Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Emilia Korolczuk przekazała wieści. Zaczyna nowy rozdział?
Julia Bogucka
Julia Bogucka 17.03.2024 21:42

Emilia Korolczuk przekazała wieści. Zaczyna nowy rozdział?

Emilia Korolczuk
Fot. Ranczo Laszki Emilia Korolczuk/Facebook

Znana rolniczka z popularnego serialu dokumentalnego ma na swoim koncie wiele lat aktywności prospołecznej. Jako sołtyska Laszek została doceniona przez Wojewodę Podlaskiego. Wszystko wskazuje na to, że zdecydowała się na nowy rozdział w swoim życiu. Jesteście zaskoczeni?

Emilia Korolczuk zdobyła sławę w programie "Rolnicy. Podlasie"

Zasłynęła jako bohaterka popularnego serialu dokumentalnego opowiadającego o losach właścicieli gospodarstw zamieszkujących województwo podlaskie. Pomimo że pierwotnie planowała zostać ornitolożką, los sprawił, że musiała przejąć ziemię po swoich dziadkach. Nie poddała się jednak i szybko zaczęła rozwijać gospodarstwo na własnych zasadach. Dziś Ranczo w Laszkach ma już wyjątkową popularność, w czym pomógł między innymi udział Emilii Korolczuk w programie “Rolnicy. Podlasie”.

Na 16-hektarowym gospodarstwie kobiety jest ponad setka zwierząt, którymi na co dzień zajmuje się rolniczka razem ze swoją babcią. To między innymi kaczki, gęsi, króliki, krowy czy owce. Nie tak dawno temu wybudowała na swoim terenie profesjonalną serowarnię, dzięki której może oferować chętnym klientom wyroby ze swojskich produktów.

emilia.jpg
Fot. Ranczo Laszki Emilia Korolczuk/Facebook
Emilia Korolczuk musiała ratować mamę. Sceny, niczym z filmu Emilia Korolczuk przekazała radosne wieści prosto z rancza Laszki

Emilia Korolczuk jest sołtyską Laszek

Nie od dziś wiadomo, że bohaterka serialu dokumentalnego “Rolnicy. Podlasie” pełni bardzo ważną funkcję w swojej społeczności. Od lat jest sołtyską Laszek, o czym z dumą mówiła w produkcji, w której występuje oraz w mediach społecznościowych, które chętnie prowadzi. Została nawet wyróżniona dwa lata temu z okazji Dnia Sołtysa w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.

Sołtysi to lokalni liderzy wybrani przez swoją społeczność. Sołtysi, bez względu na zmiany ustrojowe, zawsze byli liderami wsi. To ludzie, którzy potem reprezentują to środowisko na zewnątrz. Na pewno ich znaczącą rolą jest aktywizacja społeczności lokalnej i na poziomie samorządu, i na poziomie administracji rządowej, szczególnie podległej rolnictwu. Sołtys zawsze był, jest i będzie. To bardzo potrzebny urząd, którzy należy utrzymać i wspierać - mówił wtedy wiceminister rolnictwa Lech Kołakowski.

Otrzymaną nagrodę Emilia Korolczuk pokazała swoim fanom na Facebooku, co spotkało się z ciepłym przyjęciem.

ZOBACZ TEŻ: Przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Szokujące, jak klient potraktował Emilię Korolczuk. Jad aż wycieka z wiadomości

Emilia Korolczuk rozszerza horyzonty?

Jak wszyscy wiemy, wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. Do urn pójdziemy już siódmego kwietnia, a w konsekwencji będziemy mieć wpływ na wybór między innymi prezydentów i burmistrzów miast, radnych gminnych, miejskich, powiatowych oraz sejmiku. Kampania wyborcza trwa, a na ulicach pojawia się coraz więcej plakatów, które mają zachęcić nas do oddania głosu na wybranego kandydata.

Wszystko wskazuje na to, że bohaterka serialu dokumentalnego “Rolnicy. Podlasie” ma wielkie plany, jeśli chodzi o zbliżające się wybory. Choć światła dziennego nie ujrzał jeszcze oficjalny plakat, to fotografia, którą rolniczka podzieliła się w mediach społecznościowych, zdradza wiele. Dodatkowego kontekstu dodaje jej opis. Spodziewalibyście się, że Emilia Korolczuk podejmie taką decyzję? Może zostanie radną!

W końcu ja w troszkę niecodziennej wersji, bo jako kandydatka na Radną - napisała rolniczka w opisie zdjęcia.