Lifestyle.Lelum.pl > Odszkodowanie

Odszkodowanie

Joanna Krupa
18.06.2024 16:40 Joanna Krupa walczyła o to 7 lat. Odszkodowanie opiewa na ogromną sumę

Joanna Krupa właśnie przekazała radosne wieści. Jurorka programu “Top Model” walczyła o odszkodowanie przez prawie siedem lat. W końcu udało jej się uzyskać pozytywny dla niej wyrok sądu, czym pochwaliła się na swoim profilu na Instagramie.

Eksperci o możliwości odszkodowań dla ofiar wypadku w Krakowie
25.07.2023 21:22 Rodziny Aleksandra, Michała i Marcina, którzy zginęli w wypadku z Patrykiem Perettim dostaną odszkodowanie? Głos zabrali eksperci

Nie milkną echa wypadku samochodowego, w którym zginął Patryk Peretti, Aleksander T., Michał G. i Marcin H. Do tragedii doszło w nocy z 14 na 15 lipca. Kierowca pojazdu stracił panowanie nad autem i wpadł w poślizg, a następnie stoczył się z przyległych do mostu schodów. Na zdjęciach widać, że pojazd był całkowicie zniszczony. Nikt, kto znajdował się w środku nie przeżył.

Tomasz Komenda
13.02.2021 21:28 Szczere wyznanie Tomasza Komendy. ,,Nie wiem, czy to jest sprawiedliwy wyrok”

Tomasz Komenda jest pełen obaw i wątpliwości. Niesłusznie skazany mężczyzna nie jest pewien, czy kwota 13 milionów złotych odszkodowania była słuszna. W dodatku boi się takich pieniędzy. Trudno przejść obojętnie obok tak szczerego wyznania. Nie wiem, czy to jest sprawiedliwy wyrok – powiedział przed kamerami TVN. Przypomnijmy, że w 2003 roku Tomasz Komenda został niesłusznie skazany za gwałt i morderstwo, których nigdy się nie dopuścił. Za więziennymi kratkami spędził 18 lat, czyli ponad połowę swojego życia. Po wielu latach śledztwo w sprawie wszczęto na nowo i okazało się, że mężczyzna jest niewinny. Niedawno sąd zasądził mu 13 milionów złotych odszkodowania. Tomasz Komenda o odszkodowaniu Przypomnijmy, że w 2003 roku Tomasz Komenda został niesłusznie skazany za gwałt i morderstwo, których nigdy się nie dopuścił. Za więziennymi kratkami spędził 18 lat, czyli ponad połowę swojego życia. Po wielu latach śledztwo w sprawie wszczęto na nowo i okazało się, że mężczyzna jest niewinny. Niedawno sąd zasądził mu 13 milionów złotych odszkodowania. Tomasz Komenda o odszkodowaniu Po niesłusznym skazaniu go na prawie 20 lat pozbawienia wolności Tomasz Komenda postanowił walczyć o swoje prawa w sądzie. Mężczyzna domagał się sporego odszkodowania. Komenda chciał 19 milionów złotych. Kilka dni temu sprawa w końcu dobiegła końca, a ostatecznie Tomasz może liczyć w sumie na 13 milionów złotych: 12 milionów złotych zadośćuczynienia i 811 tys. złotych odszkodowania. Z pewnością niejednego z nas taka kwota przyprawiłaby o zawrót głowy. Jednak trzeba przyznać, że żadne pieniądze świata nie są w stanie przywrócić nam lat młodości, które zostały bezpowrotnie utracone. Po wyjściu z więzienia postanowił je nadrobić. Tomasz Komenda świetnie sprawdza się w roli narzeczonego oraz ojca, którym niedawno został. Na co dzień stara się unikać mediów. W rozmowie z Grzegorzem Głuszakiem dla Uwagi TVN wyznał, że planuje wycofać się z życia publicznego: Chciałbym, żeby ludzie żyli swoim życiem, a nie moim. – Nie wiem, czy 18 lat można wynagrodzić za 12 milionów. Nie wiem, czy to jest sprawiedliwy wyrok. Żadna moneta nie jest dla mnie… żadne pieniądze mi tego nie wynagrodzą, to jest tylko moneta. Moich lat nikt nie wróci – dodał.

Tomasz Komenda
16.12.2020 09:14 Ważny dzień dla Tomasza Komendy. Prawdopodobnie dowie się, ile otrzyma zadośćuczynienia za 18 lat w więzieniu

Tomasz Komenda, chociaż był niewinny, w zakładach karnych spędził w sumie 18 lat. Teraz w sądzie stawia się w roli ofiary i walczy o niemal 19 milionów złotych zadośćuczynienia. 16 grudnia najpierw odbędzie się uzupełniające wysłuchanie biegłych, a później sąd może ogłosić wyrok w tej sprawie — przekazuje portal TVN24. Z tego artykułu dowiesz się: Kiedy rozpoczął się proces w sprawie zadośćuczynienia i odszkodowania dla Tomasza Komendy O jakie konkretnie kwoty walczy niesłusznie oskarżony przed laty Kiedy Sąd Okręgowy w Opolu będzie mógł zamknąć przewód w tej sprawie Na środową rozprawę zostali wezwani biegli z zakresu psychiatrii, psychologii i medycyny sądowej. Będą oni uzupełniać przygotowane wcześniej opinie. Jeśli nie będzie kolejnych wniosków, być może Sąd Okręgowy w Opolu zamknie przewód i ogłosi wyrok w sprawie odszkodowania i zadośćuczynienia. Tomasz Komenda z pewnością długo oczekiwał na ten dzień.

pieniądze
28.10.2020 13:58 Mało kto nagłaśnia, jest drugie dno wyroku TK. Odbierają kobietom odszkodowania

Informacje przekazywane przez rozmówcę serwisu prawo.gazetaprawna.pl bez wątpienia nie będą w smak wielu ludziom. Jego zdaniem odszkodowanie, o które mogły się dotychczas starać nie będzie już przyznawane. Wszystko ma związek z decyzją TK, która zapadła 22 października 2020 roku.Odszkodowanie, o które dotychczas mogły starać się kobiety w przypadku niedoinformowania przez lekarza o stwierdzonych wadach płodu nie będzie brane pod uwagę. Portal prawo.gazetaprawna.pl przeprowadził rozmowę ze specjalistą, który skomentował decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Jego zdaniem konflikt może potrwać jeszcze długie lata

Starbucks
10.01.2020 18:35 Komoda z popularnej sieciówki przygniotła chłopca. Firma zapłaci kolosalne odszkodowanie

Chłopiec zginął w tragicznych okolicznościach – jak donosi portal wirtualnemedia.pl, został przygnieciony przez komodę ze skandynawskiej sieci meblowej – Ikei. To niepowetowana strata dla rodziców dziecka, którzy otrzymali gigantyczne odszkodowanie. Rodzice chłopca pogrążyli się dwa lata temu w ogromnej rozpaczy, gdy komoda przygniotła ich synka. Chłopiec zmarł. Zrozpaczeni rodzice zgłosili sprawę do sądu, by zakończyć ten smutny okres w swoim życiu. Niedawno doszło do zakończenia procesu. Jak możemy dowiedzieć się z artykułu na wirtualnemedia.pl, kwota, którą otrzymali pogrążeni w żałobie opiekunowie dziecka, jest rekordowa.

18.01.2018 18:05 Znany pisarz OBRAZIŁ Dorotę Wellman. Teraz nie chce jej zapłacić PÓŁ MILIONA złotych

W czasie „Czarnych Protestów” przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego doszło do ostrego konfliktu między znaną dziennikarką Dorotą Wellman a pisarzem Jackiem Piekarą. Po publicznej wypowiedzi Wellman popierającej protest, pisarz w chamski sposób skomentował jej słowa. Teraz nie chce zapłacić jej pół milion złotych zadośćuczynienia. Dorota Wellman w trakcie trwania Dzień Dobry TVN zabrała głos w sprawie protestów przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. To nie spodobało się pisarzowi Jackowi Piekarze. Pisarz na swoim Twitterze napisał, że „Wellman nie grozi aborcja”. Zasugerował, że dziennikarka jest za gruba i za stara na to by ktoś chciał ją zgwałcić. – Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie. Do zapłodnienia potrzebny jest seks. Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja!