Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > "Pani ma na pewno wesoło w domu". Barbara Stuhr ujawnia, że było inaczej
Martyna Pałka
Martyna Pałka 09.07.2024 15:33

"Pani ma na pewno wesoło w domu". Barbara Stuhr ujawnia, że było inaczej

Jerzy Stuhr Barbara Stuhr
fot. KAPIF

Dzisiaj w mediach pojawiły się przykre wieści na temat nagłej i niespodziewanej śmierci Jerzego Stuhra. I choć większość Polaków doskonale zna go z licznych ról filmowych lub teatralnych, mało kto wie, jaki był prywatnie. Informacji na ten temat udzieliła jego żona Barbara Stuhr.

Nie żyje Jerzy Stuhr

We wtorek 9 lipca 2024 roku media opłynęła niezwykle przygnębiająca informacja z polskiego show-biznesu. Niespodziewanie odszedł jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich aktorów. Jerzy Stuhr zmarł w wieku 77 lat.

Wiadomość tę potwierdził jego syn Maciej Stuhr podczas rozmowy z portalem Onet Kultura. Do tej pory nie wiadomo, jaka jest oficjalna przyczyna śmierci gwiazdora. Pewne jest natomiast, że Jerzy Stuhr przez wiele lat walczył z licznymi chorobami. Już w 2011 roku zdiagnozowano u niego nowotwór krtani, który powrócił nagle w 2023 roku. Artysta doświadczył również dwóch zawałów serca oraz udaru mózgu.

Jerzy Stuhr uciekał ze szpitala. Zanim odszedł, latami walczył o zdrowie Joanna Kurowska wspomina Jerzego Stuhra w poruszających słowach. "Umarła legenda i mistrz"

Barbara Stuhr przeżyła ciężkie chwile u boku znanego męża

Największym wsparciem w życiu Jerzego Stuhra była jego ukochana żona. To właśnie Barbara Stuhr, z którą był od 1971 roku, wspierała go w walce z licznymi chorobami. Kobieta nie ukrywa, że był to dla niej niezwykle trudny czas.

Zaalarmowały mnie wielkie wpatrzone we mnie oczy, widziałam, że coś chciał powiedzieć, ale nie dawał rady i miał opadnięty policzek. Trzeba umieć się sobą zająć, żeby nie przynosić choremu cierpienia, niepewności i lęku (…). Musiałam zadbać o siebie w taki sposób, żeby mieć siłę to dźwigać - zdradziła żona aktora r w rozmowie z “Dzień Dobry TVN”.

Pomimo wielu trudności Barbara Stuhr nigdy nie odeszła od znanego męża i do końca pomagała mu powrócić do pełni sił, zarówno po udarze, jak i po zawale. Ciężkim okresem dla małżeństwa była również przerażająca diagnoza, kiedy to lekarze odkryli, że Jerzy Stuhr choruje na raka krtani.

ZOBACZ TEŻ: Ostatni wywiad Stuhra przed śmiercią. “To się może skończyć za chwilę”.

Barbara Stuhr ujawnia prawdę o swoim mężu

Oprócz walki z chorobą Barbara Stuhr wspomina również wiele przyjemnych chwil z okresu swojego małżeństwa, w tym zwłaszcza dzieciństwa swoich pociech. Nie da się ukryć, że Maciej Stuhr bardzo szybko poszedł w ślady swojego znanego ojca i podobnie jak on, jest dzisiaj jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Nic więc dziwnego, że sporo osób uważa, że panowie byli w domu tacy sam, jak na scenie. Wątpliwości te rozwiała Barbara Stuhr, czyli żona nieżyjącego już aktora.

Maciek jest jaskiniowcem. Jak jego ojciec. Ludzie, którzy ich nie znają, mówią: "Pani ma na pewno wesoło w domu”. Nie wiedzą, że obaj się chowają, każdy w swojej jaskini, bo tam czują się najbezpieczniej. Ci, którzy ich kochają wiedzą, że oni tego potrzebują i najszczęśliwsi są wtedy, jak się nie odzywają i mają smutną minę. Co wcale nie oznacza, że są smutni - wyznała jakiś czas temu żona Jerzego Stuhra.

Całkiem inna miała natomiast być córka gwiazdora Marianna. Barbara Stuhr przyznała, ze w przeciwieństwie do znanego ojca i brata dziewczyna była bardzo rezolutna i uwielbiała być w centrum zainteresowania wszystkich członków rodziny.