Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Katarzyna Pakosińska wyszła za gruzińskiego księcia. Kim jest Irakli Basilaszwili?
Julia Bogucka
Julia Bogucka 01.06.2024 13:18

Katarzyna Pakosińska wyszła za gruzińskiego księcia. Kim jest Irakli Basilaszwili?

Katarzyna Pakosińska mąż
Fot. KAPiF, katarzyna_pakosinska/Instagram

W żyłach męża Katarzyny Pakosińskiej płynie błękitna krew. Para miała szansę wziąć ślub w zabytkowej katedrze, a ich wesele trwało tydzień. Okazuje się jednak, że zawód, jaki wykonuje Irakli Basilashvil jest całkowicie zwyczajny. Tak zarabia na życie?

Katarzyna Pakosińska dołączyła do ekipy programu "Pytanie na Śniadanie"

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku Sejm przegłosował uchwałę dotyczącą bezstronności i rzetelności mediów publicznych. Skutkiem tego zdarzenia były duże zmiany w Telewizji Polskiej, które dotknęły przede wszystkim programów informacyjnych i publicystycznych. Krótko później stało się jasne, że również “Pytanie na Śniadanie” doświadczy modyfikacji. Format zyskał nową szefową, Kingę Dobrzyńską, która zdecydowała o rozwiązaniu współpracy z dotychczasowymi prowadzącymi.

Oznaczało to, że trzeba było przeprowadzić nabór na nowych prezenterów. Z każdym kolejnym tygodniem dowiadywaliśmy się coraz więcej, jednak ostatnia, piąta para długo pozostawała tajemnicą. Poza Beatą Tadlą i Tomaszem Tylickim, Klaudią Carlos i Robertem El Gendy, Joanną Górską i Robertem Stockingerem oraz Katarzyną Dowbor i Filipem Antonowiczem do ekipy dołączyli Katarzyna Pakosińska i Piotr Wojdyło.

"Pytanie na śniadanie": niespodziewane sceny. Pakosińska wyszła Tak Katarzyna Pakosińska odeszła z kabaretu. Jak mogli?

Katarzyna Pakosińska wyszła za gruzińskiego księcia

Para poznała się jeszcze w 2008 roku, jednak do ich ślubu doszło niemal dekadę później. Artystka opowiadała w wywiadach, że Irakli Basilashvil uratował jej życie, gdy dostała zapaści w gruzińskim hotelu. Stało się to na skutek nieodpowiednich leków, które przepisał jej miejscowy lekarz. Mężczyzna usłyszał niepokojące dźwięki z jej pokoju, po czym postanowił wkroczyć do akcji.

Sparaliżowało mnie. Nie mogłam chodzić, mówić. Gdyby nie jego interwencja, stanęłoby mi serce - mówiła dla magazynu “Kobieta i życie” Katarzyna Pakosińska.

Aktorka nie miała wtedy jeszcze świadomości, że ma do czynienia z członkiem rodziny królewskiej. Już na lotnisku, tuż przed swoim odlotem, pocałowała gruzińskiego księcia na znak tego, że nie traktuje ich relacji obojętnie. W 2017 roku para wzięła ślub, który świętowała przez następny tydzień. Ceremonia odbyła się w katedrze z XI wieku, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

KAPIF_oryginal_K977693F.jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Pakosińska jest żoną młodszego o 6 lat księcia. Tak określiła małżeństwo

Kim jest mąż Katarzyny Pakosińskiej?

Irakli Basilashvil rzeczywiście jest gruzińskim księciem, ale okazuje się, że zawodowo zajmuje się czymś całkowicie zwyczajnym. Na co dzień pracuje jako dziennikarz, przed związkiem z Katarzyną Pakosińską samotnie wychowywał dwoje dzieci z poprzedniej relacji. Gdy po raz pierwszy spotkał się z polską artystką, był nawet kierowcą.

Irakli był przez chwilę kierowcą busika, którym cała nasza ekipa jechała. Ja siedziałam w ostatnim rzędzie. Złapałam to ciemne oko w lusterku (…) Podczas pierwszej wyprawy, kiedy patrzyliśmy się tylko przez te lusterka, Irka zatrzymał samochód na środku drogi i gdzieś wybiegł. Zbierał kwiaty na górskiej łące. Przyniósł kwiaty, oczywiście z korzeniami. A obok mnie moja przyjaciółka siedziała. I Ika zobaczył, że jest też przyjaciółka, rozdzielił kwiaty. Wtedy wiedziałam, że coś jest ciekawego w tym mężczyźnie - opowiadała aktorka w “Dzień Dobry TVN”.

W 2021 roku para wzięła udział w polskiej odsłonie programu “Power Couple”. Jak się okazuje, udało im się dotrzeć do finału i zwyciężyć całą serię. Ostatnia konkurencja sprawdzała wytrzymałość uczestników na różne warunki pogodowe. Przez wielu została uznana za tę najtrudniejszą.