Zapadła decyzja w sprawie nauki zdalnej. Jak ogłosił minister edukacji, na razie uczniowie będą kontynuować naukę stacjonarną. Nie będzie powrotu do nauki zdalnej w najbliższej, dającej się przewidzieć przyszłości – powiedział polityk. Nauka zdalna wyrządziła dużo problemów i zaległości – powiedział Czarnek w rozmowie w TVP.
Jak czytamy na polsatnews.pl, minister edukacji poinformował, że w środę, w jednej ze szkół podjęto decyzję o skierowaniu na naukę zdalną jednej klasy – uczniów podzielono na zaszczepionych i niezaszczepionych przeciw COVID-19. Przemysław Czarnek przekazał, że nie zgadza się na taki podział uczniów. Gównie ze względów organizacyjnych.
4 maja oficjalnie rozpoczęły się matury 2021. Maturzyści mają za sobą już kilka części, jednak to nie koniec zmagań. Egzaminy z kolejnych będą przeprowadzane do 20 maja, jednak kilka dni temu już pojawiły się informacje o możliwości przecieku. W związku z tym zapytano ministra edukacji, czy istnieje możliwość, że matury zostaną unieważnione. Minister edukacji na antenie TVP Info odpowiedział na najbardziej nurtujące pytanie tegorocznych maturzystów. Przemysław Czarnek nie ma jednak wątpliwości co do ważności matur: –Wszystko przebiegało na tyle sprawnie i na tyle uczciwie, że nie bierzemy pod uwagę w tym momencie tego rodzaju rozwiązań.
Przemysław Czarnek podczas wywiadu przeprowadzonego przez redaktora Polskiego Radia 24 odpowiedział na pytania związane z powrotem uczniów do szkoły. Padło również pytanie o ewentualne odrabianie zaległości w miesiącach letnich. Minister edukacji uspokaja: – Nie chcemy burzyć roku szkolnego. Przemysław Czarnek zapewnia, że uczniowie nie będą musieli odrabiać zaległości w wakacje. Minister edukacji ma inny plan.
W dzisiejszym wydaniu porannego programu RMF FM pt. Poranna rozmowa gościem prowadzącego, Roberta Mazurka był minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek. Szef MEiN zdradził, że stopniowe przywracanie nauki stacjonarnej jest możliwe już po zakończeniu obecnie obowiązujących restrykcji. Przemysław Czarnek w dalszym ciągu utrzymuje, że taki przebieg zdarzeń uzależniony jest od sytuacji pandemicznej, jaka zostanie odnotowana w najbliższych dniach.
Minister Edukacji Narodowej, Przemysław Czarnek gościł na antenie telewizji Trwam, gdzie podzielił się z widzami ważnymi informacjami dotyczącymi ruchów Ministerstwa Edukacji. Jak zdradził, już wkrótce w życie ma wejść pakiet wolności akademickiej, który ma wprowadzać w życie prawne zmiany gwarantujące nauczycielom wolność słowa, nauczania i badań naukowych. Przemysław Czarnek zdradził, że propozycja wprowadzenia wyżej przytoczonych zmian została pozytywnie zaopiniowana przez Komitet Stały Rady Nadzorczej w ubiegłym tygodniu. Przekonany jest także, że znajdzie uznanie w oczach prezydenta.
Czy uczniowie wrócą do szkół już w kwietniu? Minister edukacji powiedział dziś, że jest to realny jest scenariusz, jednak warunkiem jest powstrzymanie trzeciej fali koronawirusa w Polsce. Co jeszcze zdradził Przemysław Czarnek? Ze słów ministra edukacji wynika, że resort jest przygotowany na możliwość powrotu uczniów do szkół w kwietniu. Mamy opracowane wszystkie wytyczne, zalecenia sanitarne wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia – mówił Czarnek w TVP Info.
Minister Edukacji Narodowej, Przemysław Czarnek dziś rano gościł na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. W udzielonym wywiadzie zdradził, czy uczniowie będą mogli wrócić do szkół po zakończeniu świąt wielkanocnych. Szef resortu edukacji z optymizmem patrzy w przyszłość. W trakcie wywiadu padło także kilka innych tematów, m.in. kwestia nowego pomysłu Strajku Kobiet, a także projektu rezolucji PE ws. aborcji. Główną sprawą był powrót uczniów do szkół po świętach wielkanocnych.
Czy uczniowie wrócą do szkół jeszcze w tym semestrze? Minister edukacji podczas dzisiejszej konferencji stwierdził, że jest to możliwe. Wyjaśnił jednak, że wiele zależy warunków epidemicznych i nas samych. Odniósł się także do przeprowadzenia egzaminu maturalnego i egzaminów ósmoklasisty. Uczniowie podeszli dziś do próbnej matury – egzamin napisali z języka polskiego na poziomie podstawowym, z języka łacińskiego i kultury antycznej oraz z języków mniejszości narodowych na poziomie podstawowym. Zdaniem ministra edukacji nie ma żadnych przesłanek, które mogłyby uzasadniać przełożenie terminów majowych.
Wypowiedź Przemysława Czarnka mówi wszystko – wiadomo już, kiedy dzieci i młodzież będą mogli spodziewać się powrotu do szkół. Podano kryteria. Brzmią optymistycznie. Minister Edukacji poinformował, kiedy uczniowie wrócą do szkoły. Informacja padła na antenie TVP Info. Bardzo ważny komunikat dla wszystkich rodziców i uczniów.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekazał, że jego resort pracuje nad programem mającym wspomóc uczniów po długim okresie nauki zdalnej. Program obejmuje cztery filary, z czego jeden szczególnie dotyczy uczniów z jednego województwa. Minister edukacji poinformował, że program Ministerstwa Edukacji i Nauki ma ograniczyć wady powstałe wskutek nauki zdalnej. Filary mają dotyczyć następujących obszarów: psychologicznego, fizycznego, zdrowotnego i edukacyjnego.
Minister edukacji Przemysław Czarnek był gościem Polskiego Radia. Dziennikarz zapytał polityka o powrót starszych uczniów do szkół w lutym. Szef resortu nie dał jednoznacznej odpowiedzi, podkreślił, że rząd na bieżąco monitoruje sytuację zarówno w kraju, jak i na świecie. Z tego artykułu dowiesz się: Co rząd planuje ws. starszych uczniów Czy możliwy jest powrót do nauki stacjonarnej od lutego Jakie zmiany planuje wprowadzić rząd – Luty przed nami. Mam nadzieję, że dzieci wrócą do szkoły. Widzimy dynamikę pandemii poza granicami kraju, widzimy, co robią inne kraje. Nie jesteśmy wyspą, więc musimy to wszystko brać pod uwagę – powiedział minister edukacji.
W dzisiejszym wydaniu Faktów RMF FM minister edukacji Przemysław Czarnek podał bardzo ważne informacje dotyczące przywracania kolejnych uczniów do nauki stacjonarnej. Bardzo prawdopodobne, że pierwsze decyzje w tej sprawie mogą pojawić się już na początku przyszłego tygodnia. Z tego artykułu dowiesz się: Kiedy starsze roczniki będą mogły wrócić do szkół Jakie plany wobec przywracania kolejnych uczniów do szkół ma Ministerstwo Edukacji Co według Przemysława Czarnka jest niezbędne do powrotu nauki stacjonarnej Bardzo optymistyczne informacje dotyczące powrotu kolejnych uczniów do szkół podał minister edukacji Przemysław Czarnek. Rząd w dalszym ciągu obserwuje sytuację związaną ze wzrostem zakażeń COVID-19 w Polsce, która od jakiegoś czasu utrzymuje się na poziomie stabilnym.
Minister edukacji Przemysław Czarek przeprowadził dziś rozmowę z Radiem Maryja, gdzie wypowiadał się na temat kwestii powrotu uczniów do szkół. Minister zapowiedział, jakie kolejne kroki są w planach rządu: – Jeżeli sytuacja będzie stabilna, a dzienna liczba zakażeń będzie malała, będziemy mogli myśleć na temat powrotu kolejnych roczników do szkół – przekazał Czarnek. Poinformował również jakie roczniki wrócą do szkolnych ławek w następnej kolejności. Miniester edukacji przekazał wiadomość, na którą z pewnością czekało miliony uczniów, a także ich rodziców. Przemysław Czarnek w rozmowie z Radiem Maryja przekazał, jakie plany ma rząd odnośnie uczniów starszych klas, którzy wciąż czekają na powrót do szkolnych ławek.
Minister edukacji w wywiadzie dla portalu onet.pl wypowiedział się na temat powrotu uczniów do szkół. Wiadomo już, że od 18 stycznia w szkolnych ławkach będą mogły zasiąść najmłodsze roczniki. Co jednak ze starszymi uczniami? – […] w wariancie optymistycznym, w lutym, przynajmniej w systemie hybrydowym, uczniowie klas VIII i klas maturalnych wrócą do szkół – poinformował Przemysław Czarnek. Minister edukacji podczas rozmowy z portalem Onet był dziś pytany o kwestie powrotu uczniów do szkół. Na ten moment wiadomo, że tylko uczniowie klas 1-3 wrócą do stacjonarnego nauczania. Jednak po dzisiejszej wypowiedzi ministra edukacji, również dla starszych roczników pojawiło się światełko w tunelu.
Przemysław Czarnek, minister edukacji, zabrał głos ws. powrotu dzieci do szkół na zajęcia stacjonarne. – Najbardziej realny scenariusz przewiduje powrót do zajęć stacjonarnych w klasach 1-3, a pozostali uczniowie będą mieli nadal nauczanie na odległość – powiedział polityk w rozmowie z portalem interia.pl. Z tego artykułu dowiesz się: Czy uczniowie wrócą do szkół od 18 stycznia Kiedy zapadnie decyzja o powrocie do szkół Czy nauczyciele będą szczepieni Wielu rodziców zastanawia się, czy po 17 stycznia dzieci będą mogły wrócić do szkoły. Nauczanie zdalna i praca na tzw. home office, wszystkim daje się we znaki.
Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek podpisał bardzo ważne rozporządzenie, z którym powinni zapoznać się wszyscy rodzice. Dotyczy ono organizacji półkolonii w trakcie przyszłorocznych ferii zimowych trwających od 4 do 17 stycznia 2021 roku. W jego świetle na tego typu wakacje zimowe będą mogli wybierać się tylko uczniowie klas I do IV szkół podstawowych. Zaistnieje także możliwość organizacji obozów szkoleniowych dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego. Z uwagi na zaostrzoną sytuację związaną z koronawirusem Minister Edukacji zdecydował, że najmłodsi uczniowie, oraz młodzież przygotowująca się do zawodów, będą mogli wybrać się na obozy lub półkolonie w trakcie przyszłorocznych ferii zimowych.
Ważne zmiany w rozporządzeniu, które podpisał minister edukacji Przemysław Czarnek. Decyzję podjęto dosłownie w ostatniej chwili, dzisiejsza nowelizacja zakłada zakaz organizacji wypoczynku z pewnymi wyjątkami w trakcie przerwy świątecznej. Rodzice i uczniowie będą niezadowoleni. Z nowelizacji, jaką podpisał minister edukacji, wynika wiele zmian. Jak się okazuje, nowelizacja nie zawierała jedynie decyzji dotyczących zmian programowych i matur. Znalazł się tam także zapis o zakazie organizacji wypoczynku nie tylko w czasie ferii, ale także w czasie przerwy świątecznej.
Minister edukacji Przemysław Czarnek był gościem porannej audycji Programu I Polskiego Radia. Podczas rozmowy poinformował o planach rządu dotyczących powrotu do szkół. Jego zdaniem, jako pierwsi do nauczania stacjonarnego powinni wrócić uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Zakomunikował także, że jednym z branych pod uwagę wariantów jest poddanie badaniu przesiewowemu nauczycieli, aby zapewnić im, a także i uczniom maksymalne bezpieczeństwo. Z tego artykułu dowiesz się: Jakie są plany rządu wobec nauczycieli Kto jako pierwszy ma wrócić do nauczania stacjonarnego Czy szczepienia będą obowiązkowe Minister edukacji przedstawił plany rządu w sprawie stopniowego przywracania nauczania stacjonarnego. Z uwagi na to, że zdrowie uczniów i nauczycieli, jest najważniejsze, przed oficjalnym ogłoszeniem powrotu do szkół, planują wykonać badania przesiewowe wobec nauczycieli.
Uczniowie od 30 listopada będą mogli wrócić do szkół. Dotyczy to jedynie grupy biorących udział w zajęciach sportowych realizowanych na podstawie programów szkolenia. Taka sama sytuacja tyczy się zajęć w ramach praktycznej nauki zawodu. Minister Edukacji, Przemysław Czarnek, ogłosił, że stacjonarne funkcjonowanie szkół poza pewnymi wyjątkami zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 roku. To bardzo ważna informacja dla wszystkich rodziców. Dziś, tj. 25 listopada 2020 roku Minister Edukacji Przemysław Czarnek spotkał się z przedstawicielami Społecznej Koalicji na rzecz Edukacji, Nauki i Wychowania. Głównym tematem rozmów były kwestie dotyczące m.in. działań związanych z wychowawczą funkcją szkoły. Okazuje się, że m.in. uczniowie biorący udział w zajęciach sportowych będą mogli wrócić do szkół.
Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek był gościem dzisiejszego porannego programu na antenie Radia Gdańsk. Podczas rozmowy z dziennikarką Olgą Zielińską padło kilka pytań na temat egzaminów ósmoklasisty oraz matur w dobie pandemii, a także zmniejszeniu na nich zakresu wiedzy – To jest odpowiedź na jasne i logiczne postulaty środowisk nauczycielskich, uczniowskich i rodziców – mówił szef resortu edukacji. Nie zabrakło także pytań na temat kanonu lektur. Co więcej, Minister Edukacji powiedział, że w przeciągu kilku miesięcy w 2020 roku rząd przeznaczył kwotę miliarda złotych na informatyzację szkół. Te i wiele innych ważnych kwestii poruszył podczas dzisiejszego wywiadu dla Radia Gdańsk.
Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek wziął udział w konferencji prasowej, w której przedstawił wprowadzone zmiany dotyczące egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu maturalnego w 2021 roku. W konferencji udział wziął także wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Zakończyły się konsultacje eksperckie dotyczące egzaminów ósmoklasisty i maturalnych – przekazał Czarnek. Wiceminister edukacji Maciej Kopeć potwierdził, że będą zmiany w arkuszach oraz w poszczególnych przedmiotach. Część uczniów będzie zadowolonych.
Matura 2021 i egzamin ósmoklasisty będą odbywać się z nowymi wymaganiami. Ministerstwo edukacji ujawnia szczegóły zmian. W związku z pandemią reforma jest potrzebna.— Szczegółowa analiza wyników […] skłaniała do decyzji, aby ten egzamin wyglądał inaczej. Mówił o tym premier Mateusz Morawiecki i minister edukacji i nauki. Ta zmiana przede wszystkim dotyczy uwzględnienia tego, co nie mogło być zrealizowane i w związku z tym została podjęta decyzja o powołaniu zespołów, które dokonają takiej zmiany — mówi na nagraniu.Podobne informacje miał dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Na oficjalnym kanale You Tube resortu udostępniono jego wypowiedź w tym temacie. Cały filmik załączamy poniżej.Dodawał, że wszystkie reformy mają charakter incydentalny, jednorazowy. Zmiany będą polegały na stworzeniu wymagań egzaminacyjnych dla uczniów podchodzących do matury oraz egzaminów ósmoklasisty w 2021 roku.Rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska przekazała, że za kilkanaście dni do konsultacji społecznych zostanie przekazany projekt, który zakłada nowe wymagania egzaminacyjne.Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział zmiany dotyczące egzaminów w szkołach, takich jak matura czy egzamin ósmoklasisty. Reformy są potrzebne ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, z powodu której uczniowie musieli przejść na zdalne nauczanie. O wszystkim informuje Radio Zet.Ministerstwo edukacji właśnie poinformowało o nowych wytycznych związanych z maturami oraz egzaminami. Mają nastąpić ogromne zmiany. To bardzo ważna informacja dla wszystkich uczniów oraz ich rodziców i prawnych opiekunów.MEN przekazało oficjalne informacje w związku z dużą ilością pytań, które pojawiały się na temat właśnie matur czy innych egzaminów. Wstrząsające sceny w ”Rolnik szuka żony”. Dawid załamał się i wpadł w rozpacz, nikt nie był w stanie mu pomóc Zacznie się dzisiaj wieczorem. Alerty pierwszego stopnia dla mieszkańców ośmiu województw Nie żyje prowadzący kultowego programu. Widzowie zrozpaczeni, wszyscy go uwielbiali Ministerstwo edukacji: nowe wytyczne dotyczące egzaminów
Minister edukacji w Polskim Radiu 24 zapowiedział wprowadzenie poważnych zmian w polskich szkołach i systemie edukacji. Podczas rozmowy padły mocne słowa. Przemysław Czarnek przekazał, jak będą wyglądały kolejne elementy reformy, jak się okazuje, jednym z nich ma być sprawdzenie do kanonu nowych lektur.– Ostateczne zakończenie tej pedagogiki wstydu, która towarzyszyła naszej edukacji przez kilkadziesiąt lat i dzisiaj mamy tego efekty – powiedział nowy minister edukacji, który gościł na antenie radia w sobotę 31 października. Wiadomo, jakie reformy chce wprowadzić Przemysław Czarnek.
Dariusz Piontkowski przekazał dziś informacje dotyczące polskich szkół i ich ewentualnego zamknięcia. Zapowiada się, że czekają nas zmiany, jednak pod kilkoma warunkami. Informacja jest bardzo ważna, zważywszy na sytuację, jaka obecnie panuje w kraju i na świecie. Wszyscy powinni się z nią zapoznać. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski wydał ważny komunikat w sprawie polskich szkół. Minister dalej utrzymuje, że wolałby, żeby uczniowie nie uczyli się zdalnie, jednak teraz sanepid będzie mógł wystąpić o nauczanie na odległość do dyrektorów szkół.
Uczniowie wrócą do szkół już za tydzień, jednak co czeka ich po przekroczeniu progu? W dzisiejszym programie TVN24 Jeden na jeden, w rozmowie z Krzysztofem Skórzyńskim minister edukacji narodowej zabrał głos w sprawie powrotu do nauki stacjonarnej. Dariusz Piontkowski nie ma żadnych wątpliwości. – Wyraźnie widać, że choćby powrót choćby młodych ludzi na egzaminy: ósmoklasisty, maturzysty, powrót do przedszkoli, konsultacje w szkołach nie spowodowały wzrostu zachorowań – ocenił szef MEN. Niewykluczone jednak, że uczniowie niektórych szkół będą musieli przygotować się na poważne zmiany.
Rok szkolny rozpocznie się w terminie? Minister edukacji właśnie ujawnił prawdę podczas trwającej konferencji prasowej. Odniósł się do nieoficjalnych komentarzy o kilku tygodniach nauki zdalnej. W końcu wszystko stało się jasne.Jak powiedział Dariusz Piontkowski, rok szkolny rozpocznie się normalnie i zaprzeczył, jakoby pierwsze tygodnie nauki miałyby odbywać się zdalnie. Zapytany o maseczki, stwierdził, że w sali lekcyjnej nie będą potrzebne. Dyrektorzy mogą zalecać je na przerwach czy w szatniach.
Minister Edukacji Dariusz Piontkowski nie mógł spodziewać się takich pytań. Wczoraj uczestniczył w kolejnym wywiadzie. Poruszone tam wątki wywołały dosyć nietypową reakcję szefa resortu edukacji narodowej. Jak sobie poradził z odpowiedziami na nie?Minister Edukacji Narodowej musiał zmierzyć się z aktualnymi pytaniami krążącymi wokół ostatnich głośnych protestów działaczy LGBT. Padło pytanie m.in. o tęczową flagę. Jaka była reakcja szefa tego resortu?