Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Grób Lizy przyprawia o łzy. Zamordowana 25-latka spoczęła w Polsce
Martyna Pałka
Martyna Pałka 14.03.2024 15:55

Grób Lizy przyprawia o łzy. Zamordowana 25-latka spoczęła w Polsce

Pogrzeb Lizy
fot. Canva; TikTok

Sprawą zgwałconej i zamordowanej Lizy żyła cała Polska. Dzisiaj odbyły się uroczystości pogrzebowe zakatowanej Białorusinki. Niewiarygodne, w jakich okolicznościach spocznie młoda dziewczyna.

Sprawa zamordowanej Lizy wstrząsnęła całą Polską

Informacja o zbrodni, która rozegrała się na ulicach Warszawy, wywołała ogromne poruszenie w całym naszym kraju. 25-letnia dziewczyna została zaatakowana na ulicy Żurawiej przez 23-letniego Doriana S. Uzbrojony w nóż mężczyzna nie tylko napadł na Białorusinkę, ale też brutalnie ją zgwałcił i pozostawił nagą na pastwę losu.

Liza została odnaleziona przez przypadkowego przechodnia — ochroniarza, zmierzającego do pracy. Niestety, na ratunek okazało się za późno. Po trafieniu do szpitala lekarze przez długi czas walczyli o życie dziewczyny. Mimo specjalistycznej pomocy 25-latka zmarła po kilku dniach.

Nie mogli mu więcej zapłacić. Tym przekonali Musiała do udziału w “TzG” Sara z “Rolnika” pochwaliła się bobasem

Dzisiaj odbył się pogrzeb zamordowanej Lizy

Dzisiaj, w czwartek 14 marca 2024 roku, odbyły się uroczystości pogrzebowe zaatakowanej Białorusinki. Ceremonia rozpoczęła się na Cmentarzu Północnym krótko po godzinie 13. Gdy żałobnicy zgromadzili się na mszy pogrzebowej, która miała miejsce w kaplicy, obok trwały przygotowania miejsca pochówku 25-latka.

Liza spoczęła w nietypowych warunkach — bliscy dziewczyny zadbali o to, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem i zorganizowali jej naprawdę poruszającą uroczystość. Zarówno w środku grobu, jak i dookoła niego można było zobaczyć mnóstwo płatków białych róż.

ZOBACZ TEŻ: Na zawsze zamknął oczy! Budka Suflera jest w żałobie.

Zamordowana Liza spoczęła na płatkach białych róż

Już w nekrologu bliscy zakatowanej 25-latki zwrócili się z prośbą do żałobników o przyniesienie białych kwiatów i pojedynczych róż w tym samym kolorze. Nic dziwnego — płatki tych kwiatów zostały rozsypane zarówno w grobie, do którego złożono trumnę Lizy, jak i dookoła niego. 

Cała uroczystość miała symbolizować czystość i niewinność zamordowanej Białorusinki. Oprócz białych róż i symbolicznych pojedynczych kwiatów, które można było dostrzec w dłoniach żałobników, nawiązywał do tego również biały kolor trumny dziewczyny. Ze względu na to, że śmierć Lizy poruszyła tak wiele osób, rodzina i przyjaciele kobiety zapewnili również, że ceremonia będzie dostępna dla każdego, kto ma ochotę pożegnać brutalnie zamordowaną 25-latkę.