Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Syn Jerzego Kryszaka robi karierę. Mało kto wie, że są rodziną
Julia Bogucka
Julia Bogucka 07.06.2024 17:33

Syn Jerzego Kryszaka robi karierę. Mało kto wie, że są rodziną

Jerzy Kryszak
Fot. AKPA

Jerzy Kryszak jest jednym z najpopularniejszych artystów kabaretowych. Choć swoimi słowami rozbawia rzesze osób do łez, nie jest zbyt wylewny, jeśli chodzi o jego życie prywatne. Okazuje się jednak, że jest ojcem coraz bardziej znanego muzyka. Jego syn konsekwentnie rozwija swoją karierę.

Jerzy Kryszak zasłynął działalnością komediową

Aktor rozpoczął swoją karierę w latach 70. ubiegłego wieku i przez kolejne dekady był związany z różnymi instytucjami kulturalnymi. To między innymi Teatr Słowacki w Krakowie i Teatr Ateneum w Warszawie. Na dużym ekranie zadebiutował w 1976 roku, w następnych latach grał w produkcjach takich reżyserów jak Agnieszka Holland, Ryszard Ber czy Stanisław Bareja. Z kabaretem i komedią związał się w latach 90.

KAPIF_oryginal_K345477F.jpg
Fot. KAPiF

Prowadził liczne rozrywkowe programy telewizyjne, między innymi “Mój pierwszy raz”, “Dzień Kangura” oraz “Uważaj na kioskarza”, w kolejnych latach współpracował z najpopularniejszymi artystami kabaretowymi w kraju. Słynie ze umiejętności świetnego podrabiania głosów znanych osób publicznych — w monologach odgrywał Jana Pawła II, Lecha Wałęsę, a nawet Wojciecha Jaruzelskiego.

Zaskakujące, kim jest zjawiskowo piękna żona Jerzego Kryszaka. Małżeństwo skrywa przed mediami swoją prywatność Jerzy Kryszak pojechał po całości w Sopocie. Ludzie wstali i klaskali, "pokłócili nas"

Jerzy Kryszak doczekał się trzech synów

Artysta nie jest zbyt wylewny, jeśli chodzi o jego życie prywatne. W mediach próżno szukać jego obszernych wypowiedzi dotyczących rodziny, choć swego czasu zdobył się na odrobinę szczerości podczas rozmowy w podcaście “Wojewódzki&Kędzierski”. Jerzy Kryszak trzykrotnie stawał na ślubnym kobiercu, jego pierwszą żoną była poznana na studiach Anna Chitro. Po krótkim czasie ich związek się rozpadł, a aktor poślubił Tatianę Kołodziejską.

KAPIF_oryginal_K642542F.jpg
Fot. KAPiF

To z tego związku na świat przyszedł jego pierwszy syn Paweł. Drugie małżeństwo Jerzego Kryszaka również się rozpadło, a trzecia partnerka — Agnieszka — urodziła mu kolejną dwójkę dzieci. Dziś aktor jest ojcem trzech synów, a każdy z nich rozwija swoją własną ścieżkę kariery.

Paweł animuje, Kamil pisze piosenki, Kuba zajmuje się internetowo-programistycznie, najmłodszy kończy studia w Delfy i też będzie się zajmował informatycznie-programistycznie – pewnie skończy w Cambridge, bo tam ma już robotę - relacjonował w podcaście "Wojewódzki&Kędzierski".

ZOBACZ TEŻ: Lawina komentarzy po drugim dniu Opola 2024. Widzowie są jednogłośni

Syn Jerzego Kryszaka robi karierę muzyczną

Wszystko wskazuje na to, drugi syn artysty odziedziczył po ojcu zamiłowanie do sceny. Kamil Holden Kryszak skrupulatnie rozwija swoją karierę muzyczną oraz pasję do gry na gitarze. Początkowo, gdy występował z zespołem BVRS, korzystał z pseudonimu Holden Beaver, aby nie być automatycznie kojarzonym ze sławnym tatą. W ostatnim czasie robi się o nim coraz głośniej, a to za sprawą grania w grupie KARAŚ/ROGUCKI.

Udało mu się również osiągnąć sukces jako solowy muzyk. Kamil Kryszak stworzył utwory do hojnie nagradzanego filmu “Piosenki o miłości” i wiele wskazuje na to, że mężczyzna może utożsamiać się z historią głównego bohatera — Roberta — który próbuje wyjść z cienia ojca zajmującego się aktorstwem i rozpocząć swoją muzyczną karierę. Czy nawiązania fabularne zainspirowały syna Jerzego Kryszaka do stworzenia utworów?