Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pogoda na czwartek
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 16.12.2021 09:11

Pogoda na czwartek

pogoda
Pixabay/Free-Photos

Pogoda na czwartek. Musimy przygotować się na przelotne opady deszczu i porywisty wiatr. Tylko w niektórych regionach Polski pojawią się przejaśnienia.

Po tych mrozach występujących całą dobę to te dni przyniosą nam trochę ulgi i będzie można ubrać się nieco lżej. Jednak trzeba uważać na wiatr, który przez najbliższe dni może być chwilami porywisty – ostrzegł synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik.

Pogoda na czwartek

W ciągu dnia na najładniejszą pogodę będą mogli liczyć tylko mieszkańcy północy i północnego zachodu Polski.

Tu zza chmur wyjdzie słońce i mieszkańcy Pomorza Gdańskiego oraz środkowej części Wybrzeża mogą się spodziewać słońca stosunkowo dużo, zwłaszcza w drugiej części dnia – przekazał synoptyk.

Na pozostałym obszarze kraju będzie utrzymywać się zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Najwięcej opadów pojawi się na południu na terenie województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Na obszarach podgórskich i w górach opady deszczu będą przechodziły w deszcz ze śniegiem, a wysoko w Tatrach i Beskidach w śnieg – mówił Michał Ogrodnik.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 3 do 5 stopni Celsjusza na południowym wchodzie i do 8 stopni Celsjusza na zachodzie. Porywy wiatru mogą osiągać do 45 km/h, a nad morzem do 60 km/h.

Źródło: Polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kosmetyczny trik „-30 lat w 3 dni” podbija internet. Stosuj go minutę
    2. Chcesz pozbyć się obwisłych policzków? 15 minut przed snem zrób TO
    3. Kosmetolodzy w szoku: To wygładza zmarszczki w 1 noc
Tagi: pogoda
Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego