Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Piotr Kupicha przez karierę stracił żonę
Sara Karmańska
Sara Karmańska 17.03.2024 12:08

Piotr Kupicha przez karierę stracił żonę

Piotr Kupicha
Fot. KAPiF

Piotr Kupicha zasłynął jako wokalista zespołu Feel, który w pewnym okresie wydawał hit za hitem i podbijał listy przebojów. Piosenki „Anioła głos” czy „Pokaż, na co cię stać” przez długi czas były grane w radio na okrągło, a teksty najpopularniejszych utworów grupy były powszechnie znane. Kariera kosztowała jednak frontmana jego małżeństwo. 

Piotrz Kupicha doczekał się czwórki dzieci z dwiema żonami

Dziś Piotr Kupicha jest związany z Eweliną Sienicką, która w 2007 roku była Wicemiss Polski. Para stanęła na ślubnym kobiercu w 2018 roku. Wcześniej doczekali się córki. Ich druga pociecha przyszła na świat w 2023 roku. Para stara się chronić swoją prywatność, nauczona doświadczeniem pierwszego małżeństwa Piotra Kupichy. Wokalista zespołu rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną w 2013 roku, co szybko stało się bardzo medialną sprawą. 

Jestem facetem po rozwodzie i obecnie żyję z Eweliną bardzo spokojnie, niemedialnie. (…) Muszę przyznać, że nauczyłem się tego, kiedy rozwodziłem się z moją pierwszą żoną, spadł wtedy na nas ogromny lincz medialny. Przyjąłem teraz taką formę, że nie pokazuję się nigdzie z rodziną i myślę, że to bardzo pomaga w codziennym życiu – powiedział Piotr Kupicha portalowi „Plejada”. 

Piotr Kupicha, fot. KAPiF 1.jpg
Piotr Kupicha, fot. KAPiF
Piotr Kupicha, fot. KAPiF 2.jpg
Piotr Kupicha, fot. KAPiF
„Wolałam, jak świeciła talentem”. Roksana Węgiel pod naporem krytyki Edyta Górniak przerywa urlop. Wystarczyła jedna informacja

Piotr Kupicha rzucił pracę, bo skupić się na zespole

Piotr Kupicha swoją pierwszą żonę poznał w 1999 roku na imprezie. Para zaręczyła się pięć lat później, kiedy wyszło na jaw, że spodziewają się dziecka. Para doczekała się później jeszcze jednego potomka. Drugi syn urodził się na dwa lata przed debiutem zespołu Feel. Wkrótce okazało się, że pasji do muzyki nie da się połączyć z etatową pracą. Żona pomogła mu jednak podjąć decyzje, zachęcając go do tego, by wokalista podążał za marzeniami

To był dla nas trudny czas. Można przeżyć za tysiąc złotych, ale jak się ma dziecko, to kasa ucieka momentalnie. Miałem wielkie dylematy. Kiedy Pawełek był mały, musiałem podjąć decyzję: zespół albo praca, bo już nie dało się połączyć jednego z drugim. Wtedy pomogła mi żona. (…) Ona powiedziała wtedy: Graj, zgadzam się – zdradził przed laty portalowi „Polki”. 

Piotr Kupicha, fot. KAPiF 3.jpg
Piotr Kupicha, fot. KAPiF
Piotr Kupicha, fot. KAPiF 4.jpg
Piotr Kupicha, fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Celine Dion pilnie wezwała synów. Takie przekazała wieści

Piotr Kupicha o rozpadzie swojego pierwszego małzeństwa

W jednym z wywiadów Piotr Kupicha otworzył się na temat swojego rozstania z pierwszą żoną. Choć wiele osób dziwiło się, że jego pierwsza córka z druga partnerką przyszła na świat zaledwie pół roku po jego rozwodzie z żoną, on sam zaprzeczył, że przyczyną zakończenia ich związku była niewierność. Jak zdradził w rozmowie z „Grazią”, za rozpadem jego małżeństwa stała rozwijająca się kariera i problemy z łączeniem życia zawodowego i rodzinnego:

Odpowiedzialność za rozpad naszego małżeństwa zrzuciłbym na to, że zacząłem żyć w swoim świecie, a to oznaczało kosmiczną nieobecność w związku. Braki buduje się latami. Oddalasz się latami. Nasze drogi rozchodziły się. Ten proces psucia się związku trwał długo. Takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień. (...) Nie można mieć żadnych pretensji do Agaty, mojej byłej żony, że najzwyczajniej w świecie tego nie wytrzymała.

Piotr Kupicha, fot. KAPiF 6.jpg
Piotr Kupicha, fot. KAPiF
Piotr Kupicha, fot. KAPiF 5.jpg
Piotr Kupicha, fot. KAPiF

Źródło: Grazia, Plejada, Polki