Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Łzy w “Nasz nowy dom”. Romanowska ledwo wytrzymała po usłyszeniu historii
Julia Bogucka
Julia Bogucka 26.03.2024 13:39

Łzy w “Nasz nowy dom”. Romanowska ledwo wytrzymała po usłyszeniu historii

Elżbieta Romanowska, Nasz Nowy Dom
Fot. Nasz Nowy Dom/Facebook

Trwa nowy sezon programu “Nasz Nowy Dom”. Ekipa remontowa na czele z Elżbietą Romanowską podróżuje po Polsce, aby pomóc najbardziej potrzebującym rodzinom. Historia tej kobiety poruszyła aktorkę. Na wizji popłynęły łzy.

Trwa kolejna edycja programu "Nasz Nowy Dom"

Minęła już ponad dekada od premiery formatu, który odmienia życie setek rodzin z całej Polski. Ekipa z programu “Nasz Nowy Dom” robi co w jej mocy, aby udzielić pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. To również okazja na poznanie wzruszających historii, które mogą dotknąć wszystkich z nas. Bohaterowie formatu z różnych przyczyn nie mogą pozwolić sobie na samodzielne wyremontowanie swoich posiadłości.

Wtedy wkracza ekipa koordynowana od niedawna przez Elżbietę Romanowską i decyduje się wesprzeć rodzinę, która wezwała ich do pomocy. Pięciodniowe remonty są niezwykle intensywne i niekiedy bardzo mocno ingerują w nieruchomość. W programie “Nasz Nowy Dom” do tej pory wyremontowano ponad trzysta budynków mieszkalnych.

akpa20230616_nnd_er_dg_8034.jpg
Fot. AKPA
Spłonął dom uczestników "Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor ujawnia kulisy Romanowskiej puściły nerwy. Była, jak burza. To niedopuszczalne

Poznamy rodzinę z Gałęzowa

Od początku marca na antenie Polsatu możemy oglądać nową, już dwudziestą drugą serię formatu “Nasz Nowy Dom”. Elżbieta Romanowska podróżuje po całej Polsce, aby dotrzeć do osób, które mieszkają w niesprzyjających warunkach. Niekiedy bagaż doświadczeń, który niosą na swoich barkach, jest niezwykle przejmujący. Tym razem ekipa programu “Nasz Nowy Dom” przyjechała na Lubelszczyznę.

W Gałęzowie mieszka trzyosobowa rodzina — Magda, Artur i dziesięcioletnia Dominika. Odziedziczyli stuletni dom po dziadkach, a ich skromne wynagrodzenie nie pozwala na samodzielne przeprowadzenie remontu. Pani Magda zajmuje się opieką nad osobami z niepełnosprawnością. Pan Artur z kolei wiele lat spędził za granicą, jednak to nie pomogło w uzbieraniu oszczędności na generalne odnowienie budynku.

ZOBACZ TEŻ: W "Nasz nowy dom" puścili już napisy i dopiero powiedzieli o najważniejszym

Elżbieta Romanowska uroniła łzę słysząc ich historię

Dom rodziny jest w opłakanym stanie. Przeciekający dach i podupadająca elewacja sprawiają, że w środku jest ciągle zimno. To jednak niejedyna trudność, z którą zmaga się małżeństwo. Pani Magda podzieliła się w nagraniu zgłoszeniowym historią, która może rozkruszyć nawet najtwardsze serca. Od początku było jasne, że 10-letnia Dominika jest najważniejszą istotą w życiu Artura i jego żony. Okazuje się jednak, że para przeżyła poważną stratę.

Jestem mamą szóstki dzieci, z czego mam tylko jedno tu na ziemi, bo piątkę po prostu straciłam - mówiła zapłakana pani Magda.

Elżbieta Romanowska nie kryła wzruszenia tą niezwykle przykrą historią. Na nagraniu widać, jak ukradkiem ociera łzę. Pełną historię rodziny poznamy w najbliższym odcinku programu “Nasz Nowy Dom”.