Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Katarzyna Pakosińska usłyszała u ginekologa niepokojącą diagnozę. O wszystkim opowiedziała
Karol Osiński
Karol Osiński 15.06.2021 20:29

Katarzyna Pakosińska usłyszała u ginekologa niepokojącą diagnozę. O wszystkim opowiedziała

Katarzyna Pakosińska
fot. TRICOLORS/East News

Jakiś czas temu Katarzyna Pakosińska usłyszała bardzo niepokojącą diagnozę od lekarza. Wybrała się do ginekologa, a ten stwierdził, że podejrzewa u niej nowotwór. Artystka nie poddała się i postanowiła przebadać się jeszcze raz. Wszystko skończyło się pozytywnie, gdyż okazało się, że przyczyną jej dolegliwości był mięśniak macicy.

Katarzyna Pakosińska od lat zaraża swoich fanów śmiechem i radością. Znana m.in. z Kabaretu Moralnego Niepokoju artystka miewała w życiu chwile grozy. Jedna z nich zaniepokoiła ją szczególnie.

Katarzyna Pakosińska usłyszała niepokojącą diagnozę

Słynna Pakosa posiada na swoim koncie liczne sukcesy artystyczne, a jej śmiech jest znany w całej Polsce i był jedną z przyczyn pełnych widowni podczas występów Kabaretu Moralnego Niepokoju, w którym u boku takich sław jak: Robert Górski, Mikołaj Cieślak, czy Przemysław Borkowski występowała do 2011 roku.

Niestety nawet w życiu przepełnionym humorem i śmiechem nie zawsze bywa kolorowo. Katarzyna Pakosińska opowiedziała o swoim nieprzyjemnym przeżyciu w rozmowie z magazynem Świat zdrowia.

Opowiedziała o swojej przygodzie, która może posłużyć za przestrogę dla niejednej kobiety. Podczas wizyty u ginekologa usłyszała bardzo niepokojącą diagnozę. Lekarz zauważył, że przyczyną jego obaw może być nowotwór.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Początkowo artystka była niesamowicie przerażona tym, co usłyszała i nie wiedziała, jak się zachować. Jednak nie załamywała rąk. Postanowiła zachować zimną krew i działać dalej, co wyszło na zdecydowany plus.

Podczas badania kontrolnego u ginekologa padło stwierdzenie – podejrzenie nowotworu. Pamiętam te kilka dni przerażenia, jak to teraz wszystko poukładać, jak poinformować najbliższych, szczególnie maleńką córeczkę… Nie poddałam się. Postanowiłam przede wszystkim jeszcze raz sprawdzić diagnozę. Wszystko dobrze się skończyło – powiedziała Katarzyna Pakosińska.

Katarzyna Pakosińska o podejrzeniach nowotworu

W dalszej części rozmowy postanowiła zdradzić, co było dokładną przyczyną obaw lekarza, oraz jak wszystko się zakończyło. Okazuje się, że obawy wywołał mięśniak macicy, a z nim poradziła sobie dzięki embolizacji.

Od tamtej pory artystka regularnie przechodzi przez szereg badań, do czego zachęca inne kobiety. Dodatkowo zaangażowała się w akcje propagujące zdrowie, a dokładniej mówiąc organizację Kwiat Kobiecości.

Namawia kobiety, by regularnie dbały o swoje zdrowie i zachęcały inne do dbania o siebie i stawiania swoich problemów na pierwszym miejscu. Warto dodać, że to nie jedyna chwila grozy, jaką w życiu przeżyła.

Zobacz zdjęcia:

Katarzyna Pakosińska usłyszała od ginekologa wyrok, którym było podejrzenie nowotworu.

Na szczęście okazało się, że to jedynie mięśniak macicy, z którym szybko sobie poradziła.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: pomponik.pl