Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Prawie nie pokazuje się z żoną. Mało kto wie, że też jest znaną aktorką
Julia Bogucka
Julia Bogucka 08.04.2024 15:31

Prawie nie pokazuje się z żoną. Mało kto wie, że też jest znaną aktorką

Mateusz Janicki
Fot. KAPiF

Znany aktor od kilku lat występuje w roli lekarza w serialu “Na dobre i na złe”. Tam wzdychają do niego fanki, często nieświadome, że Mateusz Janicki ma żonę i dzieci. Jeszcze większym zaskoczeniem może być fakt, że partnerka aktora również występuje na scenie.

Mateusz Janicki rozwinął swoją karierę

W Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie zadebiutował w 2004 roku, jako 21-latek. Zagrał wtedy Michaiła Bułhakowa w sztuce “Mistrz i Małgorzata”, którą wyreżyserował Krystian Lupa. Łącznie zagrał w kilkunastu spektaklach, przede wszystkim na krakowskich scenach, a w 2011 roku związał się z łódzkim Teatrem Nowym. Osiem lat temu stał się współzałożycielem grupy improwizatorów “Impro KrK”.

W tym samym roku, w którym postawił pierwszy krok na deskach, wystąpił również przed kamerą w serialu “Pierwsza Miłość". Tam zdobył główną rolę partnera Marysi, którą krótko później przejął Mikołaj Krawczyk. Mateusz Janicki wystąpił również w filmach takich jak “Karol. Człowiek, który został papieżem”, “Lejdis” czy “Planeta Singli”.

 

W “Na dobre i złe” grała jeszcze jako dziecko. Odstawiła aktorstwo Liliana Komorowska w żałobie. Najboleśniejsza ze strat aktorki. Od czterech lat bardzo cierpiał

Aktor ma wiele fanek

Od sześciu lat możemy oglądać Mateusza Janickiego w roli doktora Michała Wilczewskiego w produkcji “Na dobre i na złe”. Odgrywany przez niego bohater był partnerem Oleny, która w jednym z niedawno wyemitowanych odcinków zmarła w wypadku samochodowym. Atrakcyjny aktor zwraca uwagę odbiorczyń, a nie każda z nich wie, że od dłuższego czasu mężczyzna jest niedostępny.

Jego żoną jest Olga Szostak, z którą doczekał się dwóch synów — Jana i Antoniego. Cała rodzina mieszka w Krakowie i pomimo sławy nie zdecydowała się na przeprowadzkę do stolicy. Mimo to aktor spełnia się zawodowo, bowiem to gród podwawelski od zawsze był jego miejscem na ziemi — zarówno w życiu prywatnym, jak i branżowym. Niewiele osób wie, że Olga Szostak również rozwija karierę sceniczną.

KAPIF_oryginal_K1122683F.jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Dorota Stalińska złamała rękę. Wiemy, jak obecnie się czuje

Tu możemy obejrzeć żonę Mateusza Janickiego

Para poznała się ze sobą niemal przypadkowo, choć można by to nazwać również przeznaczeniem. O wszystkim aktor opowiadał dla serwisu “Jastrząb Post”.

Strasznie dużo osób przyjechało wtedy do mnie w wakacje. Przyjechała kupa ludzi z moich dwóch liceów. Między innymi znalazła się tam Olga, która teoretycznie nie była wcale w kręgu moich najbliższych kolegów, więc nie powinna się tam znaleźć, ale była z koleżanką, która była bliżej i tak wyszło

Dalej wszystko potoczyło się klasycznie. Spacer, związek i wreszcie ślub. Olga Szostak początkowo skupiła się na rodzicielstwie i opieką nad dwoma synami, jednak w 2008 roku ukończyła studia aktorskie na PWST. Wystąpiła między innymi w serialu “Zakochani po uszy” oraz w filmie “Marusarz. Tatrzański orzeł”.