Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje żołnierz ranny na Białoruskiej granicy. Korwin-Piotrowska jest wściekła
Julia Bogucka
Julia Bogucka 06.06.2024 22:01

Nie żyje żołnierz ranny na Białoruskiej granicy. Korwin-Piotrowska jest wściekła

Żołnierze, Karolina Korwin-Piotrowska
Fot. KAPiF, Wojciech Olkusnik/East News

Dziś media obiegła informacja o śmierci żołnierza, który został pchnięty nożem na granicy polsko-białoruskiej. Sprawa jest szeroko komentowana przez wiele osób publicznych. Do tego grona dołączyła dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska.

Zmarł żołnierz raniony na granicy polsko-białoruskiej

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest napięta już od wielu miesięcy. 28 maja w Dubiczach Kościelnych (woj. podlaskie) doszło do ataku na polskiego żołnierza. Wojskowy z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej został pchnięty nożem przez migranta zza zapory umieszczonej na granicy. Mężczyznę przewieziono do szpitala, jego stan określono wówczas jako ciężki, ale stabilny. Dzisiejszego popołudnia Dowództwo Generalne poinformowało o jego śmierci.

Z przykrością informujemy, że 6 czerwca w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy zmarł ugodzony nożem żołnierz 1 Brygady Pancernej.

Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować.

Bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną. Dodatkowa pomoc, zarówno psychologiczna jak i organizacyjna, będzie kontynuowana w zależności od woli rodziny.

Mateuszu, Nasz Bracie w służbie, wypełniłeś słowa roty przysięgi.

Wściekłość ogarnęła gwiazdy po śmierci Lizy: "Spójrzcie jej w oczy" Karolina Korwin-Piotrowska opublikowała zdjęcie brzuszka ciążowego. Obok dramatyczny apel

Osoby publiczne zabierają głos w sprawie zmarłego żołnierza

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej porusza od miesięcy wiele osób, w tym te pełniące różne funkcje publiczne. Szerokim echem odbił się emocjonalny wpis Barbary Kurdej-Szatan z listopada 2021 roku, kiedy w wulgarnych słowach odniosła się do zachowania strażników granicznych. Sprawa skończyła się w sądzie, który zdecydował się ostatecznie umorzyć sprawę. Aktorka do dziś utrzymuje swoje stanowisko, że migranci bywają okrutnie traktowani przez służby.

Nie chodzi o to, aby ich wszystkich wpuszczać, tylko chodzi o to, żeby ich nie traktować tak okrutnie, nie znęcać się, nie wyżywać. Nie wiem, dlaczego wciąż tak się dzieje. Nawet, jeżeli chcemy utrzymać bezpieczeństwo granicy, to tak czy siak uważam, że nie powinno łączyć się tego z przemocą po naszej polskiej stronie - mówiła dla “Jastrząb Post”.

Krótko po tym, jak media obiegła informacja o śmierci pchniętego nożem żołnierza, Barbara Kurdej-Szatan opublikowała krótki komentarz do tej sprawy na swoim Instagramie. Jak podkreśliła, “koszmar trwa z każdej strony”.

barbara kurdej szatan insta.png
Fot. kurdejszatan/Instagram

ZOBACZ TEŻ: Napływają wieści o Barbarze Kurdej-Szatan. Wielki powrót do TVP?

Tak Karolina Korwin-Piotrowska odniosła się do sprawy zmarłego żołnierza

Aktorka nie jest jedyną osobą, która postanowiła  zabrać głos w sprawie zmarłego żołnierza. Na ten sam krok zdecydowała się dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska, która słynie z tego, że komentuje wiele poruszających opinię publiczną spraw społeczno-politycznych. W mediach społecznościowych pojawiła się wymowna grafika, która dokładnie opisuje jej stosunek do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Zmarły żołnierz jest bohaterem. Białoruś jest agresorem. Rosja jest współsprawcą. Polska jest atakowana - głosi opublikowana grafika.

karolinakp insta.png
Fot. karolinakp/Instagram

Autorem opublikowanego tekstu jest Jakub Wiech, dziennikarz gospodarczy. Do tego krótkiego komunikatu dołączył również szerszy opis, w którym apeluje do polskiego społeczeństwa o mobilizację.

Mili Państwo, w związku ze śmiercią żołnierza ugodzonego nożem na granicy polsko-białoruskiej chciałbym przypomnieć pewne rzeczy. Musimy postawić sprawę jasno: Polska jest atakowana - poniżej progu wojny, hybrydowo, ale jednak. Wysiłki naszego państwa i społeczeństwa muszą zostać przekierowane na skuteczne odparcie tego ataku, a naszą bronią powinna być też wewnątrzkrajowa jedność.