Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Jednak to nie były plotki. Gruchnęły wieści o wielkim powrocie do Polsatu
Julia Bogucka
Julia Bogucka 18.06.2024 09:15

Jednak to nie były plotki. Gruchnęły wieści o wielkim powrocie do Polsatu

Edward Miszczak, Polsat
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News, KAPiF

Pół roku temu kabarety zniknęły ze stacji Polsat. Spotkało się to z dużym niezadowoleniem ze strony satyryków, którzy zapowiedzieli, że mimo przeprosin nie zamierzają wrócić na jej antenę. Okazuje się jednak, że rozmowy prawdopodobnie poskutkowały.

Kabarety zniknęły z Polsatu

Tuż przed wyborami parlamentarnymi, w październiku ubiegłego roku, stacja Polsat postanowiła zrezygnować z emitowania programów kabaretowych na swojej antenie. Co więcej, archiwalne odsłony, często żartujące z prawicowych partii funkcjonujących w Polsce, zniknęły z jej platformy streamingowej. W sieci nie pojawiło się wówczas żadne oświadczenie ze strony władz stacji. Zamiast “Kabaretu na żywo” widzowie obejrzeli kultowe filmy.

Wbrew naszym oczekiwaniom film z Jeffem Bridgesem 'R.I.P.D. Agenci z zaświatów' w niedzielę o 20 w Polsacie obejrzało tylko 600 tys. widzów (plus kot), czyli około sześć procent udziału w rynku. Ostatnie odcinki 'Młodych i Moralnych' to odpowiednio 1,5 mln widzów każdego z nich i ok. 12 proc. udziału. Może w tę niedzielę będzie lepiej. Piszcie, jaki film chcecie wtedy obejrzeć. Przekażemy stacji. Mój typ: 'Głupi i głupszy' - pisał rozżalony Robert Górski, autor skeczy Kabaretu Moralnego Niepokoju na Instagramie.

Ogromna wpadka w “Kole fortuny”. Uczestniczka chciała zapaść się pod ziemię Kammel ostro o TVN. Nie gryzł się w język

Polsat przeprosił za usunięcie kabaretów

Jakby tego było mało, tradycyjne już skecze nie pojawiły się również na Polsat Hit Festiwalu w Sopocie. Choć mógłby to być jubileusz dwudziestolecia, grupy kabaretowe nie wyszły na scenę, a cała impreza zakończyła się po dwóch — a nie trzech dniach.

W zeszłą niedzielę nie było w Sopocie niedzielnego kabaretonu, tym razem Sopot Hit Festiwal skończył się w sobotę. Na naszym konflikcie z Polsatem tracą wszyscy, najbardziej widzowie, fani tej formy rozrywki - komentował Górski w mediach społecznościowych.

Zamiast tego, wielu satyryków po długiej przerwie pojawiło się na scenie w Opolu. Zazwyczaj to te występy gromadzą przed telewizorami największą publiczność podczas tego typu imprez. Okazało się jednak, że ostatecznie otrzymali przeprosiny od Polsatu. Kabaret Moralnego Niepokoju zapowiedział jednak, że nie powróci jesienią na antenę.

Ale od nowego prezesa Polsatu Piotra Żaka, usłyszeliśmy słowo „przepraszam” i wystarczy. Było, minęło, trudno. Mimo propozycji nie robimy jednak jesiennego cyklu Młodych i Moralnych. Chcemy odpocząć, nabrać sił, zebrać pomysły - dodał Robert Górski.

ZOBACZ TEŻ: Pazura nie pojawił się na pogrzebie Rewińskiego. Jego powód łamie serce

Kabarety wrócą na antenę Polsatu

Od pewnego czasu wiemy, że Edward Miszczak, dyrektor programowy Polsatu, prowadzi rozmowy z polskimi satyrykami. Jak podkreślił w wywiadzie z portalem “Wirtualne Media”, nie są one łatwe.

Rozmawiamy. To nie są łatwe rozmowy, ale trwają. W każdej rodzinie czasem się zdarzają małe awantury - mówił.

KAPIF_oryginal_K1205235F.jpg
Fot. KAPiF

Dziś wiemy już, że na antenie Polsatu zostanie wyemitowany Festiwal Kabaretów w Koszalinie, który słynie z satyry dotyczącej panującej władzy. Jego tegorocznym hasłem przewodnim jest “Komisja Śledcza”, co wskazuje na to, że będzie komentował obecnie trwające konflikty na polskiej scenie politycznej.

Tak, to prawda. Na pewno jest to program na żywo z Telewizją Polsat. Inaczej by to nie było możliwe - przekazała “Wirtualnym Mediom” dyrektor organizacyjna festiwalu Grażyna Rykaczewska-Rusiecka.

Transmisja z Festiwalu Kabaretu Koszalin startuje w sobotę 27 lipca na antenie Polsatu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00.