Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Joanna Krupa walczyła o to 7 lat. Odszkodowanie opiewa na ogromną sumę
Martyna Pałka
Martyna Pałka 18.06.2024 16:40

Joanna Krupa walczyła o to 7 lat. Odszkodowanie opiewa na ogromną sumę

Joanna Krupa
fot. KAPiF/Instagram.com/joannakrupa

Joanna Krupa właśnie przekazała radosne wieści. Jurorka programu “Top Model” walczyła o odszkodowanie przez prawie siedem lat. W końcu udało jej się uzyskać pozytywny dla niej wyrok sądu, czym pochwaliła się na swoim profilu na Instagramie.

Joanna Krupa złożyła pozew przeciw byłej menadżerce

Nie jest tajemnicą, że Joanna Krupa i jej była już menadżerka Małgorzata Leitner współpracowały ze sobą przez osiem lat, dopóki ich relacja zawodowa nie zakończyła się nagle i niespodziewanie w 2017 roku. Wtedy też jurorka programu “Top Model” przyznała, że powodem ich kłótni były pieniądze.

Modelka wyznała też wtedy, że poszło o wysokie sumy, które miały trafić na jej konto, ale finalnie nigdy do tego nie doszło. Wtedy też charyzmatyczna blondynka postanowiła udać się do sądu i złożyć pozew przeciwko swojej byłej współpracownicy.

"Zwierzę podobne do konia". Ta odpowiedź przebiła wszystko Launo z "Hotelu Paradise" jest w ciąży. Wyjawiła smutną prawdę o ojcu dziecka

Joanna Krupa walczyła w sądzie przez 8 lat

Niedługo po złożeniu pozwu sądowego do całej sprawy odniosła się sama Małgorzata Leitner, która wyznała, że to Joanna Krupa jest jej winna sporą sumę pieniędzy.

Pieniądze to jest mi winna Joanna Krupa. Udowodnię to przed sądem. Nie boję się rozprawy - powiedziała wówczas menadżerka w rozmowie z “Faktem”.

Sprawa modelki została rozpatrzona przez sąd, jednak wówczas nie zobaczył on żadnych uchybień ze strony jej byłej współpracownicy. Wykazano też wówczas, że jurorka “Top Model” miała dostateczną wiedzę na temat działalności swojej byłej agencji, aby mieć świadomość na temat tego, jak wygląda ich sytuacja finansowa. Joanna Krupa nie zamierzała jednak dać za wygraną i dalej walczyła w sądzie o swoje pieniądze.

ZOBACZ TEŻ: Przyłapali Libera ze zgrabną ślicznotką. To ona zajęła miejsce Sylwii Grzeszczak?

Joanna Krupa przekazała radosną nowinę

Teraz jednak modelka w końcu pochwaliła się w social mediach radosną informacją. Okazało się, że po wielu latach sądowej batalii w końcu wynik był satysfakcjonujący dla jurorki programu “Top Model”. Joanna Krupa w końcu wygrała rozprawę przeciwko byłej menadżerce i tym samym uzyskała należne jej odszkodowanie, wraz ze zwróceniem kosztów procesu.

Wyrokiem z dnia 13 września 2022 roku Sąd Okręgowy w Warszawie, XXV Wydzial Cywilny, w postępowaniu o sygnaturze akt XXV C 1179/18 zasądził od pozwanej Models School spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z
siedzibą w Warszawie (wcześniej Avant Management sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie) na rzecz powódki Joanny Krupa kwotę 72.000,00 złotych z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia 2 czerwca 2017 r. do dnia zapłaty. Dodatkowo Sąd zasadził od pozwanej Models School spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie na rzecz powódki Joanny Krupa kwotę 9.017,00 złotych z tytułu zwrotu kosztów procesu - napisała gwiazda na Instagramie.