Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pogrzeb Jerzego Stuhra. To tam spocznie wielki aktor
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 10.07.2024 19:13

Pogrzeb Jerzego Stuhra. To tam spocznie wielki aktor

Jerzy Stuhr
fot. KAPiF

9 lipca dowiedzieliśmy się o śmierci wybitnego aktora Jerzego Stuhra. Dziś poznaliśmy datę pogrzebu. Artysta spocznie wśród innych wielkich Polaków. 

Znamy datę pogrzebu Jerzego Stuhra

Dziś podano informacje dotyczące pogrzebu Jerzego Stuhra. Ceremonia odbędzie się w środę 17 lipca o godzinie 14:00. Odprowadzenie zmarłego rozpocznie się przed bramą cmentarza. Aktor spocznie na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Na Cmentarzu Rakowickim spoczywają m.in. Jan Matejko, Wisława Szymborska, Helena Modrzejewska, rodzina Kossaków, Tadeusz Kantor, Piotr Skrzynecki oraz Marek Grechuta. 

Takim zdjęciem Maciej Stuhr pożegnał ojca. Padło jedno słowo Stuhr już przed śmiercią wiedział, co się z nim stanie. Wszystko zaplanował

Jerzy Stuhr zmarł nagle

9 lipca dowiedzieliśmy się o nagłej śmierci Jerzego Stuhra. Wybitny aktor w ostatnich latach przed śmiercią mierzył się z ciężkimi chorobami. Zmagał się m.in. z nowotworem krtani. Przeszedł także dwa zawały i udar mózgu. Mimo to pracował praktycznie do ostatnich chwil. Na sierpień br. zaplanowana jest premiera jego książki. 

Książka "Z biegiem dni" była planowana na sierpień 2024 r. i w sierpniu się pojawi - wyjaśnił w rozmowie z Faktem Marcin Baniak, który współpracował z aktorem od 16 lat. 

Tak Jerzego Stuhra pożegnały jego dzieci

Jerzy Stuhr doczekał się dwójki dzieci. Jego syna, Macieja Stuhra, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Podobnie jak jego ojciec stworzył wiele niepowtarzalnych i ponadczasowych kreacji teatralnych i filmowych. To właśnie Maciej Stuhr potwierdził informację o śmierci swojego ojca w rozmowie z portalem Onet Kultura. Tego samego dnia wieczorem opublikował na Instagramie post, w którym pożegnał swojego tatę jednym słowem. 

Wdzięczność - napisał Maciej Stuhr. 

Siostra Macieja, Marianna, także zdecydowała się opublikować w mediach społecznościowych wymowny post. Widać, że śmierć ojca złamała jej serce.