Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dziennikarka TVN24 ma guza mózgu. Przeszła poważną operację
Julia Bogucka
Julia Bogucka 10.04.2024 08:01

Dziennikarka TVN24 ma guza mózgu. Przeszła poważną operację

Joanna Kryńska po operacji, szpital
Fot. j.krynska/Instagram, CanvaPro

Od miesiąca nie pojawiała się ani na antenie, ani w mediach społecznościowych. Wtorkowego wieczoru Joanna Kryńska wytłumaczyła okoliczności swojej nieobecności. Powód był poważny, bowiem zdrowotny. U dziennikarki TVN24 wykryto guza mózgu. Prezenterka podzieliła się swoimi refleksjami.

Joanna Kryńska zniknęła z sieci

Dziennikarka TVN24 do niedawna była niezwykle aktywna zarówno zawodowo, jak i w swoich mediach społecznościowych. Dzięki jej profilowi na Instagramie mogliśmy zaglądać do jej życia prywatnego oraz za kulisy medialnej kariery. Niejednokrotnie widzieliśmy zdjęcia uśmiechniętej Joanny Kryńskiej ze studia, w którym wykonuje swoją pracę, nie zabrakło również fotografii upamiętniających wyjątkowe okazje, takie jak Walentynki czy urodziny jej syna.

W ciągu ostatniego miesiąca jednak dziennikarka nie opublikowała nic na swoim profilu, co dla wielu osób wydawało się dziwne i zastanawiające. Przejście od tak intensywnej aktywności do całkowitej nieobecności wzbudza podejrzenia. Dodatkowo Joanna Kryńska zniknęła również z anteny. Okazało się, że miała ku temu poważny powód zdrowotny.

KAPIF_oryginal_K1074718F.jpg
Fot. KAPiF
Dziennikarka TVN24 nie mogła przestać się śmiać. Interweniowała produkcja Zwolnienie z TVP miało pogrążyć Annę Popek, a tu takie wieści

Dziennikarka TVN24 wytłumaczyła swoją nieobecność

Wtorkowego wieczoru na profilu na Instagramie Joanny Kryńskiej pojawił się obszerny wpis opatrzony zdjęciami. Fotografia przedstawia dziennikarkę z wygolonym do operacji bokiem głowy oraz jej partnera składającego w miejscu interwencji chirurgicznej pocałunek. Na kolejnych obrazach widzimy między innymi prezenterkę z bandażem owiniętym wokół głowy. Wszystko wskazywało na to, że sytuacja jest poważna, choć na ustach Joanny Kryńskiej malował się uśmiech.

Po rezonansie magnetycznym głowy - 8 marca - dowiedziałam, się, że czeka mnie operacja. Obsunęłam się Grzesiowi na ręce po wyniku. Ale On mnie podniósł. Trzeba było działać. Wsparcie i pomoc pojawiły się natychmiast. Chłopcy wiedzieli, że trzeba zająć się czymś co boli. Siostra, Szwagier, Tata, Mama, Brydzia, Przyjaciółki z Podlasia, Przyjaciele z pracy, ludzie którzy są - też z Nami byli. Od momentu poznania wyniku byliśmy wszędzie Bydgoszcz, Warszawa, od szpitala do szpitala - pisze dziennikarka TVN24 w poście.

U Joanny Kryńskiej wykryto guza mózgu. Jak informuje w dalszej części wpisu, znajdował się on pół milimetra od części odpowiadającej za mowę, której uszkodzenie byłoby dla osoby wykonującej pracę prezenterską końcem kariery. 

Mówię, chodzę, wracam szybko do sił, a włosy odrastają. Wynik histopatologii bardzo dobry. Po operacji mam drugie życie - kontynuowała.

ZOBACZ TEŻ: Poznajecie piękną brunetkę ze zdjęcia? Dzisiaj uwielbiają ją wszyscy Polacy

Joanna Kryńska zaapelowała do odbiorców

W publikacji dziennikarki nie zabrakło również obszernych podziękowań dla lekarzy, którzy byli odpowiedzialni za przeprowadzenie zabiegu oraz opiekę nad dobrostanem kobiety. Joanna Kryńska postanowiła się podzielić ze swoimi odbiorcami szeregiem refleksji oraz zaapelować o dbanie o swoje zdrowie i odpowiednią profilaktykę.

Czego się nauczyłam…? Że trzeba ufać, bardziej niż ufałam. Że kocham jeszcze mocniej tych których mam. Że każdy z Nas jest taki sam w obliczu choroby. Że ciesz się Krynia jeszcze bardziej po 21 marca - bo to Twoje drugie urodziny. Że wierzę, tak jak wierzyłam. Że Bliskich mam na medal. Że jestem szczęściarą. Jeśli coś Was martwi, niepokoi, dziwnie boli - zróbcie jak ja - nie zostawiajcie tego. Badajcie się!

W komentarzach pojawiło się wiele słów otuchy kierowanych zarówno ze strony fanów dziennikarki, jak i osób publicznych — kolegów i koleżanek po fachu i nie tylko. Wsparcia udzielili między innymi Anita Werner, Dorota Gardias, Anna Nowak-Ibisz i Andrzej Seweryn.