Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Utalentowana aktorka zmarła nagle u szczytu swojej kariery. Chciała się tylko napić
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 06.06.2024 20:33

Utalentowana aktorka zmarła nagle u szczytu swojej kariery. Chciała się tylko napić

Ewa Sałacka
Fot. KAPiF

Ewa Sałacka była uwielbianą aktorka, która zajmowała w sercach widzów specjalne miejsce. Jej niespodziewane odejście było ogromnym szokiem dla całego świata show-biznesu. Tragiczna śmierć aktorki wciąż jest szeroko komentowana w mediach, mimo upływu kilkunastu lat. Wszystko ze względu na wstrząsające okoliczności, które jej towarzyszyły.

Ewa Sałacka zrobiła wspaniałą karierę w branży filmowej

Ewa Sałacka była jedną z najpopularniejszych polskich aktorek w latach 80. Posiadała nie tylko wyjątkowe umiejętności, ale również charakterystyczną aparycję, która przyciągała wzrok już od pierwszego rzutu oka. Zadebiutowała w 1979 roku w filmie Filipa Bajona “Aria dla atlety”, gdy była jeszcze na studiach. Od tamtego momentu jej kariera potoczyła się w błyskawicznym tempie. Produkcje, z których do dziś wspominają ją fani, to m.in. “07 zgłoś się”, “Pogranicze w ogniu”,  "Och, Karol", “Sztuka kochania”, “Tygrysy Europy” czy “Pierwsza miłość”.

W krótkim czasie aktorka doczekała się rzeszy fanów, którzy na bieżąco śledzili rozwój jej kariery. Ta niestety została przerwana w brutalny sposób. W 2006 roku cała Polska wstrzymała oddech, gdy gruchnęły informacje o śmierci Sałackiej. Doprowadził do niej tragiczny wypadek.

Hakiel i Dominika wzięli ślub? Prześliczne zdjęcie rozgrzało sieć Wszystkie ukochane Marcina Hakiela. Nie tylko Cichopek szalała w “Tańcu z Gwiazdami”

Ewie Sałackiej przytrafił się koszmarny wypadek

Dramatyczne okoliczności śmierci wybitnej aktorki wstrząsnęły całą Polską. Gwiazda odpoczywała wówczas na działce w Arciechowie nad Zalewem Zegrzyńskim. Nikt wtedy nie spodziewał się, że sielanka zostanie brutalnie przerwana przez nagły i niespodziewany wypadek.

Do zdarzenia doszło 23 lipca 2006 roku. 49-letnia Ewa Sałacka w pewnym momencie sięgnęła po szklankę z zimnym napojem. Niestety, gwiazda nie zauważyła, że w naczyniu znajduje się osa, która natychmiast użądliła ją w usta. Artystka zdawała sobie sprawę, że jest uczulona na jad tego owada, dlatego też jak najszybciej podano jej odpowiednie leki, które nosiła przy sobie.

Ewa Sałacka (1).jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Skiba zmienia się dla młodszej o 26 lat żony. Co za poświęcenie

Porażająca śmierć Ewy Sałackiej

Pomimo podania leków stan aktorki szybko się pogarszał. W końcu jej mąż podjął decyzję o przewiezieniu jej do szpitala. Po drodze mężczyzna napotkał karetkę pogotowia, którą poprosił o pomoc w transporcie ukochanej do placówki. Pomimo szybkiej interwencji kobieta zmarła w drodze do szpitala.

Ewa Sałacka została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim. Rodzina i fani gwiazdy przez długi czas nie byli w stanie pogodzić się z jej nagłym odejściem. Działka, na której doszło do przykrego zdarzenia, została sprzedana niedługo później.

Ja sama od śmierci mamy unikałam tego miejsca. Byłam tam może dwa razy. Wcześniej spędzałam tam dużo czasu - opowiadała później córka aktorki Matylda.

Ewa Sałacka (2).jpg
Fot. KAPiF
Ewa Sałacka (3).jpg
Fot. KAPiF