile zawdzięczamy strażakom, którzy wstępując do SP. To właśnie oni narażają swoje zdrowie i życie, by ratować innych.

BENEDYKT XVI
21.09.2020 10:53 Zastępy straży pożarnej toczą dramatyczną walkę z żywiołem. Wszędzie dym, płomienie widać z daleka

Straż pożarna jest w trakcie ciężkiej i dramatycznej walki z żywiołem. Wszędzie widać unoszący się dym i płomienie. Trwa ewakuacja. Ludzie byli zmuszeni do ucieczki. Sytuacja wygląda bardzo źle, na miejscu pojawiło się wielu strażaków, którzy próbują ją załagodzić, jednak nie jest to takie proste. Informacje o jej przebiegu podawane będą na bieżąco.Jak poinformował portal wiadomosci.radiozet.pl, w sklepie Media Expert przy ul. Węgierskiej w Nowym Sączu doszło do wielkiego pożaru. Na miejscu zjawiło się aż 16 zastępów straży pożarnej, które walczą z ogniem. Gazeta Krakowska podała informację, że prace nad ugaszeniem trwają, jednak strażacy nie mogą wejść do środka ze względu na istniejące ryzyko.

BENEDYKT XVI
16.09.2020 16:41 Kazali im uciekać. Zamknięto ulice i zarządzono ewakuację, „Mogliśmy wylecieć w powietrze”

Sytuacja, do jakiej doszło w jednym z polskich miast, mrozi krew w żyłach. Ludzie zmuszeni byli do ucieczki i nastąpiła natychmiastowa ewakuacja. Wszystko wyglądało niczym scena z filmu akcji. Na miejscu działają odpowiednie służby, które starają się usunąć przyczyny ewakuacji.Ewakuacja w jednym z polskich miast. Media informują o niebezpiecznej sytuacji. Na miejscu natychmiast pojawiły się odpowiednie służby. Ludzie zmuszeni byli do ucieczki, a ulice zostały zamknięte. Wszystko wyglądało bardzo niepokojąco. Mogliśmy wylecieć w powietrze – powiedział w rozmowie z ddwloclawek.pl jeden ze świadków niebezpiecznego zajścia.

akcja ratunkowa
16.09.2020 14:29 Wielka akcja ratunkowa, walczą z ogniem. Syreny wyją w całym mieście, są ranni, niebo spowił gęsty dym

Jak donoszą lokalne media, do tragicznego pożaru doszło w środę rano na ulicy Droniowiczki w Lublińcu. Nagle na całe miasto rozbrzmiały syreny. Słup dymu widać z każdej strony. Strażacy wciąż walczą z ogniem. Portal lubliniec.naszemiasto.pl przekazuje informacje o rannej osobie. Akcja ratunkowa wciąż trwa. Rankiem w środę 16 września do niewyobrażalnych zdarzeń. Ogień zajął budynek, a syreny rozbrzmiały w całym mieście. Wszędzie unosi się gęsty, siwy dym. Na miejscu jest już 6 zastępów straży pożarnej, a wciąż dojeżdżają kolejne. Sytuacja jest bardzo poważna.

pożar
08.09.2020 20:09 Wielka ewakuacja. W popłochu opuszczali domy i szkoły, setki osób na ulicach Warszawy

We wtorek 8 września w Warszawie setki osób znalazło się na ulicach Saskiej Kępy. Jak informuje Fakt.pl, w wyniku awarii rurociągu doszło do wycieku gazu. Mieszkańcy budynków i uczniowie jednej z podstawówek byli w niebezpieczeństwie. Warszawa. W stolicy Polski wielka ewakuacja. Jak się okazuje, mieszkańcy znaleźli się w niebezpieczeństwie. Zablokowane zostały ulice jednej z dzielnic. Na miejsce natychmiast przybyły odpowiednie służby. Ponad 700 osób zostało wyprowadzonych z budynków mieszkalnych i szkoły.

Agnieszka Włodarczyk
21.08.2020 00:40 Media przekazały najgorsze informacje: Wielka eksplozja w Polsce. Na miejsce wybuchu przybyło kilka zastępów straży

Eksplozja gazu w jednej ze szczecińskich kamienic przy ulicy Strzałkowskiej. Zachodniopomorskie media informują, że na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej oraz policja. Mieszkańcy zostali bezzwłocznie ewakuowani, a teren został dokładnie zbadany. Co najmniej jedna osoba została ranna.Wybuch gazu w kamienicy. Jak informuje portal zyciestolicy.com.pl 20 sierpnia 2020 roku w jednym z polskich miast doszło do eksplozji. Zastępy straży pożarnej pojawiły się na miejscu chwilę po zdarzeniu. Została przeprowadzona akcja ratunkowa. Mieszkańcy zostali ewakuowani, a teren dokładnie zabezpieczony.

pożar
08.08.2020 12:42 Strażacy walczą z żywiołem, sytuacja jest fatalna. Dramatyczne doniesienia z północy Polski, są zdjęcia

W piątek siódmego sierpnia w godzinach wieczornych w miejscowości Duninówko w województwie pomorskim doszło do porażających wydarzeń. Straż pożarna, która przybyła na miejsce zdarzenia, walczy z żywiołem od godziny 21.20. Straż pożarna od wielu godzin walczy z żywiołem. Niestety, sytuacja jest poważna, jedna rzecz nie ułatwia sprawy. Wszystko rozgrywa się na północy kraju, w niewielkiej miejscowości. Jednocześnie odpowiednie służby zajęły się ustalaniem przyczyn zdarzenia. Pojawiły się dramatyczne materiały z prowadzonej akcji.

powódź
27.06.2020 14:16 Strażacy ratowali rodzinę z powodzi. Chwilę później sami przeżyli chwile grozy, było z nimi troje dzieci

Powódź w województwie podkarpackim w ostatnich dniach przybrała dramatyczny wymiar. W akcji uczestniczyły liczne zastępy straży pożarnej. Podczas jednej z akcji ratunkowych jeden z wozów strażackich, który udzielał pomocy rodzinie, został podtopiony. Wewnątrz wozu znajdowało się troje dzieci i czworo dorosłych.Do wydarzenia doszło w Kańczudze, w nocy z 26 na 27 czerwca. Strażacy wyruszyli na pomoc rodzinie, której dom został podtopiony. Podczas akcji ratunkowej wóz stracił przyczepność i został porwany przez powódź. Na pomoc wyruszyła łódź ratownicza Wodnego Pogotowia Ratunkowego.

pożar
22.06.2020 22:52 Ogromny pożar, nad miastem kłęby dymu. Widok jest porażający, kilkanaście zastępów walczy

Pożar, który wybuchł w hali magazynowej w Waszkowie w województwie wielkopolskim, ma potężny zasięg. Czarne kłęby dymu są widoczne ze znacznej odległości, według świadków widok jest porażający. Oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gostyniu kpt. Marcin Nyczka poinformował, że płonie powierzchnia o wymiarach 25 na 70 metrów.Pożar jest widoczny z bardzo daleka. Na miejscu pracują liczne zastępy straży. Na razie nie powiadomiono czy są jacyś poszkodowani, ani co znajdowało się w płonącej hali. Czarne kłęby dymu unoszą się nad miastem, sprawa wygląda na bardzo poważną.