Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Kurzajewski wywalczył swoje w TVP! Wygryzł Babiarza?
Julia Bogucka
Julia Bogucka 01.03.2024 21:26

Kurzajewski wywalczył swoje w TVP! Wygryzł Babiarza?

Maciej Kurzajewski, Przemysław Babiarz
KAPiF

Maciej Kurzajewski był w gronie osób, które musiały pożegnać się ze stanowiskiem prowadzącego program “Pytanie na Śniadanie”. Wiele osób martwiło się, że dziennikarz będzie teraz doświadczał trudności na rynku pracy, jednak ten, jeszcze będąc na urlopie w Rzymie, uspokajał swoich fanów. Podkreślał, że czeka go jeszcze wiele projektów. Dziś prawdopodobnie jeden z nich ujrzał światło dzienne.

Maciej Kurzajewski stracił posadę w "Pytaniu na Śniadanie"

Ostatnie miesiące były dość napięte w mediach publicznych. Spowodowała to medialna rewolucja, która nastąpiła na skutek przegłosowania przez Sejm uchwały w sprawie ich bezstronności i rzetelności. W ten sposób z pracą z Telewizją Polską rozstało się wielu dziennikarzy i dziennikarek, a część z nich postanowiła przenieść się do innych redakcji. Zmiany nie ominęły również “Pytania na Śniadanie”.

Z tym formatem musieli się pożegnać wszyscy prowadzący, których mogliśmy oglądać każdego poranka do przełomu grudnia i stycznia. Niektóre zwolnienia spowodowały wiele kontrowersji, jak na przykład rozwiązanie współpracy z Małgorzatą Tomaszewską, która była wówczas w zaawansowanej ciąży. Duże emocje wzbudził też post pożegnalny, którego autorami byli Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, również zwolnieni z programu “Pytanie na Śniadanie”.

Najważniejsze podziękowania kieruję również do naszych Widzów. Dziękujemy Wam za codzienną obecność przed telewizorami. To dzięki Wam program „Pytanie na Śniadanie” ma sens i jest najchętniej oglądanym programem śniadaniowym w Polsce.

Maciej Kurzajewski w emocjonalnym wynurzeniu. Te słowa zaskoczyły fanów Zakochana Smaszcz tuż po ślubie z Kurzajewskim. Zdjęcie ma 28 lat

Maciej Kurzajewski uspokajał fanów z malowniczego Rzymu

Fani telewizyjnej i prywatnej pary obawiali się o jej przyszłość. Po rozstaniu z porannym pasmem emitowanym na antenie TVP2 mogli mieć problemy z utrzymaniem innych posad. W ostatnim czasie Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski wybrali się na kilkudniowe wakacje w Rzymie, gdzie postanowili zorganizować transmisję na żywo, która rozwiała wszelkie wątpliwości. 

Każdy z nas ma swoje projekty, które tworzymy już od wielu, wielu, lat. Ja chociażby serial "M jak Miłość". Jestem cały czas aktywna. Jestem cały czas aktywna oczywiście dla was na Instagramie, mam też dużo zleceń tutaj komercyjnych i dziękuję wam, że tak je dobrze przyjmujecie i kochani dużo się dzieje w przestrzeni - mówiła Katarzyna Cichopek.

Duże projekty przed nami, bo i Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, oby z polską reprezentacją, Igrzyska Olimpijskie oczywiście, Tour de Pologne chociażby i sporo tego się będzie działo w wakacje i czas przedwakacyjny też będzie bardzo, bardzo bogaty w wydarzenia - dodał Maciej Kurzajewski.

Z tych słów wynikało, że para jest całkowicie bezpieczna, jeśli chodzi o zaplecze finansowe oraz rozwój kariery w mediach. Dziś dowiedzieliśmy się, że jeden z projektów Macieja Kurzajewskiego ujrzał światło dzienne.

KAPIF_oryginal_K1065327F.jpg
Źródło: KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Rodzice Kasi Cichopek padli ofiarą kradzieży

Maciej Kurzajewski z nową posadą!

Program “Giganci historii” zadebiutował na antenie TVP Historia w 2020 roku, a w roli jego prowadzących wystąpili Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w kilku rundach, a tematy poruszane w każdym odcinku dotyczyły przeróżnych etapów historii Polski. Zbliża się kolejna edycja tego programu i okazuje się, że zwolniony z “Pytania na Śniadanie” dziennikarz wciąż będzie go prowadził.

Co ciekawe, na fotografii promującej niedzielny odcinek “Gigantów historii” widać tylko Macieja Kurzajewskiego. Czyżby Przemysław Babiarz nie miał się pojawić w zbliżającej się serii? Tematem zbliżającej się rywalizacji będzie Młoda Polska. Aby sprawdzić, jak poradzi sobie dziennikarz w tej roli po ostatnich medialnych rewolucjach, należy uruchomić telewizor 3 marca o godzinie 16:00.