Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Minister Edukacji podjął nieodwołalną decyzję. Zacznie się 4 stycznia w całym kraju
Karol Osiński
Karol Osiński 19.12.2020 08:17

Minister Edukacji podjął nieodwołalną decyzję. Zacznie się 4 stycznia w całym kraju

Minister Edukacji
fot. MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek podpisał bardzo ważne rozporządzenie, z którym powinni zapoznać się wszyscy rodzice. Dotyczy ono organizacji półkolonii w trakcie przyszłorocznych ferii zimowych trwających od 4 do 17 stycznia 2021 roku. W jego świetle na tego typu wakacje zimowe będą mogli wybierać się tylko uczniowie klas I do IV szkół podstawowych. Zaistnieje także możliwość organizacji obozów szkoleniowych dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego.

Z uwagi na zaostrzoną sytuację związaną z koronawirusem Minister Edukacji zdecydował, że najmłodsi uczniowie, oraz młodzież przygotowująca się do zawodów, będą mogli wybrać się na obozy lub półkolonie w trakcie przyszłorocznych ferii zimowych.

Minister Edukacji podpisał rozporządzenie dotyczące ferii

Jak wiadomo, ferie zimowe w tym roku szkolnym odbędą się dla wszystkich uczniów w jednym terminie od 4 do 17 stycznia 2021 roku. Z uwagi na zaostrzoną sytuację epidemiczną minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował, by spędzić je blisko swoich rodzinnych miejscowości, a najlepiej w domach.

Wszystko po to, by zminimalizować mobilność, a przy tym ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tymczasem Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie dotyczące organizacji półkolonii oraz obozów szkoleniowych dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego i oddziałów szkół mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

W jego świetle zajęcia w trakcie zimowego wypoczynku będą mogły odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym i przeznaczone będą jedynie dla najmłodszych uczniów. Prowadzone będą w świetlicach szkolnych lub innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, w grupach maksymalnie do 12 osób.

Tego typu zajęcia mogą być organizowane zarówno przez szkoły, jak i placówki oświatowe, a także organy prowadzące, oraz organizacje, które na co dzień współpracowały z placówkami w tym zakresie i posiadają odpowiednie kwalifikacje.

Minister Zdrowia o feriach zimowych

Minister Zdrowia Adam Niedzielski już jakiś czas temu wspominał, że całkowita wstrzemięźliwość od jakichkolwiek wyjazdów lub podróży w trakcie ferii są jedynym wyjściem, by uchronić kraj przed trzecią falą koronawirusa, która jego zdaniem, jest możliwa i może nadejść w lutym.

Ferie spędzamy w domu. To jest jedyny sposób, by uchronić nas przed trzecią falą […] Tak, ta trzecia fala nam grozi […] może ona nadejść w lutym i nałożyć na szczyt sezonu grypowego – wspominał Adam Niedzielski podczas jednej z konferencji prasowych.

Przypomnijmy, że rząd podpisał kontrakt z sześcioma firmami, które mają dostarczyć szczepionkę na koronawirusa do Polski. Nie wiadomo jeszcze kiedy to nastąpi, jednak znana jest już ich liczba. Według przekazywanych informacji do naszego kraju ma trafić 60 milionów dawek szczepionki.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk wypowiedział się na temat szczepień dzieci. Jego zdaniem szczepionki firmy Pfizer będą przeznaczone dla ludzi powyżej 16. roku życia, zatem dzieci szczepione nie będą.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: gov.pl

Powiązane
dawne gwiazdy telewizji
Rozpoznasz TE gwiazdy z dawnych lat?! Porządna zagwozdka dla Polaków, spróbuj swoich sił