Lifestyle.Lelum.pl > Dowód Osobisty

Dowód Osobisty

Dowód osobisty
02.11.2021 10:14 Poważne zmiany w dowodach osobistych. Ostrzeżenie o utrudnieniach

Od 8 listopada będzie można złożyć wniosek o nowy dowód osobisty. Nowe dokumenty tożsamości mają być zgodne z wymogami unijnymi, jednak wdrożenie całego systemu może spowodować pewne utrudnienia. Jakie? Nowe dowody osobiste mają zawierać drugą cechę biometryczną, odcisk palca, odwzorowanie podpisu właściciela i oznaczenie państwa członkowskiego. Niestety, rząd informuje o możliwych utrudnieniach, związanych ze wdrożeniem systemu.

Dowód osobisty może być przydatny
29.04.2021 11:27 Stare dowody osobiste mogą być cenne. Znajdują się w nich wartościowe informacje

Choć dla wielu osób ma wartość głównie sentymentalną, to stary dowód osobisty może być niezwykle cenny. Warto go trzymać, ponieważ może nam ułatwić wiele spraw. Choć ze starych dowodów osobistych już od dawna się nie korzysta, jeżeli chodzi o ich normalne zastosowanie, to wciąż mogą być bardzo przydatne. Wszystko przez informacje, jakie są w nich zawarte. Chodzi dokładniej o nasz staż pracy, który w przypadku wyliczania emerytury odgrywa kluczową rolę.

Emerytura
19.04.2021 17:45 Dzięki posiadaniu starego dowodu osobistego można zyskać wyższą emeryturę

Zbliża się Twoja emerytura i posiadasz stary dowód osobisty? Wobec tego może być to dla Ciebie bardzo dużym plusem. Jeśli podatnik nie posiada dokumentów, które mogą potwierdzić lata pracy, dokument ów może posłużyć, jako zastępstwo i dokument pomocniczy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że wysokość emerytury jest zależna od potwierdzonego stażu pracy, do czego przydatny może być stary dowód osobisty.

dowód osobisty
28.09.2020 00:35 Czekają nas wielkie zmiany w dowodach osobistych. Na dokumentach pojawią się dwa zaskakujące elementy

Dowód osobisty jest jednym z wielu dokumentów tożsamości, który musi posiadać każdy pełnoletni obywatel kraju. Z biegiem czasu wdrażane były coraz bardziej innowacyjne pomysły, które zmieniały nie tylko szatę graficzną, ale również użytkowanie dowodów. Tym razem rząd ogłosił, że wkrótce wejdą w życie kolejne zmiany w naszych dowodach osobistych. Pojawią się dwa nowe elementy.Już wkrótce będziemy świadkami najnowszych zmian, które zostaną wdrożone w dowodach osobistych. Rząd ogłosił, że pojawią się na nich dwa nowe elementy.

03.09.2020 16:12 Pamiętacie stary dowód osobisty, a może macie go jeszcze w domu?

A wy pamiętacie jeszcze może stary dowód osobisty? A może ktoś z was ma go w swoim domu? Możecie pochwalić się zdjęciami zielonej okładki w komentarzach.ZOBACZ ZDJĘCIE:Dowód osobisty to ważny dokument, który pozwala potwierdzić naszą tożsamość. Jednak już coraz mniej osób pamięta, jak wyglądał kiedyś. Zielonka książeczka z napisem Polska Rzeczpospolita Ludowa i orłem bez korony to w dzisiejszych czasach prawdziwy zabytek.

dowód osobisty
14.07.2020 23:38 Uwaga: ważne informacje dla wszystkich Polaków. Chodzi o nasze dowody osobiste, wydano ostrzeżenie

Dowód osobisty, kiedy wpadnie w niepowołane ręce, może wyrządzić wiele szkód. Urząd Ochrony Danych Osobowych, a także Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego przestrzegają wszystkich, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, o tym, by pamiętać o zabezpieczeniu dokumentów oraz swoich danych osobowych. Instytucje alarmują, że łatwo możemy paść ofiarą oszustów. Oszuści w ostatnim czasie w szczególności uaktywnili się w internecie, wysyłając np. linki, dzięki którym mogą mieć dostęp do naszych prywatnych danych. Nie oznacza to jednak, że należy przestać pilnować swoich dokumentów, złodzieje bowiem wiedzą, jak zdobyć nasz dowód osobisty nie zwracając na siebie uwagi.

dowód osobisty
22.05.2020 13:19 W starym dowodzie osobistym był błąd. W Twoim też?

Dowód osobisty w starszej wersji posiada pewien błąd, o którym nie ma pojęcia większość z nas. Posiadasz jeszcze stary dowód? Zerknij na niego i przekonaj się, że twój dokument tożsamości ma pewien niewinny błąd językowy, który w nowej wersji dowodu już nie występuje. A chodzi dokładnie o dwa słowa adres zameldowania. Domyślacie się, co jest z nimi nie tak? Najbystrzejsi pewnie już wiedzą. Każdy dowód osobisty wydany przed rokiem 2015 zawiera błąd językowy, który na pierwszy rzut oka zupełnie nie zwraca naszej uwagi. Chodzi o sformułowanie adres zameldowania, które w nowej wersji dowodu już nie występuje.