Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dorota Stalińska złamała rękę. Wiemy, jak obecnie się czuje
Sara Karmańska
Sara Karmańska 05.04.2024 13:44

Dorota Stalińska złamała rękę. Wiemy, jak obecnie się czuje

Dorota Stalińska
Fot. KAPiF

Dorota Stalińska jest aktorką, która ma na koncie występy w takich produkcjach jak choćby: “Bez miłości”, “Debiutantka” czy “Krzyk”. Równolegle do swojej kariery artystycznej gwiazda zajęła się także polityką. Teraz ponownie stara się o mandat z list “Trzeciej Drogi”, ale jej plany pokrzyżowało skomplikowane złamanie ręki. 

Dorota Stalińska aktywnie działa w świecie polityki

Dorota Stalińska od wielu lat aktywnie działa w świecie polityki. W latach 1994-1998 zasiadała w Radzie Miasta Milanówka. W 2014 roku wybrano ją na radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. W 2019 roku trafiła z kolei do Sejmu, gdy objęła mandat po Bożenie Żelazowskiej z PSL-u. Aktorka zdradziła w rozmowie z Beatą Tadlą w programie “Onet Rano”, dlaczego zdecydowała się wejść do świata polityki:

Kandyduję, aby bronić samorządów przed zakusami tych wszystkich, którzy chcą ograniczyć im możliwości działania. A co za tym idzie odebrać państwu i nam, społeczeństwu, możliwość realizacji lokalnych programów, potrzeb i rozwoju. Idę do Sejmu krzyczeć w imieniu kobiet, tych, które krzyczeć siły nie mają. Żeby mogły żyć godnie, chodzić w ciąży godnie, rodzić godnie. Aby krzyczeć w imieniu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, których życie nadal jest dramatyczne.

Richardson nie zostawiła suchej nitki na Kurzajewskim i Nowakowskiej Taką teściową jest Beata Tyszkiewicz. Były zięć zabrał głos

Dorota Stalińska próbowała swoich sił w wyborach parlamentarnych

Dorota Stalińska o mały włos nie dostała się do Sejmu z list “Trzeciej Drogi”. Chociaż ostatecznie nie udało jej się tego osiągnąć podczas ostatnich wyborów parlamentarnych, aktorka postanowiła się nie poddawać i ponownie spróbować swoich sił w polityce. Jej nazwisko pojawi się na listach podczas najbliższych wyborów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, które odbędą się już w niedzielę 7 kwietnia. W ubiegłym roku po przegranej w wyborach parlamentarnych powiedziała “Plejadzie”: 

Może szkoda o tyle, że niewiele osób, które się zajmują kulturą, są w Sejmie. Ale może teraz się to zmieni. Droga przed nami jest żmudna, do odbudowy Polski, ale będziemy krok po kroku to robić, by naprawić to, co zostało zepsute. (…) Niestety kilku głosów mi zabrakło. Ja mam bardzo dobry wynik, ale trzeci. U nas na liście wchodzą dwa mandaty, więc ja go nie uzyskałam. Wszystko zależy od okręgu, do jednego wchodzą ludzie, którzy mieli po trzy tysiące głosów, do innych nawet mniej. A można mieć tak jak ja ponad 10 tys. i się nie zakwalifikować – wyjaśniła aktorka.

ZOBACZ TEŻ: Sława Przybylska zawstydza młodsze o połowę koleżanki, tym co robi

Dorota Stalińska z poważnym złamaniem tuż przed wyborami

Jak się jednak okazuje, kampania z okazji wyborów samorządowych Doroty Stalińskiej została poważnie ograniczona. Wszystko przez poważne złamanie ręki. Aktorka poinformowała o nim za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jak wyjaśnił jej agent w oświadczeniu dla portalu “Plejada”, Dorota Stalińska przechodzi obecnie intensywną rehabilitację, która obecnie jest dla niej priorytetem. W związku z tym zawieszono wszystkie działania “wykraczające poza rehabilitację”.

Kochani, w ferworze naprawiania ciężko połamanej ręki umknął mi fakt, że to już… już za chwilę nasze samorządowe wybory, w których po raz kolejny kandyduję do naszego mazowieckiego sejmiku. (…) P.S. A o połamanej ręce napiszę po wyborach – czytamy w poście opublikowanym przez Dorotę Stalińską.

Dorota Stalińska, fot. KAPiF (3).jpg
Dorota Stalińska, fot. KAPiF
Dorota Stalińska, fot. KAPiF (2).jpg
Dorota Stalińska, fot. KAPiF