Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > W dużym polskim mieście zamknięto park i cmentarze. Wszystko przez pogodę
Marta Kulik
Marta Kulik 21.10.2021 23:25

W dużym polskim mieście zamknięto park i cmentarze. Wszystko przez pogodę

wiadomość
fot. KoolShooters z Pexels

Jak informuje onet.pl, gdański magistrat podjął decyzję o zamknięciu wszystkich cmentarzy komunalnych, a także Parku Oliwskiego. Taki stan rzeczy obowiązuje do odwołania. Wszystko z powodu pogody i wichur szalejących w całym kraju.

Według synoptyków pogoda w najbliższym czasie nie będzie miała zamiaru nas rozpieszczać, zatem władze Gdańska podjęły decyzję o wykonanie stanowczych kroków.

Pogoda zmusiła gdański magistrat do zamknięcia wszystkich cmentarzy komunalnych i parku oliwskiego

Warunki atmosferyczne w najbliższym czasie będą bardzo uciążliwe szczególnie dla mieszkańców Pomorza i zachodniej części Polski. Władze Gdańska postanowiły zamknąć cmentarze komunalne oraz słynny park oliwski.

Apelujemy do mieszkańców Gdańska, z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa, o rezygnację z odwiedzin na cmentarzach. Do odwołania na Cmentarzu Łostowickim oraz Cmentarzu Centralnym Srebrzysko obowiązywał będzie także zakaz wjazdu samochodów – napisano w komunikacie.

Nie inaczej sytuacja przedstawia się w górach. Mieszkańcy Podhala mogą spodziewać się podmuchów wiatru, którego prędkość w porywach będzie sięgać nawet 100 km/h. Wg synoptyków na Pomorzu może osiągać podobną prędkość.

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało powiadomienie, że jeszcze do wieczora można spodziewać się w tamtejszym regionie burz. Zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności i niewychodzenie z domów bez potrzeby oraz zabezpieczenie życiowego dorobku.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Zmarła Danuta Orzechowska
  2. Piosenkarz Michał W. usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet 10 lat więzienia
  3. Dobijamy do kolejnej bariery. Wiceminister zdrowia o najnowszych danych dot. zakażeń

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Tagi: pogoda
Powiązane
Magdalena Wójcik i Manuela Michalak
Wielki test wiedzy o programie Big Brother. Aby go zdać, musisz mieć minimum 12/16