Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Familiada: "Warzywo, które ma pestki?". Poważnie, to powiedział
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 20.04.2024 18:11

Familiada: "Warzywo, które ma pestki?". Poważnie, to powiedział

Karol Strasburger
Fot. AKPA

Ten fragment “Familiady” stał się hitem sieci. Mimo że pytanie wydawało się być bardzo proste, mówiąc kolokwialnie, “zagięło” uczestników. “Jakie warzywo ma pestki”? Sprawdź, jakie odpowiedzi padły. Prowadzący był w szoku, internauci nie wytrzymali ze śmiechu. 

"Familiada" bawi nas od lat

Program “Familiada” obecny jest na antenie TVP2 od wielu lat. Formuła teleturniej zakłada sprawdzanie refleksu uczestników poprzez udzielanie odpowiedzi na pozornie bardzo proste pytania. Cała trudność polega jednak na tym, aby odpowiedzieć tak, jak wcześniej ankietowani.

Przez wszystkie lata emisji wielu fanów formatu zdecydowało się spróbować w nim swoich sił. Mogliśmy oglądać także odcinki specjalne z udziałem gwiazd. Nagrody były wówczas przekazywane na szczytne cele. “Familiada” była także emitowana w czasie pandemii, zmniejszeniu uległa jednak wówczas ilość osób w każdej z drużyn do 3. Normalnie drużyny liczą 5 osób.

“Familiadę” od samego początku prowadzi Karol Strasburger. Trudno nam wyobrazić sobie ten program bez niego. Przypomnijmy, że stałym punktem programu jest suchar prowadzącego. Zarówno sam program, jak i prowadzący oraz jego żarty, stały się już kultowe. Podobnie zresztą jak niektóre pytania.

Randka w ciemno: Aż podskoczyli z radości, gdy zobaczyli wygraną Legendarne występy w Tańcu z Gwiazdami

To pytanie "zagięło" uczestników "Familiady"

Czasami odpowiedzi na najprostsze pytania bywają najtrudniejsze. Przekonało się o tym dwóch uczestników “Familiady”. Tradycyjnie mieli tylko sekundę, aby się zastanowić i udzielić jak najtrafniejszej odpowiedzi. Nie udało się to żadnemu z nich. 

Które warzywo ma pestki? - zapytał Karol Strasburger. 

Pierwszy z mężczyzn odpowiedział, że jest to “jabłko”, z kolei drugi, że “brzoskwinia”. Jak nie trudno się domyślić, żadna z tych odpowiedzi nie była poprawna. Karol Strasburger był ewidentnie zszokowany tym, co usłyszał. Co na to internauci? 

Internauci nie mieli litości dla tych uczestników

Pod fragmentem “Familiady”, który opublikowano na TikToku, pojawiła się masa komentarzy rozbawionych internautów. W ich wpisach czytamy: 

Od dzisiaj jabłko i brzoskwinia to są warzywa…

Po co oni mówią owoce?

Ja bym powiedział że banan, dobrze?

Ale o co chodzi?

A Ty jakie warzywo byś wskazał?