Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Barbara Sienkiewicz, najstarsza matka w Polsce, ujawniła kulisy macierzyństwa. Wspomniała o "tajemniczym ojcu"
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 07.07.2023 14:15

Barbara Sienkiewicz, najstarsza matka w Polsce, ujawniła kulisy macierzyństwa. Wspomniała o "tajemniczym ojcu"

Barbara Sienkiewicz
fot. Jan BIELECKI/East News, Barbar Sienkiewcz zdradzakulsy macierzyństwa

Barbara Sienkiewicz kilka lat temu była na ustach całej Polski, ponieważ w wieku 60 lat urodziła bliźniaki. Aktorka nie zdradziła, kto jest ojcem Piotrka i Ani. Przyznała, że nie ma z nim kontaktu, a prawnie sprawa jest zamknięta i nie ma on praw, ani obowiązków wobec dzieci. Przez długi czas ten temat nie był z nią poruszany, jednak kobieta zdecydowała się na rozmowę z “Wieczornym Expressem” i przyznała, że jej pociechy pytają ją o tatę.

Barbara Sienkiewicz bardzo późno została mamą

Kiedy do publicznej informacji przedostało się to, że Barbara Sienkiewicz została matką, mało kto w to wierzył. Sytuacje, kiedy kobieta po 50. roku życia rodzi dziecko, są rzadkością i pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, że metodą zapłodnienia było in vitro.

Aktorka zdementowała jednak te informacje i podkreśliła, że dzieci urodziły się zdrowe, a jej chęć zostania mamą była bardzo silna. Od lekarza usłyszała kiedyś, że jej wiek biologiczny jest młody i zdecydowała się na macierzyństwo.

Była policjantką w W11. Joanna Czechowska pokazała się po latach, aż odebrało nam mowę

Barbara Sienkiewicz o ojcu swoich dzieci

Dzieci aktorki odnoszą niemałe sukcesy. Piotr występował w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Ania z kolei chodzi do szkoły tanecznej. Rodzeństwo jest mądre i coraz częściej dopytuje o swojego ojca.

- Moje dzieci wiedzą, że był tata i był mężczyzną, który chciał mieć dzieci, ale z powodów, których teraz nie powiem, nie ma taty - powiedziała Barbara Sienkiewicz.

Kobieta dodaje, że mają one podstawę psychiczną i są dowartościowane.

Barbara Sienkiewicz samotnie wychowuje dzieci

Barbara Sienkiewicz podkreśla, że w klasie, do której uczęszczają jej dzieci, są też inne, które nie mają taty i jest to dla nich dobry kierunek.

- Każdy etap życia potrzebuje innego wyjaśnienia i to, co ja teraz mówię dzieciom na temat taty, za kilka lat będzie nieaktualne - mówi aktorka.

Jak na swój wiek (68 lat) kobieta świetnie sobie radzi w roli matki. Jej pociechy mogą liczyć na dużo miłości i z pewnością ją otrzymują.

barbara sienkiewicz
fot. kadr z programu "Dzień Dobry TVN"
Tagi: matka
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania